Katowice

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Katowice

Příspěvek od pepa007 »

Zdravím vás. Poprvé poletím z Katowic, LH do FRA. Bohužel Brno utřelo, protože ty ceny přes Mnichov prostě nejsou konkurenceschopný.

Nicméně chci poprosit o radu - kolem letiště je zdá se mraky různých parkovišť. Máte někdo prosím osobní zkušenost a můžete něco doporučit? Potrebuju na 4 dny, potřebuju transfer (pokud je to dál), a potřebuju si auto vyzvednout v noci kolem půlnoci. Nemusí to být za každou cenu to nejlevnější, ale nějakej přiměřeně hlídanej kompromis.

Děkuju!


Dog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 03. 2010, 20:40
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od Dog »

Hoď auto na parkoviště P2. Tam mají auta s českou registrací slevu 90%. Stačí při placení v hotovosti dát pokladnikovi kartičku Fly Silesia, kterou si vyzvedneš na letišti na infu. Celková útrata za 4 dny by měla být asi 4 zlote. Parking funguje nonstop, je tam i transfer, ale je to tak blízko, že ho asi nevyuzijes.
Více na http://www.flysilesia.com/cs/

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od Lucx »

Kartičky FlySilesia už se dávno nepoužívají ani se nevydávají, všechny slevy z programu FlySilesia se nyní čerpají přes e-kupóny, nicméně na parkovišti ho nikdo nikdy nechtěl vidět, stačí opravdu mít CZ nebo SK poznávačku :wink:

https://www.flysilesia.com/cs/slevy/ekupony/

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od j.ree »

Ja jen upresnim, cena bude 7 PLN (45 kc) za 4 dny parkovani na P2. P3 - hlidane by byla cena 150 PLN (1000 kc).
U P2 staci mluvit cesky a rict ze mam ceskou spz. Oni ti budkari (jsou v te budce nonstop) rozumi, v podstate polovina P2 jsou ceska auta.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od tramin »

Akorát někteří neberou karty,takže je jistější mít hotovost.


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od j.ree »

Hotovost je urcite lepsi

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od pepa007 »

Whoa! 90% slevu jsem fakt nečekal. Díky!

Přímo na tom kupónu píšou "platí pouze pi platbě v hotovosti" – odpusťte čistě praktický dotaz. Hotovost znamená zlaťáky, nebo i koruny/eura? Pokud jen zlaťáky, netuší někdo kde je vybrat někde cestou po dálnici z ostravy na Katowice? Díky :-)

A "nehlídaný" parkoviště znamená, že se můžu vrátit a auto tam nebude? Nebo tohle budkař ohlídá a hrozí jen rozbitý okýnko?

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od tramin »

Hotovost jsou PLN.Vyměníš na benzince za hranicí.Směnárna je polsky Kantor.Akorát počítej s tím,že směňují pouze naše papírové už od 100 Kč.Parkoviště je oplocené a neslyšel jsem,že by se tam někdy něco stalo.A to tam parkují hodně drahé káry:-) Kupon k ničemu nepotřebuješ,stačí říct u okénka "česká registrace".

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od Mailand »

pepa007 píše:netuší někdo kde je vybrat někde cestou po dálnici z ostravy na Katowice? Díky :-)

Myslím, že nejsnažší bude použít ATM na letišti.

Dog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 03. 2010, 20:40
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od Dog »

Tak já jsem mu tam asi před dvěma týdny cpal ještě do okýnka tu kartičku... Díky za info, že už to není potřeba.
Každopádně to tam působí bezpečně, vůbec bych se nebál.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: RE: Re: Katowice

Příspěvek od tramin »

Mailand píše:
pepa007 píše:netuší někdo kde je vybrat někde cestou po dálnici z ostravy na Katowice? Díky :-)

Myslím, že nejsnažší bude použít ATM na letišti.

Pokud ty PLN bude potřebovat jen na parkování,tak je lepší Kantor.ATM mu 10 PLN nevydá...

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: RE: Re: Katowice

Příspěvek od tramin »

Dog píše:Tak já jsem mu tam asi před dvěma týdny cpal ještě do okýnka tu kartičku... Díky za info, že už to není potřeba.
Každopádně to tam působí bezpečně, vůbec bych se nebál.

Já žádnou kartičku minimálně 3 roky nikdy nepotřeboval.A to ani na tom původním parkingu.Vždycky jsem ale nechával 2-3 PLN zpropitné:-)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od pepa007 »

Kromě předchozího spamu, který byl nahlášen, přihazuju poslední info z Katowic:

- skončila 90% sleva pro Čechy na P2, pokračuje nadále už “jen” jako 50% sleva. přestože není nikde oficiálně uvedena, ani na webu, ani nikde jinde. prostě u okýnka řeknete “slevu pro Čechy prosím” a dostanete ji.
- dá se platit kartou
- na letišti jsou plakáty na novou akci “P2 - týden za 49 zlotých”, myslím že se musí bookovat on-line
- přímo naproti letiště (mezi P2 a letištěm) dostavěli hotel Moxy by Marriott, pokoj za cca 1500 korun, pokud máte odlet brzo ráno nebo přílet pozdě večer tak ideální
- salónek na letišti má katastrofální jídlo, ale prej se bude brzy měnit dodavatel cateringu

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od Fabo »

pepa007 píše:- salónek na letišti má katastrofální jídlo, ale prej se bude brzy měnit dodavatel cateringu


Zajimave. Kdyz jsem tam byl v lete, byl salonek v Katovicich bezkonkurencne nejlepsi nezavisly salonek jaky jsem kdy (v Evrope i mimo ni) mel moznost zkusit.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Katowice

Příspěvek od pepa007 »

Fabo píše:
pepa007 píše:- salónek na letišti má katastrofální jídlo, ale prej se bude brzy měnit dodavatel cateringu


Zajimave. Kdyz jsem tam byl v lete, byl salonek v Katovicich bezkonkurencne nejlepsi nezavisly salonek jaky jsem kdy (v Evrope i mimo ni) mel moznost zkusit.


Možná je jich tam víc, já myslím ten v terminálu B (=stará budova). Shodou okolností jsem posledně to žrádlo i natočil, protože to bylo tristní: https://youtu.be/609Sy0tzVKM


Odpovědět