Košice

Odpovědět
lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od lukoslaf »

Hentomu kokotovi (rx asi LSD) clovek nevyhovie :crazy:


rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

Fabo píše:Tak ono furt sa da lietat do W, ved aj ten LTN-TAT sa tak obsluhoval.

Ale mozno skor moznost otocit LTN aby sa lietal z tamtej bazy, a nieco nove lietat odtial, len tam je zas otazka ako to zapasovat casovo aby to sedelo.
A kam lietat. Mne by vyhovoval trebars ten EIN, ale ten je asi prilis blizko CGN. Hadam na leto by sa mohla uzivit nejaka BCN alebo nieco ine na pobrezi Spanielska, parkrat za tyzden.


EIN by mohlo byt - CGN podla mna zrusia, ked dojde dotacia. Ja tipujem najblizsie BER, PAR a MIL, aby bol potencial na prestup, mozno ATH al MOW.

Inak je pravda, ze lietat do vychodnej europy by im asi velmi neslo. Robi tu naokolo par srbov a ukrajincov, ale dost na uzivenie linky ich asi nie je.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Fabo »

Ak CGN zrusia, tak ma EIN vacsiu sancu. Ale neviem ako je na tom CGN po komercnej stranke.

BER by siel, otazne je ci je tam kapacita, mozno na TXL po bankrote AB je, W6 lieta na SXF, ale mozno U2 sa presunie casom na TXL?
PAR neviem, silny turisticky potencial, ale malo Slovakov tam zije, IMHO este menej nez v okoli BGY.
MIL pochybujem, uz to skusali a nevyslo.

Naviac si urcite nemyslim, ze W6 bude riesit akukolvek navaznost, a uz vobec nie na cudzie lety.

Najvacsi potencial by malo asi Irsko, ale ani tam uz to nie je take ako pred par rokmi. Plus Wizz tam lieta len do Belfastu, a aj to len z jedneho letiska...

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

Viacmenej suhlas. Ale, este ma napadlo jedno vychodoeuropske letisko, kam by mohli lietat: PRG. Ked RYR vie uzivit BUD-PRG, tak toto by som videl celkom realne. CSA sa potom moze specializovat na vychytavku PRG-BTS-KSC a PRG-OSR-KSC.

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Paul1 »

PRG leží ve východní Evropě? No, máte na severním Balkáně zajímavé znalosti zeměpisu :D


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od flyingblue »

Paul1 píše:PRG leží ve východní Evropě? No, máte na severním Balkáně zajímavé znalosti zeměpisu :D


To neni severni Balkan, to jsou Horni Uhry.

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od vladivostok »

flyingblue píše:
Paul1 píše:PRG leží ve východní Evropě? No, máte na severním Balkáně zajímavé znalosti zeměpisu :D


To neni severni Balkan, to jsou Horni Uhry.


No bože tolko plaču pre nič za nič ....aj tak sme pre vačšinu obyvatelov na zapade vychodna europa či sa vam to bratia češi pači lebo nie ....
a provokacie si nechajte pre diskusie na bulvarnych strankach tu sme na leteckom fore

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Paul1 »

vladivostok:
1. Nikdo tady nepláče. Ani nemám proč, mám do Prahy mnohem dál než rXD na ten Balkán. Jen jsem se pozastavil nad jeho zeměpisnými znalostmi.
2. Argument, že nás většina západoevropadnů považuje za východ zrovna u rXD moc neobstojí.
3. K provokacím. rXD se tady pravidelně naváží do Bratislavy a Prahy, tak snad dva vtípky na úkor Košic ustojí.

flyingblue:
Já si v Košicích a jeho okolí vždy připadal jako v Rumunsku někde na venkově, tak mi přišel Balkán vhodnější :D

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od vladivostok »

Paul1 píše:vladivostok:
1. Nikdo tady nepláče. Ani nemám proč, mám do Prahy mnohem dál než rXD na ten Balkán. Jen jsem se pozastavil nad jeho zeměpisnými znalostmi.
2. Argument, že nás většina západoevropadnů považuje za východ zrovna u rXD moc neobstojí.
3. K provokacím. rXD se tady pravidelně naváží do Bratislavy a Prahy, tak snad dva vtípky na úkor Košic ustojí.

flyingblue:
Já si v Košicích a jeho okolí vždy připadal jako v Rumunsku někde na venkově, tak mi přišel Balkán vhodnější :D


Ja som ten posledny čo by sa rxd zastaval ....každy na tomto fore vie ako sa mames rxd radi :D
Ja som sa zasa citil ako v Rumunsku ked som bol v severnych čechach Most a okolie Oproti Mostu su aj Michalovce,Humenne a Snína pekne moderne mesta :D a blšak v Moste tak to je kapitola sama o sebe ked som to zbadal som mylel že som niekde v Albansku a nie kusok za nemeckmi hranicami....no a Tchanov to je druhy Lunik 9 Takže moc by som sa nesmial vychodu slovenska :D

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

Paul1 píše:vladivostok:
1. Nikdo tady nepláče. Ani nemám proč, mám do Prahy mnohem dál než rXD na ten Balkán. Jen jsem se pozastavil nad jeho zeměpisnými znalostmi.
2. Argument, že nás většina západoevropadnů považuje za východ zrovna u rXD moc neobstojí.
3. K provokacím. rXD se tady pravidelně naváží do Bratislavy a Prahy, tak snad dva vtípky na úkor Košic ustojí.

flyingblue:
Já si v Košicích a jeho okolí vždy připadal jako v Rumunsku někde na venkově, tak mi přišel Balkán vhodnější :D


1. Moje zemepisne znalosti su aj znalostami Organizacie spojenych narodov:
Regions used for statistical processing purposes by the United Nations Statistics Division.
https://en.wikipedia.org/wiki/Eastern_E ... scheme.svg
alebo Lonely Planet https://www.lonelyplanet.com/eastern-europe
A aj ked sa o tom moze diskutovat, ci nejaka "stredna" europa je alebo nie je, iste je, ze Praha bude vzdy zaradena presne v tej istej geografickej zone ako Kosice (napr https://en.wikipedia.org/wiki/Eastern_Europe ). Takze akekolvek vtipky ohladom toho smerovane na Kosice rovnako platia aj pre Prahu.

2. ???

3. Zas nejake odbacanie od veci. Pointa je, ze Wizz ma v Prahe bazu ako v mnohych dalsich vychodoeuropskych mestach, takze by mohli lietat KSC-PRG aj z kosickej aj z prazskej bazy. A CSA zatial moze lietat PRG-OSR-BTS-TAT :-).

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od alesesl »

flyingblue píše:
Paul1 píše:PRG leží ve východní Evropě? No, máte na severním Balkáně zajímavé znalosti zeměpisu :D


To neni severni Balkan, to jsou Horni Uhry.


Vzdycky bylo rozdeleni vychod a zapad my proste patrime na vychod at se to nekomu libi nebo ne a ja osobne s tim problem vubec zadny nemam.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Petr31 »

alesesl píše:
flyingblue píše:
Paul1 píše:PRG leží ve východní Evropě? No, máte na severním Balkáně zajímavé znalosti zeměpisu :D


To neni severni Balkan, to jsou Horni Uhry.


Vzdycky bylo rozdeleni vychod a zapad my proste patrime na vychod at se to nekomu libi nebo ne a ja osobne s tim problem vubec zadny nemam.


.....pracuji ve Vídni a když nějaký chytrolín vede chytrý řeči, tak mu jednoduše doporučím, ať se mrkne do mapy a porovná, kde leží Praha a kde Vídeň :lol: zabírá to báječně :lol: Navíc v posledních několika letech se ukázalo, že komunisti se přesunuli z východu na západ, majíc hnízdo a ÚV v Bruselu, tudíž je otázka, jak potom s těmi termíny západní a východní Evropa vůbec nakládat.... :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od alesesl »

Petr31 píše:
alesesl píše:
flyingblue píše:
To neni severni Balkan, to jsou Horni Uhry.


Vzdycky bylo rozdeleni vychod a zapad my proste patrime na vychod at se to nekomu libi nebo ne a ja osobne s tim problem vubec zadny nemam.


.....pracuji ve Vídni a když nějaký chytrolín vede chytrý řeči, tak mu jednoduše doporučím, ať se mrkne do mapy a porovná, kde leží Praha a kde Vídeň :lol: zabírá to báječně :lol: Navíc v posledních několika letech se ukázalo, že komunisti se přesunuli z východu na západ, majíc hnízdo a ÚV v Bruselu, tudíž je otázka, jak potom s těmi termíny západní a východní Evropa vůbec nakládat.... :D


Stejne jsme porad vychodni Evropa a tecka.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Airbus380 »

Nebavime se o geografickem pojmu, ale geopolitickem pojmu. Neni ani tak dulezity duvod (komunismus) proc byla/je Evropa rozdelena na Vychodni a Zapadni, ale predevsim fakt, ze v socioekonomicke a kulturni sfere je proste ono rozdeleni stale na prvni pohled patrne at se to nekomu libi nebo ne. Nerikam, ze to je spatne nebo dobre, jen rikam, ze rozdily jsou stale zcela jasne. Kdo tvrdi opak, bud nikdy nebyl v zahranici nebo neni schopen dostatecne vnimat sve okoli. Tedy i ja budu vyjimecne souhlasit s rxD, Praha je ve Vychodni Evrope uplne stejne jako Kosice, nehlede na rozdilnou zivotni uroven obou mest.
Naposledy upravil(a) Airbus380 dne 12. 12. 2017, 14:52, celkem upraveno 1 x.

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

Som rad, ze sa zhodneme aj s vladivostokom aj s ostatnymi. A pridavam aktualnu ponuku Turkish pre:
- horne uhry
- severozapadny balkan
- juhovychodne malopolsko
- zapadne zakarpatsko
- lunik ix s okolim
atd atp
http://links.mail-link.turkishairlines. ... &mt=1&rt=0


Odpovědět