CDG - Charles de Gaulle

Odpovědět
martin75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 12. 2010, 23:21
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od martin75 »

skater píše:
outlier píše:Máte někdo zkušenost, jak se dostat z CDG do centra Paříže, když se přiletí večerním letem EasyJetu (přílet na Terminál 2B ve 23:05)? Je to už dost pozdě a navíc prý má RER takhle večer teď výluky a musí se první část cesty autobusem někde z Terminálu 1. Dá se ten autobus najít i bez znalosti francouzštiny nebo je lepší jet nějakým tím busem, co jezdí přímo do centra? A jezdí ten bus i pozdě večer?


Mám pro tebe aktuální zkušenost z pátku: Přílet s EZY na čas, RER mělo výluku. U vstupu na RER anglicky mluvící člověk, který nás poslal na letištní vlak na terminál 1, odkud jezdili autobusy. Kolem nich se motali asi 3 chlápci. Dva z nich, kteří anglicky neuměli ani slovo, za chvíli se objevil třetí plynně hovořící anglicky. Autobusy byly dvou typů: jeden mířící přímo do centra, druhý, který jel asi po jednotlivých zastávkách, který jsme využili, protože jsem měl zamluven hotel dvě zastávky od CDG (Parc de Expositions, hotel Premiere Classe Parc Des Expositions ). Autobus byl zadarmo (aspoň ten zastávkový). Z Parc de Expositions pak ráno stál RER k Eifelovce už jen asi 3,5 eura, nikoliv 8,5 jako je tomu z CDG.




Prosím tě.
Na CDG poletíme v květnu, taky s EZY.Naten autobus na terminál jedna jsi šel pěšky? Neumím ani slovo anglicky tak doufá že se tam dostanu. Teky mám hotel u zastávky Parc de Expositions.
Díky moc Martin.


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od skater »

martin75 píše:
skater píše:
outlier píše:Máte někdo zkušenost, jak se dostat z CDG do centra Paříže, když se přiletí večerním letem EasyJetu (přílet na Terminál 2B ve 23:05)? Je to už dost pozdě a navíc prý má RER takhle večer teď výluky a musí se první část cesty autobusem někde z Terminálu 1. Dá se ten autobus najít i bez znalosti francouzštiny nebo je lepší jet nějakým tím busem, co jezdí přímo do centra? A jezdí ten bus i pozdě večer?


Mám pro tebe aktuální zkušenost z pátku: Přílet s EZY na čas, RER mělo výluku. U vstupu na RER anglicky mluvící člověk, který nás poslal na letištní vlak na terminál 1, odkud jezdili autobusy. Kolem nich se motali asi 3 chlápci. Dva z nich, kteří anglicky neuměli ani slovo, za chvíli se objevil třetí plynně hovořící anglicky. Autobusy byly dvou typů: jeden mířící přímo do centra, druhý, který jel asi po jednotlivých zastávkách, který jsme využili, protože jsem měl zamluven hotel dvě zastávky od CDG (Parc de Expositions, hotel Premiere Classe Parc Des Expositions ). Autobus byl zadarmo (aspoň ten zastávkový). Z Parc de Expositions pak ráno stál RER k Eifelovce už jen asi 3,5 eura, nikoliv 8,5 jako je tomu z CDG.




Prosím tě.
Na CDG poletíme v květnu, taky s EZY.Naten autobus na terminál jedna jsi šel pěšky? Neumím ani slovo anglicky tak doufá že se tam dostanu. Teky mám hotel u zastávky Parc de Expositions.
Díky moc Martin.


Šel jsem s davem a tuším, že se jelo i letišťním vlakem. Já sice anglicky trochu umím, problém byl, že letišťní personál angličtinou moc nevládnul.

Baruska007
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 12. 2009, 20:46
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Baruska007 »

Ahojky,

potrebuju poradit jak se nejrychleji a co mozna nejlevneji dostat z CDG na ORY. Na CDG priletime 22:30 (plus minus) a nechceme nikde moc mrznout. Francouzky neumim ani sluvko a z tech ruznych linek jsem uz kapku nervozni. Nebude vadit, pokud bychom se museli projit. Z ORY letime nastesti az druhy den rano.

Diiiky ;-)

Baruska007
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 12. 2009, 20:46
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Baruska007 »

Ahojky,

potrebuju poradit jak se nejrychleji a co mozna nejlevneji dostat z CDG na ORY. Na CDG priletime 22:30 (plus minus) a nechceme nikde moc mrznout. Francouzky neumim ani sluvko a z tech ruznych linek jsem uz kapku nervozni. Nebude vadit, pokud bychom se museli projit. Z ORY letime nastesti az druhy den rano.

Diiiky ;-)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Night fly »

Baruska007 píše:Ahojky,

potrebuju poradit jak se nejrychleji a co mozna nejlevneji dostat z CDG na ORY. Na CDG priletime 22:30 (plus minus) a nechceme nikde moc mrznout. Francouzky neumim ani sluvko a z tech ruznych linek jsem uz kapku nervozni. Nebude vadit, pokud bychom se museli projit. Z ORY letime nastesti az druhy den rano.
Diiiky ;-)


Pocitej tak se dvema hodinami. Pokud stihnes vlak RER, tak pojedes z letiste na Saint Michel-Notre Dame a tam prestoupis na RER linku C smer Pont de Rungis-Aeroport d´Orly RER a odtud jeste kousek busem. Po 11-te vecer pak uz budes muset jet z letiste autobusem.


Baruska007
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 12. 2009, 20:46
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Baruska007 »

A jakym autobusem??

Nevite o fr. strankach kam zadam zastavky a cas a vyhodi mi to presny itineriar cesty, kde prestoupit na co atd..??

Merci ;)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Night fly »

Baruska007 píše:A jakym autobusem??

Nevite o fr. strankach kam zadam zastavky a cas a vyhodi mi to presny itineriar cesty, kde prestoupit na co atd..??

Merci ;)


http://www.ratp.fr

Maxim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 01. 2011, 16:22
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Maxim »

Přečetl jsem celé vlákno a informaci jak nejrychleji na T1 jsem zde nenašel. Přiletím z PRG na 2D, guide for connection mi ukazuje go exit 6 a vem shuttle, frequency: every 18 to 25 minutes. Máte někdo zkušenost kolik budu potřebovat času na přesun? Nebude rychlejší vlak? Mám na to 1:55h. Ovšem v případě, že bude 30min. zpoždění a bus mi odjede před nosem... :confused:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Night fly »

Vlak jezdi kazdou chvili, nicmene za vlak se plati (na letisti jsou vystupni turnikety). A nez dojdes z 2D na nadrazi, to taky chvilku trva. Vzato kolem a kolem, je to vcelku prast jako uhod.

Maxim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 01. 2011, 16:22
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Maxim »

Tak mám čerstvou zkušenost, jak se dostat na T1. Na shuttle jsem čekal asi 30min a průběžně se snažil zjistit, jestli vůbec jezdí. Podle všeho to vypadá, že nejezdí. Vypravil jsem se tedy na vlak, tím myslím CDGVAL který je zdarma. Cesta mi trvala max 5min. a během dalších dvou minut jsem seděl ve vlaku a jel na T1. Celkem mi cesta z 2D na T1 tímto způsobem trvala asi 15min.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Lanbub »

Našel jsem toto ohledně oprav RER B linky na letiště http://www.modernisation-rerb.fr/pdf/B8mitry.pdf Bohužel jen francouzky.

martin75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 12. 2010, 23:21
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od martin75 »

Dobrý den. Prosím,nevíte někdo jestli je ještě zakázáno fotografovat na letišti CDG?

Díky moc. Nerad bych totiž zbytečně platil pokutu. :(

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Zdenek »

Musíš mit permit.

martin75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 12. 2010, 23:21
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od martin75 »

Co ti je?

mmarvv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 09. 02. 2010, 19:52
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od mmarvv »

Permit = povolení. K focení je třebá stále mít povolení od místní policie - Grendarmerie (nebo jak se to píše :) )


Odpovědět