Řím - Fiumicino

Odpovědět
Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Caky »

V Římě jsem byl před 2 týdny se SkyEurope. Bydlel jsem v Ostii v kempu Country Club Castelfusano.
Vlak z Ostiense do Lido Centro stoji 1EUR.
Z letiště směr Řím vlak FM1 (někdo tu psal cenu 5,5EUR) nebo Leonardo Express (11EUR). Z letiště směr Ostia prý jezdí nějaký bus Cotral. Cenu ale nevím, my jeli transferem přímo do kempu. Ale řekl bych tak 3-5EUR.
Jo, a ta cesta z letiště do Ostie pěšky je pěknej opruz, v žádným případě bych to nešel pěšky, místy je to taková pěkná čtyřproudovka stylu silnice pro motorová vozidla. A kolem jsou ploty, všechny pozemky, byť i pole, zaplocené.
Na pláž vystoupit v Lido Centro, je to centrum Ostie, ale dá se jet i dál , v podstatě vystoupit na kterékoliv stanici až po Colombo (tam jsou pěkné pláže, ale všechny soukromé, placené cca 6-8 eur za den (v ceně je převlíkárna, sprcha apod. Ono v podstatě co jsme tak pochodovali jednou kolem moře, tak tam byla jen jedina free, kousek pláže cca 100m široký, jinak samé soukromé, vždy jakoby patřily k nějakému baru.


egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

Caky píše:V Římě jsem byl před 2 týdny se SkyEurope. Bydlel jsem v Ostii v kempu Country Club Castelfusano.
Vlak z Ostiense do Lido Centro stoji 1EUR.
Z letiště směr Řím vlak FM1 (někdo tu psal cenu 5,5EUR) nebo Leonardo Express (11EUR). Z letiště směr Ostia prý jezdí nějaký bus Cotral. Cenu ale nevím, my jeli transferem přímo do kempu. Ale řekl bych tak 3-5EUR.
Jo, a ta cesta z letiště do Ostie pěšky je pěknej opruz, v žádným případě bych to nešel pěšky, místy je to taková pěkná čtyřproudovka stylu silnice pro motorová vozidla. A kolem jsou ploty, všechny pozemky, byť i pole, zaplocené.
Na pláž vystoupit v Lido Centro, je to centrum Ostie, ale dá se jet i dál , v podstatě vystoupit na kterékoliv stanici až po Colombo (tam jsou pěkné pláže, ale všechny soukromé, placené cca 6-8 eur za den (v ceně je převlíkárna, sprcha apod. Ono v podstatě co jsme tak pochodovali jednou kolem moře, tak tam byla jen jedina free, kousek pláže cca 100m široký, jinak samé soukromé, vždy jakoby patřily k nějakému baru.

Díky moc. Už jsem vše zjistil, jen teďka abych pak na večír nemusel z Ostie do Ostiense a pak na FCO. Když můžu jet rovnou na FCO z Ostie. Nevíte někdo přesně jakej bus, jak často a za kolik jezdí na FCO??

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od atr »

Přes den to jezdí po 1/2 h a jede to 30 min.
Jízdní řád je zde
http://www.cotralspa.it/ENG/TrovaPercorso.asp
Musí se zadat Lido di Ostia - Fiumicino, Fiumicino Aeroporto
jsou tam i mapy v pdf, lístek stojí 1,20 € a kupuje se v tabáku.

Letiště Fiumicino
Jezdí z něj vlak Leonardo expres / pro kavky / na Termini + - asi za 12 €. Dále pak též vlak FR1 na stanici metra Tiburtina za 5,50 €. Pak ten autobus Cotral na nějakou nejbližší stanici metra za 1,20 € a nebo za tutéž cenu na stanici metra Lido do Ostia za tutéž cenu. Interval to má v normální dobu cca. 30 minut a jede to asi taky tak dlouho. Do Ostie jezdí z Říma nadzemní metro a na jeho konečné se z něj dá přestoupit do klasické podzemky. Platí na to obyčejný lístek římské MHD, kupuje se též v tabáku a stojí 1 €.
Platí dohromady jak na nadzemku tak i podzemku takže za 1 € se dojedete z centra Říma až k moří do Ostie. V podmínkách Prahy neuvěřitelné - žádné pásma, nic. To je jako by jste dojeli na jeden lístek / cena obdobná / z centra Prahy do Kladna. A to ještě není žádná rudá záře ale mare. No prostě závidím no.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od vmachalik »

Zravím všechny,
ten nový spoj WIZZAIR Bratislava-Fiumicino mě velmi potěšil, protože to mám do Bratislavy kousek.
Jen mám dotaz, zda máte někdo zkušenosti s koupáním v Ostii v měsících září-říjen (počasí, teplota vody, kemp...).
Dík.

sv.i
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 78
Registrován: 14. 06. 2007, 19:58
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od sv.i »

vmachalik píše:Zravím všechny,
ten nový spoj WIZZAIR Bratislava-Fiumicino mě velmi potěšil, protože to mám do Bratislavy kousek.
Jen mám dotaz, zda máte někdo zkušenosti s koupáním v Ostii v měsících září-říjen (počasí, teplota vody, kemp...).
Dík.


... diskuse o koupání v Ostii se docela rozhořela tady:
viewtopic.php?f=53&t=256&start=615

:arrow: :arrow: :arrow: já letím do Říma s WIZZAIRem koncem srpna. Když zbyde trocha času, tak bych se do tý Ostie taky rád mrknul.


sv.i
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 78
Registrován: 14. 06. 2007, 19:58
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od sv.i »

Tak jsem se vrátil z Říma a tady je tip na supr koupání v moři:

Metrem na stanici PIRAMIDE a tam přestoupit na vlak směr LIDO. (Vystoupit z metra k východu a o patro výš hned vlevo jezdí vlak - stejný vagony jako je metro na trase "A".) Vystoupipi jsme na konečný stanici CRISTOFORO COLOMBO a tam hned před budovou náraží nastoupit na autobus č. "07 MARE" . Jezdí snad každých 10 minut. Jelikož jsme nevěděli kam nás to doveze, tak jsme se rozhodli vystoupit tam, kde bude vystupovat nejvíc lidí. Tak jse to později odhadli asi tak na 7km a vystoupili na zastávce označený jako č. "CANCELLO 8". (Po pár kilometrech jsou po pravé straně polootevřené vchody na pláže a na sloupcích označeny číslicí 1 až ???)

Je to tady:
http://maps.google.cz/?ie=UTF8&ll=41.67 ... 8&t=k&z=18

Je tam malá převlíkárna, toalety (zdarma) , na pláži slušný bar s chlazenýma drinkama, za poplatek lehátka a každou chvíli projde nějaký neodbytný plážový prodejce čehokoliv. Pláž je slušná (až na to množství poházených vajglů) a moře čistý. Přístup je pozvolný vhodný i pro děti. Moře teplý - moc se koncem srpna neochladíte.

V rámci Roma pasu doprava až sem i zpět zdarma.

DSCN4269.JPG

8) Bohužel byla sobota, tak bylo narváno.

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od egho »

Jinak všem doporučuji spaní na trávě u Colossea, nebo na lavičká u Venezia Plaza.. :lol: :lol: parááda, všechno jsem to absolvoval s přítelkyní, která si to chválila :lol: :lol: perlička byla když sme přijeli do Ostie a špinavý, smradlavý moře, ale zase krásně osvěžilo, pač bylo v Říme strašný vedro. Vyprahlý sme to nevydrželi odjeli v 13.00 na letiště a tam se nudili a v 21.50 odletěli do Prahy... Je na co vzpomínat, ale příště si od vás nechám poradit nějaký hotel...:-D

agusia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 03. 11. 2009, 09:41
Stav: Offline

Re: přestup Řím - Fiumicino

Příspěvek od agusia »

Ahoj,chtěla bych se zeptat, švagr (tunisan) poletí poprvé letadlem z Tunisu do Prahy, se spol. Alitalia, má přestup v Římě - Fiumicino, bohužel tam je jen 1:20 min čas, takže mám velké obavy, jestli to stihne. Můžete někdo poradit, jak co nejrychleji přestoupit, nějaké tipy zkušených,kteří už tam byli...je to vůbec reálné? Díky za odpovědi

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od IL62 »

Memate, prosim nekdo posledni informace, zda Roma Pass plati i na vlak linky FM1 z letiste do centra? Nektere stranky o Rime uvadi ze ano, jine ze ne. S Leonardo Express si to nepletu. Vim, ze na ten s urcitosti neplati. Dekuji predem cestovatelum za radu.

sv.i
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 78
Registrován: 14. 06. 2007, 19:58
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od sv.i »

V létě jsem ho jedním směrem (na letiště) použil a musel jsem mít zvlášť lístek.

:lol: Někde jsem tenkrát četl, že průvodčí chodí pravidelně až těsně před poslední zastávkou na FCO a bylo to přesně tak.

Italsky neumím, ale jestli to chápu dobře, tak platnost toho lístku je 2 měsíce?
Italsky neumím, ale jestli to chápu dobře, tak platnost toho lístku je 2 měsíce?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Globik »

Mám prosbu - našel jsem na Expedii letenku SPU-IAD přes FCO, přestup je 35 minut. Pokud nebude zpoždění, je to reálné stihnout? Na kufru nezáleží.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Night fly »

Globík píše:Mám prosbu - našel jsem na Expedii letenku SPU-IAD přes FCO, přestup je 35 minut. Pokud nebude zpoždění, je to reálné stihnout? Na kufru nezáleží.


To bych neriskoval ani na civilizovanejsich letistich. Mimo vsechny ostatni faktory je potreba taky pocitat s dukladnejsi kontrolou pred odletem do USA, ktera ti zabere nejaky cas.

pk25
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 21. 09. 2008, 18:16
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od pk25 »

Dobrý den všem, dovolím si poprosit o informaci: je na Fiumicinu něco jako vyhlídková terasa,
nebo místo z kterého je něco vidět? Děkuji

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od Kamyl »

Ja tam zadnou nenasel, ale mozna jsem spatne hledal... A kolem letiste nevim, to jsme nemeli cas zjistovat...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Řím - Fiumicino

Příspěvek od OR »

Globík píše:Mám prosbu - našel jsem na Expedii letenku SPU-IAD přes FCO, přestup je 35 minut. Pokud nebude zpoždění, je to reálné stihnout? Na kufru nezáleží.


Za 40 minut jsem v Rime presedal 2x, pokazde se to povedlo (ale vzdy pri ceste do Prahy) Vracel jsem se mam pocit pred vikendem a bylo mi celkem jedno jak to dopadne, skoro jsem si rikal, proc si nedat za 250 EUR kompenzace a hotel jednodenni navstevu Rima :-)


Odpovědět