CDG - Charles de Gaulle

Odpovědět
cermijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 26. 04. 2013, 13:05
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od cermijirka »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to s pasovou kontrolou na CDG. Letim z PRG - CDG - BKK. Na CDG mám přestup v rámci terminálu 2F, takže s tím by neměl by neměl být problém, ale jen nevím kdy tedy projdu pasovou kontrolou když letím ven ze Schengenu a v terminálu 2F žádná pasová kontrola není.
Dík za odpovědi. :)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od flyingblue »

cermijirka píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to s pasovou kontrolou na CDG. Letim z PRG - CDG - BKK. Na CDG mám přestup v rámci terminálu 2F, takže s tím by neměl by neměl být problém, ale jen nevím kdy tedy projdu pasovou kontrolou když letím ven ze Schengenu a v terminálu 2F žádná pasová kontrola není.
Dík za odpovědi. :)


Prozkoumej poradne letenku, pokud se od Noveho roku nestalo nic dramatickeho, tak z 2F zadne widebody neodletaji.

Asi to budes mit z 2E a mozna tam bude blbe vytisteny.

cermijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 26. 04. 2013, 13:05
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od cermijirka »

flyingblue píše:
cermijirka píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to s pasovou kontrolou na CDG. Letim z PRG - CDG - BKK. Na CDG mám přestup v rámci terminálu 2F, takže s tím by neměl by neměl být problém, ale jen nevím kdy tedy projdu pasovou kontrolou když letím ven ze Schengenu a v terminálu 2F žádná pasová kontrola není.
Dík za odpovědi. :)


Prozkoumej poradne letenku, pokud se od Noveho roku nestalo nic dramatickeho, tak z 2F zadne widebody neodletaji.

Asi to budes mit z 2E a mozna tam bude blbe vytisteny.


Tak jsem to jeste zkontroloval a opravdu je tam terminal 2F jak prilet tak i odlet. Jak je to možny???

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od Lingus »

Bangkok

Terminal 2F for local check-in but boarding and arrival at Terminal 2E

cermijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 26. 04. 2013, 13:05
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od cermijirka »

Podle tohohle webu :
http://www.flightstats.com/go/FlightSta ... Airport.do

let AF 166 (CDG-BKK) odleta z 2F


Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od Lingus »

Podle webu easycdg.com je to tak, jak jsem napsal (zkopíroval). Z terminálu 2F opravdu žádné dálkovky nelétají. Chápal bych to tak, že pokud letíš z CDG, tak je check-in na 2F, ale do letadla nastupuješ na 2E. Nedává to sice smysl, ale ostatně co na CDG smysl dává... Jak je to při tranzitu, to netuším.

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od Lingus »

cermijirka píše:Podle tohohle webu :
http://www.flightstats.com/go/FlightSta ... Airport.do

let AF 166 (CDG-BKK) odleta z 2F


Úplně jsem zapomněl na tento web: http://www.snadnespojeni.cz Tam si zadej start PRG, cíl BKK a tam ti to vyhodí, co máš přesně dělat :)

cermijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 26. 04. 2013, 13:05
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od cermijirka »

Ok:) moc dik za rady a tipy:), uvidim jak to nakonec bude na CDG... jen se chci jeste zeptat, stalo by se neco kdybych tim emigračnim fakt neprosel ??

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od Lingus »

cermijirka píše:Ok:) moc dik za rady a tipy:), uvidim jak to nakonec bude na CDG... jen se chci jeste zeptat, stalo by se neco kdybych tim emigračnim fakt neprosel ??


Teoreticky by se asi nemělo stát nic, ale k odletu z 2E se nejspíš bez pasovky nedostaneš :D

cermijirka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 26. 04. 2013, 13:05
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od cermijirka »

Dobře:)
Jeste doplnim, že jsem se na http://www.flightradar24.com sledoval odkud ten let letí a je to tak jak jste psali, tedy z 2E. Jestě, že zpět už neletim přes CDG :D
Díky moc

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od tygrlive »

V cervnu bych mel letet na airshow... Ma vzhledem k doprave (shuttle?) vyznam, zda brat OK nebo AF? Dik

dnovy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 06. 2014, 11:27
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od dnovy »

Tak jsem letěl z Ostravu ze Smartwings na CDG a unboarding byl na stojánce kde za plotem byl Concorde. Když jsem vylezl z letadla ven a chtěl přes plot vyfotit Concorde který byl mimo areál letiště tak ke mě ze všech stran přiběhli frantíci a křičeli no pictures...a) to jsme nikde jinde nezažil že na letišti se nefotí b) prý že nemluví anglicky..:-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od flyingblue »

dnovy píše:Tak jsem letěl z Ostravu ze Smartwings na CDG a unboarding byl na stojánce kde za plotem byl Concorde. Když jsem vylezl z letadla ven a chtěl přes plot vyfotit Concorde který byl mimo areál letiště tak ke mě ze všech stran přiběhli frantíci a křičeli no pictures...a) to jsme nikde jinde nezažil že na letišti se nefotí b) prý že nemluví anglicky..:-)


Ano na CDG se nefoti

Ano, na vetsine letist neni ochrana letiste prilis jazykove vybavena

tiburon
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 29. 07. 2005, 13:52
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od tiburon »

Dobrý den, omlouvám se, že kladu tento dotaz, zde zřejmě meldovaný opakovaně, nicméně mohl by mi někdo se zkušenostmi s tímto letištěm poradit, zda je reálné přestoupit z BER do PTY mezi teminály 2F a 2E za situace, kdy mezi příletem a odletem je jen 1:20? Pokud to jde snažím se najít spojení přes MAD nebo AMS, kde to dobře znám, ale tentokrát se může stát, že CDG se nevyhneme a z občasného sledování zdejších diskusí mám z toho toho docela obavy. Navíc za situace kdy by se jednalo o dva dospělé, dva dospívající a dvě docela malé děti, které tu potřebují napít, tu čůrat... Předem děkuji.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od flyingblue »

tiburon píše:Dobrý den, omlouvám se, že kladu tento dotaz, zde zřejmě meldovaný opakovaně, nicméně mohl by mi někdo se zkušenostmi s tímto letištěm poradit, zda je reálné přestoupit z BER do PTY mezi teminály 2F a 2E za situace, kdy mezi příletem a odletem je jen 1:20? Pokud to jde snažím se najít spojení přes MAD nebo AMS, kde to dobře znám, ale tentokrát se může stát, že CDG se nevyhneme a z občasného sledování zdejších diskusí mám z toho toho docela obavy. Navíc za situace kdy by se jednalo o dva dospělé, dva dospívající a dvě docela malé děti, které tu potřebují napít, tu čůrat... Předem děkuji.


2F -> 2E by mela by zvladnutelna tak za 25-30 minut za bezneho provozu. Samozrejme je otazka, ktere gaty - protoze na 2M je to dle meho skromneho odhadu minimalne 10-15 minut navic.


Odpovědět