CDG - Charles de Gaulle

Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od MEA »

Silno ma potesili na CDG v sobotu... Pocas prestupu na lete Casablanca-CDG-VIE mi sproste zobrali (teda nepustili ma a chceli zobrat) vsetok originalne zabaleny, zapecateny duty free chlast z Casy. Kedze uz prebiehal boarding, nedovolili mi to dat ani do bagage drop-off. Som zvedavy na zaklade coho tak urobili a kde sa mozno oficialne stazovat a ziadat nahradu. Toto je uz podlamna moc... Kedze som ratal s tym, ze to ti chrapuni vychlascu, dal som lahveny radsej babam z obchodu s kozmetikou kus od gejtu... Ospravedlnujem sa za par mierne expresivnych vyrazov, ale chapte moje rozcarovanie...


dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od dydzej »

MEA píše:Silno ma potesili na CDG v sobotu... Pocas prestupu na lete Casablanca-CDG-VIE mi sproste zobrali (teda nepustili ma a chceli zobrat) vsetok originalne zabaleny, zapecateny duty free chlast z Casy. Kedze uz prebiehal boarding, nedovolili mi to dat ani do bagage drop-off. Som zvedavy na zaklade coho tak urobili a kde sa mozno oficialne stazovat a ziadat nahradu. Toto je uz podlamna moc... Kedze som ratal s tym, ze to ti chrapuni vychlascu, dal som lahveny radsej babam z obchodu s kozmetikou kus od gejtu... Ospravedlnujem sa za par mierne expresivnych vyrazov, ale chapte moje rozcarovanie...

Mrkni na clanek 5d a 6, ty se tykaji Tveho pripadu:
http://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/Reso ... 6_1609.pdf
Bohuzel jsi letel ze zeme mimo EU a na CDG jsi prestupoval na navazujici let, takze smolik. Ale naprosto chapu Tve rozladeni, s takovym materialem se clovek tezko louci...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od MEA »

ahoj, dik za link, ale s tymi bodmi - no nemyslim: ved v 5 c) je: liquids bought in shops which apply approved security procedures and located in the
airport areas; tam sa nehovori o eu cisto

ved ked je obchod na letisku tak snad nejde o to ci eu ci nie? akoze pri lete z casy na cdg to nebolo nebezpecne zbozie a tam sa to smahom ruky nebezpecnym stalo? normalne ma z tych hlupakov uradnikov ide vystriet, ale tu sa mi zda ze zasli uplne za ramec celej trapnej "no liquid" politiky...

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od dydzej »

MEA píše:ahoj, dik za link, ale s tymi bodmi - no nemyslim: ved v 5 c) je: liquids bought in shops which apply approved security procedures and located in the
airport areas; tam sa nehovori o eu cisto

ved ked je obchod na letisku tak snad nejde o to ci eu ci nie? akoze pri lete z casy na cdg to nebolo nebezpecne zbozie a tam sa to smahom ruky nebezpecnym stalo? normalne ma z tych hlupakov uradnikov ide vystriet, ale tu sa mi zda ze zasli uplne za ramec celej trapnej "no liquid" politiky...


Podle me se ale odstavec 5c tyka pouze letistnich obchodu na uzemi Francie (francouzska vyhlaska, viz nazev), proto v nem neni zminka o EU. O te se naopak hovori v odtavci 5d (EU aerolinky, EU letiste). A ze vsech dalsich letist Ti to pri tranzitu na CDG zabavi, i kdyz je vse vzorne zabalene. Samozrejme pokud by jsi na CDG koncil, nic se zabavovat nebude :). Proste pokud letis ze zeme mimo EU do zeme EU s tranzitem jeste v jine zemi EU, tak na vychozim letisti zapomen na nakup tekutin nad 100 ml, protoze na tranzitnim letisti Ti to zabavi. Pravidla na houby, ale co nadelas.

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Cherokee »

MEA píše:Silno ma potesili na CDG v sobotu... Pocas prestupu na lete Casablanca-CDG-VIE mi sproste zobrali (teda nepustili ma a chceli zobrat) vsetok originalne zabaleny, zapecateny duty free chlast z Casy. Kedze uz prebiehal boarding, nedovolili mi to dat ani do bagage drop-off. Som zvedavy na zaklade coho tak urobili a kde sa mozno oficialne stazovat a ziadat nahradu. Toto je uz podlamna moc... Kedze som ratal s tym, ze to ti chrapuni vychlascu, dal som lahveny radsej babam z obchodu s kozmetikou kus od gejtu... Ospravedlnujem sa za par mierne expresivnych vyrazov, ale chapte moje rozcarovanie...

Bohuzial mali pravdu. Ked prinasas z non EU krajin alkohol, alebo tekutiny kupene aj v duty free a pokracujes do krajin EU, budu Ti zkonfiskovane. Nadabil som na citat tejto EU vyhlasky nahodou v pondelok, ked mi KLM poslali mail s tym aby som si urobil on-line checkin. Nechci vediet, co si ja celkovo myslim o podobnych nariadeniach EU. Z tohto pohladu je to debilna, uradnicka organizacia, ktora vykazuje tymto smerom prilis velku aktivitu. :thumbdown: Na konci tyzdna budem opat robit on-line checkin a ked mi to padne do oka, dam Ti sem link.


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od skater »

Cherokee píše:Ked prinasas z non EU krajin alkohol, alebo tekutiny kupene aj v duty free a pokracujes do krajin EU, budu Ti zkonfiskovane.


Potvrzuji...ve FRA jsem byl nucen odevzdat či vypít láhev alkoholu koupeného ve WDH při routingu WDH-JNB-FRA-MUC

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od context »

S Islandom je to ako?
Minulý rok som viezol fľašu Reyky a Brennivínu z KEF cez DUS do VIE a v pohode...

edit: aha... ale v DUS som predsa nešiel cez transfer security...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od MEA »

no ak je toto cele pravda tak ako chlapi pisete, tak to v niektorych oblastiach boli komunisti voci eurouradnikom suvix... ubohe ale je, ze na to letecke spolocnosti neupozornuju, lebo to by ma ani vo sne nenapadlo ze superbezpecnostny ocekovany chlast z duty free sa dopravou do eu stava nebezpecnym tovarom. navrhujem aby na kazdom letisku bol osobne jeden komisar, co by ochutnaval moc cestujucich. jeden nikdy nevie...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Night fly »

Taky jsem na to narazil, a zejmena cestou do Evropy to nas.re. V nekterych mistech je totiz v dfs pekny vyber mistnich specialit za rozumne ceny; anebo je to posledni zachrana, kdyz clovek nemel cas neco shanet mimo letiste. Pritom vcera jsem transferoval v BOG z mezinarodniho na vnitrostatni let a tam mi sekuritaci bez mrknuti oka pustili tri flasky z frankfurtskeho df.

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Cherokee »

MEA píše:no ak je toto cele pravda tak ako chlapi pisete, tak to v niektorych oblastiach boli komunisti voci eurouradnikom suvix... ubohe ale je, ze na to letecke spolocnosti neupozornuju, lebo to by ma ani vo sne nenapadlo ze superbezpecnostny ocekovany chlast z duty free sa dopravou do eu stava nebezpecnym tovarom. navrhujem aby na kazdom letisku bol osobne jeden komisar, co by ochutnaval moc cestujucich. jeden nikdy nevie...

Europska unia je vobec vo vela veciach uplne mimo. Ved si zober kedy zrusili vyhlasky o spravne zakrivenych bananoch, alebo dlzke salatovych uhoriek. To nejake zakony o tekutinach a ich dovozoch su oproti tomu suviks.
Letecke spolocnosti to na strankach maju, 99,9% verejnosti to vsak prehliadne. Mne to nahodou padlo do oka po tvojom prispevku na stranke KLM, ked som si robil on line checkin do krajiny Non EU. O par dni ho budem opat robit, tak ked mi to opat padne do oka, tak Ti sem dam link. Vezmi si vyhlasku o tekutinach. Aky rozdiel (okrem ceny) je vo flaske vody kupenej v obchode a kupenej v bezpecnej zone na letisku. Aj tak ten stupidny zakon tento rok nezrusili.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od flyingblue »

Cherokee píše:
MEA píše:no ak je toto cele pravda tak ako chlapi pisete, tak to v niektorych oblastiach boli komunisti voci eurouradnikom suvix... ubohe ale je, ze na to letecke spolocnosti neupozornuju, lebo to by ma ani vo sne nenapadlo ze superbezpecnostny ocekovany chlast z duty free sa dopravou do eu stava nebezpecnym tovarom. navrhujem aby na kazdom letisku bol osobne jeden komisar, co by ochutnaval moc cestujucich. jeden nikdy nevie...

Europska unia je vobec vo vela veciach uplne mimo. Ved si zober kedy zrusili vyhlasky o spravne zakrivenych bananoch, alebo dlzke salatovych uhoriek.


Boze, jak sou nektery lidi naivni.

Vyhlaska o bananech byla udelana proto, aby efektivne diskriminovala US firmy, napriklad Chiquitu. Nic dalsiho v tom nehledej a pokud nekteri liberalni ekonomove pouzivaji kauzu zakriveny banan jako dukaz absurdity EU, tak jsou to bulshitari (protoze to vedi) :-)

dalam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 43
Registrován: 28. 10. 2007, 13:13
Oblíbené typy letadel: A330/A340, DH8D, CRJ9, E195, RJ1H, SB20
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od dalam »

Chtěl bych se zeptat, jestli by neměl někdo nějaké doporučení, jak se dostat po 23. hodině (přílet 23:05) z CDG na Gare du Lyon (4 osoby). Tak nějak jsem při bookování letenky od easyjetu předpokládal, že mhd pojede aspoň do půlnoci, ale vypadá to, že jen do 23h. Předpokládám, že možností nebude mnoho. Teď to vypadá, že pojede už pouze shuttle nebo taxi :D. Neměl by někdo nějaké doporučení konkrétní taxi nebo shuttle společnosti a jestli případně objednávat dopravu dopředu nebo to stačí až na místě? Předem mnohokrát děkuji za odpovědi. Omlouvám se, pokud se to už v nějakém vláknu řešilo.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Night fly »

Jezdi nocni autobusy, vice na www.ratp.fr.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od outlier »

Jestli se nepletu, na Gare de Lyon jede z CDG dokonce přímý noční bus, takže to bude relativně pohodlné. Mezi 23 a 24 h by ale mely misto RER jezdit nahradni busy. Taky ale bacha, tenhle vecerni Easyjet byva casto dost zpozdeny.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Night fly »

outlier píše:Jestli se nepletu, na Gare de Lyon jede z CDG dokonce přímý noční bus, takže to bude relativně pohodlné. Mezi 23 a 24 h by ale mely misto RER jezdit nahradni busy. Taky ale bacha, tenhle vecerni Easyjet byva casto dost zpozdeny.


Zkousel jsem to najit, ale primy nocni bus jsem nasel jen na Gare de l´Est (ve dne jezdi z letiste primo na Gare de Lyon autobus Air France). Pro cestu na G. de Lyon musis na GdE prestoupit (ale pripoj tam je dobry, jen nekolik minut - asi ty busy na sebe cekaji). Jinak obecne: do 23:00 jezdi RER, 23-24 jezdi nahradni busy, po pulnoci uz zbyva jen nocni bus N143.

Obecne schema dopravy na/z CDG je tady.


Odpovědět