Řím - Fiumicino

Odpovědět
Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj mě teď čeka dlouhy přestup na FCO mezi přiletem a odletem mam 7h15min. Nemate rady jak tam stravit ten čas? Jaky mate nazor na vylet do Fiumincina?


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od alesesl »

Lanbub píše:Ahoj mě teď čeka dlouhy přestup na FCO mezi přiletem a odletem mam 7h15min. Nemate rady jak tam stravit ten čas? Jaky mate nazor na vylet do Fiumincina?


kup si listek na FM vlak do mesta a za 11 eur zpatecku muzes kouknout na par hodin do Rima samotneho.

Do Fiumincina jezdi taky FM vlak, ale myslim ze je to s prestupem.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od OR »

Nebo jed do Ostie, bud do mesta a nebo na anticke pamatky. Je to podobne jako v Pompejich - anticke mesto, a vyrazne bliz od letiste. Jezdi od letiste bus COTRAL smer Ostia.

Ve meste Fiumicino neni skoro nic.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Lanbub »

Děkuju za tipy ale upřesním svuj dotaz od 7h15min je potřeba odečist 2h na zorientováni na FCO při přijezdu a při navratu čas na security a připadny shopping v dutyfree plus rezerva na neočekavané udalosti. Takže zbyde 5h čistého času bez započtení připadné dopravy za nějakou zajimavost.

Další duležite hledisko je že odlet mám ve 22:30 což znamena že se budu motat v pozdě odpoledních až večerních hodinach. Což muže znamenat že některe zajimovosti budou už zavřene. :) Ještě jednou děkují Všem

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od alesesl »

Lanbub píše:Děkuju za tipy ale upřesním svuj dotaz od 7h15min je potřeba odečist 2h na zorientováni na FCO při přijezdu a při navratu čas na security a připadny shopping v dutyfree plus rezerva na neočekavané udalosti. Takže zbyde 5h čistého času bez započtení připadné dopravy za nějakou zajimavost.

Další duležite hledisko je že odlet mám ve 22:30 což znamena že se budu motat v pozdě odpoledních až večerních hodinach. Což muže znamenat že některe zajimovosti budou už zavřene. :) Ještě jednou děkují Všem
.

Pocitam ze priletas do FCO z PRG. a kam letis? budes mit zavazadla sebou nebo je uz budes mit checknute v PRG do konecne destinace?


Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Lanbub »

Letim do ALG a zavazadla budou checknute uz v Praze

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od OR »

Info o Ostia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ostia

Ostia Antica, jsou vykopavky, Lido je mesto.

Tomáš Kaiser
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 01. 10. 2008, 23:25
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Tomáš Kaiser »

Sháním tip na levné a přitom kvalitní ubytování v Římě nebo v Ostii, kritérium je jednoduchá doprava do centra a na letiště. Jedná se o dárek rodičům, kteří z cizích jazyků ovládají pouze částečně NJ a nechci jim to zbytečně komplikovat :) Hledal jsem na booking.com, tam mi to našlo celkem pěkný hotel Ostia Antica Park, ale možná máte někdo ze zkušenosti nějaké doporučení. Jednalo by se o termín 17. - 20.5.2009.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od alesesl »

Tomáš Kaiser píše:Sháním tip na levné a přitom kvalitní ubytování v Římě nebo v Ostii, kritérium je jednoduchá doprava do centra a na letiště. Jedná se o dárek rodičům, kteří z cizích jazyků ovládají pouze částečně NJ a nechci jim to zbytečně komplikovat :) Hledal jsem na booking.com, tam mi to našlo celkem pěkný hotel Ostia Antica Park, ale možná máte někdo ze zkušenosti nějaké doporučení. Jednalo by se o termín 17. - 20.5.2009.


http://www.velehrad.net/

muzou vlakem FM z letiste se tam dostat, ceny jsou taky super.

Tomáš Kaiser
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 01. 10. 2008, 23:25
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Tomáš Kaiser »

alesesl píše:
Tomáš Kaiser píše:Sháním tip na levné a přitom kvalitní ubytování v Římě nebo v Ostii, kritérium je jednoduchá doprava do centra a na letiště. Jedná se o dárek rodičům, kteří z cizích jazyků ovládají pouze částečně NJ a nechci jim to zbytečně komplikovat :) Hledal jsem na booking.com, tam mi to našlo celkem pěkný hotel Ostia Antica Park, ale možná máte někdo ze zkušenosti nějaké doporučení. Jednalo by se o termín 17. - 20.5.2009.


http://www.velehrad.net/

muzou vlakem FM z letiste se tam dostat, ceny jsou taky super.

Díky za tip, ale myslím, že toto by úplně nevyhovovalo představám, nějaký další tip - standard, 3*?

polisss
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 26. 03. 2008, 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: vychodní čechy
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od polisss »

mam velmi dobrou zkusenost s ata hotels, je to 4*, zdarma jezdi minibus na nejblizsi vlak a metro (myslim kazdych 30 nebo 60 minut) - sehnal jsem je loni na akcni cenu pro 3 lidi, nevim jake maji ceny ted

edit: jen tak cvicne jsem to ted zkoukl, a jsou trosku cenove uz mimo :wink: ... nevim, loni jsme se meli ve 3 za 80euro celkem dobre, ale rezervoval jsem to v jinem terminu a vic dopredu

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

Lidi, můžu se zeptat? Možná si to představuju jako v pohádce, ale dá se přiletět na FCO, dostat se tam na pláž, přebejt a pak někde ponocovat a druhej den letět domu? Koukal jsem, že moře je blízko od letiště? Máte s tímhle někdo zkušenost? Díky moc

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od ziletka »

Já když jsem byl v Římě, tak jsme jeli k moři do Ostie. A musím říct, že jsem byl hodně zklamaný ze zbytečně ztraceného dne. Pláže plné lidí, hnusný černý písek, moře jako žumpa :oops: Navíc jsem se pěkně spálil, takže zbytek pobytu jsem protrpěl. Jinak Řím je pro mě jedno z nejúžasnějších měst, které jsem zatím viděl. Místo toho moře, bych jel raději jenom na několik hodin do města a dal si pizzu a poseděl v nějaké kavárně.

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

ziletka píše:Já když jsem byl v Římě, tak jsme jeli k moři do Ostie. A musím říct, že jsem byl hodně zklamaný ze zbytečně ztraceného dne. Pláže plné lidí, hnusný černý písek, moře jako žumpa :oops: Navíc jsem se pěkně spálil, takže zbytek pobytu jsem protrpěl. Jinak Řím je pro mě jedno z nejúžasnějších měst, které jsem zatím viděl. Místo toho moře, bych jel raději jenom na několik hodin do města a dal si pizzu a poseděl v nějaké kavárně.


To je tvůj zážitek, já bych teda radši si zašel k tomu moři a udělal si obrázek sám:-) tedka tam jsou docela slušný ceny za letenky od Wizzair, co na to říkáš, nebo říkáte? Poradíš mi jak se z terminálu, z letiště, dostanu k tomu moři, koukal jsem že to je pěkně blízko:-)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Kamyl »

No ja tam sice u more nebyl, ale podle toho co jsem videl z okynka pri pristani nebo po startu, jake reky a potoky sracek tam usti (teda aspon v miste letiste), tak bych mel celkem obavy i na tu plaz dojit...:) Takze v miste hned u leiste bych tam nesel urcite...
Takze minimalne do te Ostie, ale pod letiste urcite ne...

Souhlas s ziletkou i v tom, ze Rim je naprosto uzasne fantasticke mesto...


Odpovědět