Řím - Fiumicino

Odpovědět
egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

Kamyl píše:No ja tam sice u more nebyl, ale podle toho co jsem videl z okynka pri pristani nebo po startu, jake reky a potoky sracek tam usti (teda aspon v miste letiste), tak bych mel celkem obavy i na tu plaz dojit...:) Takze v miste hned u leiste bych tam nesel urcite...
Takze minimalne do te Ostie, ale pod letiste urcite ne...

Souhlas s ziletkou i v tom, ze Rim je naprosto uzasne fantasticke mesto...


Dobře, dám na Tebe i na další. Vím, že to tady už zaznělo, ale jak se dostanu z toho Terminálu B do té Ostie? jsou tam někde autobusy dobře označený, a za kolik tak a jak dlouho se tam jede?:-P


Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Steve »

Autobusy asi ne, nejjednodušší je za 5,50 eur koupit lístek na FR 1, přijet na zastávku tušímže Ostiense, a tam přesednout na vlaky Roma - Lido, vystoupit na Lido di Ostia. V tomto vlaku platí jízdenky na římskou MHD.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od atr »

Autobusy tam jsou. V trafice se koupí na ně lístek. Mají zastávku hodně vepředu před terminálem. Použitelný jsou 2 linky - jedna někam na metro a druhá právě do té Ostie. Cena něco málo přes 1 €. V Ostii je moře přístupné na veřejné pláži a nebo kousek dál pomocí velkého mola. Z Ostie jezdí metro do centra za normální jízdné - 1 €, ne jako naše zkurvený pásma. Moře není nejčištší, dost kamenitý, ale vlízt se do toho v poho dá. Kurňa jak jim závidím možnost si odpoledne zajet metrem k moři.

rpribyl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 06. 05. 2009, 08:53
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od rpribyl »

Nemáte někdo prosím zkušenost, jak se dostat v noci z Říma na Fiumicino? Letím s Wizzair a odlet do Prahy je brzy ráno. Díky.

rezzet
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 24. 08. 2008, 21:52
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od rezzet »

Řešil jsem stejný problém. Z nádraží Tiburtina jezdí noční autobus společnosti Cotral přímo na letiště ve 2:30 a 3:45, i s tím pozdějším je to s dostatečnou rezervou řekl bych, cesta byla cca 50 min., cena byla myslím 5 € za osobu. Autobus pak stavěl také na Termini, ale už si nepamatuju z kterého nástupiště. Na Tiburtinu se dá dostat nočním busem N2. Obě dvě nádraží v noci docela humus ale to se dá čekat....


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od creyman »

Není problém, z centra Říma Termini-hlavní vlakové nádraží odjíždí v 5.52 (je to první spoj dne) vlak. Nezastavuje a cesta mu trvá přesně půl hodiny. 6.30 stojíš u check-in, už jsem tak dvakrát s Wizz ráno letěl. Pohoda, na nástup do letadla jsem čekal vždy ještě 20min.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Jenom bych poopravil to o kamenitém moři... Asi jsem byl někde jinde, protože pláže i moře jsou tam normálně písčité :?: :!: :?: (Lido Di Ostia, veřejná pláž hned pod Castel Fusano)

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od atr »

Já jsem v moři sem tam menší kamenou plotnu zahlídl. Ale docela to šlo. Na plážích je opravdu písek. Netuším, jestli není dovezený. Tehdy ho buldozery před letní sezónou řádně přerovnávaly. Je to tam dost o komerci - hřiště, slunečníky, bary, kabinky a snad i nějaké menší bungalowy.

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

Tak ono se dá nějak ne, přijít od letiště od toho nádraží tam někde, přijít k moři do té Lido de Ostia pěšky. Nebo ne? Budu mít na to celej den. Jak to vůbec je na letišti, mě to tam přijde docela velké, uvidím jak to zvládnu, můj první let s lowcost:-) letíme na ten Terminal B... Jak to tam funguje, dá se tam dobře orientovat?? :-)

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Zlin142 »

egho píše:Tak ono se dá nějak ne, přijít od letiště od toho nádraží tam někde, přijít k moři do té Lido de Ostia pěšky. Nebo ne?


V Praze se z Ruzyně pěšky taky dostáváš jen s velkými obtížemi, ale jestli chceš za každou cenu "ušetřit" +- 1 Euro za autobus a strávit půl dne bloumáním a blouděním někde mezi skladišti tak to je samozřejmě tvoje věc a tvoje volba.
Naposledy upravil(a) Zlin142 dne 24. 06. 2009, 11:11, celkem upraveno 1 x.

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

Zlin142 píše:
egho píše:Tak ono se dá nějak ne, přijít od letiště od toho nádraží tam někde, přijít k moři do té Lido de Ostia pěšky. Nebo ne?


V Praze se z Ruzyně pěšky taky dostáváš kamkoli pěšky jen s velkými obtížemi, ale jestli chceš za každou cenu "ušetřit" +- 1 Euro za autobus a strávit půl dne bloumáním a blouděním někde mezi skladišti tak to je samozřejmě tvoje věc a tvoje volba.


Jasný, takže budu muset na ten autobus, a pak na metro:-) které do té Ostie jede. V pohodě.. Díky

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od atr »

Lístek na autobus se koupí v trafice a stojí něco málo přes 1€. Je tam linka co jede z nějaké stanice metra na letiště a pokračuje do Ostie. Tuším, že stanice metra Ostie central nebo tak něco a odtud to už je pěšky na veřejnou pláž kousek.

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

Ten Vlak FR1 jak jezdí do Ostiense, tak ta zastávka je hodně blízko k Římu, že? Nebo jsou dvě, mě vyjela na Google ještě jedna blízko k letišti. Tak newím. A taky jsem našel schéma metra a žádná zastávka Lido di Ostia, tam nevidím. Nemá jiný název?

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

Mám v tom zmatek. Sestavte mi prosím někdo plánek. Jak z letiště do centra za levno. A jak se taky dostat do té Ostie na pláž. Úplně se mi to motá. Díky moc!!!

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

[Můžu se zeptat, kolik stojí vlak z Ostiense do Lido Centro?


Odpovědět