Helsinky (HEL )

Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Helsinky (HEL )

Příspěvek od firefly »

Uvažuji o koupi letenky PRG-LAX a zpět, tam přestup LHR a při zpátečním letu přestup v HEL a pouze 1 hodina a 30 minut, tak mám dotaz, zda se to dá stihnout, včetně přeložení zavazadel? Nikdy jsem v Helsinkách nebyla, tak budu vděčná za vaše odpovědi. Předem děkuji.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Helsinky (HEL )

Příspěvek od whiskey »

firefly píše:Uvažuji o koupi letenky PRG-LAX a zpět, tam přestup LHR a při zpátečním letu přestup v HEL a pouze 1 hodina a 30 minut, tak mám dotaz, zda se to dá stihnout, včetně přeložení zavazadel? Nikdy jsem v Helsinkách nebyla, tak budu vděčná za vaše odpovědi. Předem děkuji.

netusim, ako dlho trva imigracia z US v HEL, ale letisko samotne je relativne male, na prestup v pohode.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Helsinky (HEL )

Příspěvek od pettte »

Je to takové "domácké" a klidné letiště. Subjektivně mi ale připadá větší než PRG. Několikrát jsme tam přestupoval. Jinak pokud ti to nabídnou na jedné letence tak to evidentně problém není. A zavazadla jsou už úplně OK.
Navíc kdyby bylo zpoždění, tak se automatcky "cpi" dopředu, někdy Tě už sami čekají.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Helsinky (HEL )

Příspěvek od Fabo »

whiskey píše:
firefly píše:Uvažuji o koupi letenky PRG-LAX a zpět, tam přestup LHR a při zpátečním letu přestup v HEL a pouze 1 hodina a 30 minut, tak mám dotaz, zda se to dá stihnout, včetně přeložení zavazadel? Nikdy jsem v Helsinkách nebyla, tak budu vděčná za vaše odpovědi. Předem děkuji.

netusim, ako dlho trva imigracia z US v HEL, ale letisko samotne je relativne male, na prestup v pohode.


moja skusenost je, ze pasovka je zanedbatelna. Hodina a pol je v pohode.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Helsinky (HEL )

Příspěvek od firefly »

Moc děkuji za odpovědi, letenky zakoupeny. =;


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Helsinky (HEL )

Příspěvek od Globik »

Zajímavé, že se nabízí letenka tam přes LHR a zpět přes HEL. Na tom by samozřejmě nebylo nic zajímavého, ale já měl to samé, jenže první segment nezačínal v Praze, ale ve Vancouveru, tedy přesně naopak. Kdyby to bylo naopak (tedy tam přestup v HEL a zpět LHR), tak bych to chápal, že je to tak nastavené. A oba směry přes LHR nebo přes HEL nebyly k dispozici.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Helsinky (HEL )

Příspěvek od loupeznik »

V květnu jsem letěl LAX-HEL-VIE s plánovaným přestupovým časem 65 minut. Přílet do HEL byl skoro o hodinu opožděn, nicméně ještě před přistáním nám byla podána informace o návazných spojích a tak jsme věděli, že náš přípoj do Vídně na nás počká. Vše proběhlo civilizovaně, i když přesun po letišti byl docela dlouhý (na chození). Kufry jsme neměli, ale myslím, že by zvládli i to.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Helsinky (HEL )

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:Zajímavé, že se nabízí letenka tam přes LHR a zpět přes HEL. Na tom by samozřejmě nebylo nic zajímavého, ale já měl to samé, jenže první segment nezačínal v Praze, ale ve Vancouveru, tedy přesně naopak. Kdyby to bylo naopak (tedy tam přestup v HEL a zpět LHR), tak bych to chápal, že je to tak nastavené. A oba směry přes LHR nebo přes HEL nebyly k dispozici.


Ja mel zas VIE-MAD-MIA/MIA-HEL-VIE. Zjevne je to z nejakeho duvodu normalni praktika. Mozna se snazi vybalancovat treba nizsi zajem o konkretni feedery v casech mimo spicek?


Odpovědět