ISL - Istanbul New Airport

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ISL - Istanbul New Airport

Příspěvek od zennie »

Teď je to taky 10-15 minut od Atatürku ;) Takže navečer to trvá něco přes hodinu, v noci 45 minut. Přes den nebo v ranní špičce jsem to nejel, ale trasa vede dost mimo město, tak bych zásadnější dopravní komplikace nečekal.

Co jsem sledoval, zatím se vždy vozilo do stejných hotelů jako dříve. Osobně jsem z nového letiště v tranzitu spal 3x v Renaissance Polat, ten dávají pro business. Pro economy jiný, ale taky někde v okolí.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ISL - Istanbul New Airport

Příspěvek od Night fly »

zennie píše:
16. 04. 2021, 17:10
Teď je to taky 10-15 minut od Atatürku ;) Takže navečer to trvá něco přes hodinu, v noci 45 minut. Přes den nebo v ranní špičce jsem to nejel, ale trasa vede dost mimo město, tak bych zásadnější dopravní komplikace nečekal.

Co jsem sledoval, zatím se vždy vozilo do stejných hotelů jako dříve. Osobně jsem z nového letiště v tranzitu spal 3x v Renaissance Polat, ten dávají pro business. Pro economy jiný, ale taky někde v okolí.
Ufff... Renaissance Polat znam taky, ale ze by se mi tam chtelo handrkovat 50km namisto 10min :?: :?

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ISL - Istanbul New Airport

Příspěvek od zennie »

Bohužel jiná možnost "zdarma" podle mě není.

Kolem letiště hotely nejsou. Přímo na letišti je Yotel, část přístupná z airside a část z landside, ale pokoje jsou tuším (neověřuju) kolem 200 USD.

V širší blízkosti hotelu (do cca 20 km) hotely jsou, ale pokud člověk nechce rozhazovat, výběr je dost chabý. Rozumný výběr je fakt až v Istanbulu.

Posledně jsem v prosinci tranzitoval přes noc, ale na domestic, tzn. neměl jsem nárok na tranzitní hotel od TK. Vzal jsem to na druhou stranu do Karaburun, večer tam taxíkem cca 20 minut, ráno příjemná procházka po pláži a po městě (mrtvo, lockdown) a pak opět taxíkem na letišti, shuttle prý kvůli covidu dočasně zrušený.

Ale kdybych si měl vybrat mezi 2* hotelem 20 minut cesty za 30 EUR (+ pokus obrat mě přes DCC) + 2x taxi (cca 2x 80 TRY), nebo Polat 50 min cesty i s jídlem zdarma (těch 5* bych mu fakt nedal, ale špatný není), stejně bych si radši vzal tu druhou možnost. Ten transfer je otrava, ale večer/ráno to vždycky jelo rychle a přežít se to dá.


Odpovědět