Řím - Fiumicino

Odpovědět
Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

pepa007 píše:
Steve píše:Jestli si chceš na FCO půjčit auto a vyrazit s tím do Říma, pak to hodně zvaž. Italové jsou blázni, a Římané zvlášť. Jezdit po Římě je o hubu...


no vo hubu by až tak nevadilo, ale spíš si houby pomůžeš, ne? zácpy a žádný místo k parkování...


Ne to právě nechci, chci jet první den do Neapole (spíš teda Vesuv a Pompeje) a pak vrátit auto a teprve jet do Říma.


euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

nechci radit, ale vlaky jsou v itálii cenově velmi dostupné:-)nicméně pokud chceš mimo neapol, auto je nejlepší řešení, pak už to moc nefunguje se spojením:-)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Alexx píše:Ne to právě nechci, chci jet první den do Neapole (spíš teda Vesuv a Pompeje) a pak vrátit auto a teprve jet do Říma.


tak to jo. půjčení auta je dneska často levnější než hromadná doprava (nevím jak v itálii). a vzhledem k apetýtu italů ke stávkování to vidím taky jako bezpečnější variantu :)

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

pepa007 píše:tak to jo. půjčení auta je dneska často levnější než hromadná doprava (nevím jak v itálii). a vzhledem k apetýtu italů ke stávkování to vidím taky jako bezpečnější variantu :)


jízdenka vlakem stojí kolem dvaceti euro, tak si to spočítej, kolik vás jede, kolik vás stojí mýto atd:-)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Jasně, já jsem tu otázku nemyslel ve smyslu jestli auto jo, nebo auto ne. Já vím že auto jo :-) já vím že ho potřebuju, spíš jsem chtěl znát konkrétní zkušenosti.


Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Tak jsem nakonec asi zvolil EasyCar.

Máte s nima nějaké zkušenosti? Mají nějaké mouchy ve smlouvě?

Zatím s Easy-věcma zkušenosti tak napůl:

- EasyCafé v Barceloně stálo za *****
- EasyBus v Londýně relativně v pohodě
- EasyJet jsem zatím nepoužil

Tak co, měli jste od nich někdy/někde auto?

bluejackerka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09. 04. 2008, 18:42
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bluejackerka »

jak tak koukám, tak asi hlavně využiju autobusovou dopravu a metro...

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

easyCar je pouze zprostredkovatel. Na smlouve Ti vyjede u koho Ti auto pujci. Musim rict, ze jsem je vyuzil jednou a dostal jsem nejhorsi auto co jsem kdy dostal. Inzerovany Ford Focus or simular a dostal jsem otriskanou Kiu Rio. Ale Vse ostatni standartni.
Jako nejdulezitejsi poznamku k Italii povazuju pojisteni -
1) je trikrat drazsi nez jinde v evrope ( asi vedi proc )
2) podle me je skoro nutnost zaplatit si full variantu. V Rime, ale i v Neapoli pomalu neuvidis neomlaceny auto.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

Nevite nekdo na ktery terminal litaji Sky a odkud jsou odlety zpet do BTS? Na webu totiz pisi terminal AA, ale na webu letiste jsou uplne jine udaje. Diky!

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

ziletka píše:Nevite nekdo na ktery terminal litaji Sky a odkud jsou odlety zpet do BTS? Na webu totiz pisi terminal AA, ale na webu letiste jsou uplne jine udaje. Diky!


Terminál AA je taková podzemní mutace terminálu A. :lol: Je to mezi terminály A a B jakoby ve sklepě (snad se nemýlím). Mají jen pár odbavovacích přepážek a odbavují tam velmi omezené množství letů (z 90% low-cost). Jinak odlet je společně s ostatními aerolinkami z terminálu A. Když jsem letěl já, tak třeba vedle nás "zaparkoval" 747-400 Thai Airways, paráda, ne? To se ti při letech s jiným low-costem skoro nemůže přihodit.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

Zdravim. Mate nekdo zkusenost s cestou z centra mesta do Lida? Na webu http://www.atac.roma.it/index.asp?p=1&i ... lingua=ENG je napsano, ze by tam mel platit 75 min. listek,ale nikde jsem nenasel jak dlouho ta cesta muze trvat. Pokud s touto cestou mate nekdo zkusenosti, budu rad kdyz poradite. Diky! :D

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Příspěvek od Steve »

Pokud si dobře vybavuju, tak ta cesta trvá od metra asi 20 - 30 minut příměstskou električkou, přístup je tam značený přímo z metra. Pokud chceš jet k moři, tak vystup na Lido di Ostia Centro, a odtud musíš tak 10 minut pěšky. Jednou jsem jel až na konečnou (Cristoforo Colombo) a na pláž se tam nedalo dostat, bylo to za plotem. Pravda, bylo to na začátku října, takže teď je to mžná jiné. Ale u toho Cetra je to v klidu, pláž není placená...

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: vlak do Rima

Příspěvek od Steve »

single píše:Byl jsem pred mesicem, vlak do mesta stal 5,50. Z vedlejsi koleje jel stejne otriskanej (ale ne tak naslapanej) Leonardo express za 11 €.


Pro doplnění: Leonardo jezdí na Termini (za 11 eur), FR1 jezdí na Tiburtinu (za 5,50 eur).

Doporučuji jet s FR1 a vystoupit na zastávce Ostiense, je to stanice metra Piramide, je to o 15 minut kratší než jet až na Tiburtinu.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Steve: Je to furt stejné, všechno to tam maj ohrazený, šmejdi :( Vychází to tak jedna volná pláž na 3-5km pobřeží :(

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Už jsem to myslím někde psal, ale je to zajímavá informace a sem se určitě hodí: Bus Cotral na letiště jezdí v noci cca jednou za hodinu, kdybyste ho u Termini hledali - vydat se z nádražní budovy hlavním vchodem, přejít všechna nástupiště autobusů šikmo vlevo, bus stojí až na konci, předposlední zastávka, přímo na cestě, tj. bus na nádraží nemusí nijak zajíždět. Bus přijel, naložil nás, ptali jsme se ho na "tickets", mávnul rukou že máme nastoupit, tak jsme vlezli do busu, jeli jsme čtyři. Za půl hodiny a něco nás vyklopil na FCO, zase jsme se ptali na "tickets", zase mávnul rukou... Stejně jsem ty prachy nakonec utratil na letišti za jídlo :-)


Odpovědět