Barcelona

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

A co takhle letět s Ryanairem do Gerony? Mám na listopad letenky z Brna a autobus z letiště do centra Barcelony, co jsem našel na stránkách letiště, vypadá dobře. Jezdí to docela často, doba jízdy je hodina deset a cena za zpáteční jízdenku cca 22 euro. Máte s tím někdo zkušenost?


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Foxx píše:Dnes jsem se vrátil z BCN a myslím že nic horšího jsem zatím neviděl. Už na začátku po příletu kdy od gatů ven vedla cesta přes jedno pasovácké okénko u kterého bylo možná přes okolo dvě stě lidí, velká část američané kteří navíc vyplňovali landing card..
Další drobnej šok jsme zažili na informacích kde jsme koupili lístky na mhd. Super... až na to že ani na jeden spoj na který ´jsme se ptali a který nás měl do cíle dovézt karta neplatila...
Jinak vláček do města je taky vykutálenost... Když jsme se vraceli zpět na letiště tak spoj který měl jet z hl. nádraží v 17:55 přijel v 18:50 a podle lidí co čekali na peróně to nevypadalo že by nám předchozí těsně ujel. Ono vůbec všechny vlaky měly sekeru 20 - 60 minut. Všeobecně schopnost Barcelonské MHD jezdit aspoň trochu na čas je zřejmě omezena.
Při odbavení na let do PRG to bylo také dobré show... Pravidelný odlet tuším že 15:10 zavíral check-in v 15:40... masy lidí , zmatek nad zmatek. Pokud k tomu přidám klasickou rentgenovou frontu kterou jsme nechtěně předběhli protože část lidí šla doprava část doleva, jedna byla had dlouhej had , druhá krátkej.
Když na nočním SkyE do BTS kapča hlásil že stojíme na místě už hodinu protože nejsou schopný naložit kufry, už jsem se ničemu nedivil....

Do dnes jsem žil že Paříž je peklo, tímto se chci francouzům omluvit :twisted:


Nezbývá, než souhlasit. Odlétal jsem z BCN na počátku července a výjimečně všechno klaplo, zpoždění pouhých 20 min. Ale jinak mraky lidí, zmatek, katastrofa...Letěl jsem s Condorem a handloval je Groundforce - podle tamního tisku mají neustále problémy se zavazadly, malé platy atd. Hodně se to tam řeší... Ve Španělsku jedině - MAD, to je 100 a 1!

letec
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 30. 09. 2007, 22:03
Stav: Offline

Příspěvek od letec »

Mel bych jeden dotaz k letisti v Barcelone. Priletim pozde vecer s Air Europou do Barcelony odkud pokracuji rano s CSA do PRG. Chtel bych se zeptat, zda je salonek Sky Teamu otevren pres noc, nechce se mi brat hotel kvuli peti hodinam. Kolega nema OK+ kartu, tak se chci zeptat, zda se da do salonku zaplatit vstup. Diky za odpovedi

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

máte někdo čerstvé zkušenosti z BCN, zejména s dopravou do centra?

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Příspěvek od Lucky »

euroflyer píše:máte někdo čerstvé zkušenosti z BCN, zejména s dopravou do centra?


autobus A1 Aerobus na Placa de Catalunia jezdi to kazdych 8 minut a trva to tak pul hodiny.


letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

euroflyer píše:máte někdo čerstvé zkušenosti z BCN, zejména s dopravou do centra?


Shuttle bus z letiště na nádraží, které je hned u letiště (autobus jede jen pár minut a ještě do kolečka :-) - asi nechtějí, aby se jim tam lidi courali pěšky). Odtud vlakem. V době mojí návštěvy rozdávali jízdenky na cestu zdarma - nevím zda je pravidlem. Výstup taky na nějaké Placa... - předposlední zastávka před koncem. Odtud metrem kamkoliv. Doba jízdy cca 30-40 minut.

Barcelona fajn, ale okolí ještě lepší. Doporučuju klášter Montserrat.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

potřeboval bych v září do barcelony a přirozeně bych chtěl namíchat co nejexotičtější stroje.

dokáže prosím někdo potvrdit že
- linku Air France Praha-Paříž v 7 ráno lítá A318?
- večerní linku Frankfurt-Barcelona lítá A300-600?

máte nějaké tipy na dobrý kombinace strojů? nechci klasiku B737/A320. ocenil bych jakékoliv turbopropy (silná preference, nikdy jsem tím neletěl), regional jety (CRJ, E170) nebo widebody. z exotičtějších mašin mám na kontě už Avro100 i Fokker100 takže ty můžu vynechat :)

pro upřesnění - odmítám letět čímkoliv ruským, takovej dobrodruh nejsem :D

díky za tipy. jestli já nejsem na ty letadýlka úchyl :lol:

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Ty dva typy, jak píšeš, většinou lítají, ale ne ve 100%. Víc asi na téhle trase nevymyslíš.
Úchyl jsi, ale to tady skoro každý... :D S tím rozdílem, že já bych něčím ruským letěl okamžitě. Když je to teď dobré i pro "Džegra"... :lol:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

pepa007: a co využít Luxair, the newest airlines at Ruzyně airport?
16/9 PRG 09:10 - LUX 10:25 Embraer 135
16/9 LUX 11:00 - BCN 13:05 DHC-8-400
-
21/9 BCN 15:40 - LUX 18:05 DHC-8-400
21/9 LUX 18:45 - PRG 20:00 Embraer 135

Na stránkách LG to nejde koupit jako connection - zpáteční PRG-LUX-PRG 209,64 EUR, zpáteční LUX-BCN-LUX 311,21 EUR. Trochu drahá sranda. Taky nevím jaký je minimum connection time na LUX - 35 min. na přestup je docela brutální, i když na letišti typu Lucemburk by se to mělo dát zvládnout.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

pepa007 píše:dokáže prosím někdo potvrdit že
- linku Air France Praha-Paříž v 7 ráno lítá A318?


Confirmed :wink:

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Příspěvek od RadekFM »

Yankee Alpha píše:
pepa007 píše:dokáže prosím někdo potvrdit že
- linku Air France Praha-Paříž v 7 ráno lítá A318?


Confirmed :wink:


letel jsem s CRJ z BIO do DUS, nic extra to neni. vnitrek prakticky stejny jako jakykoli B737, akorat se mi tam zdal vetsi hluk a turbulence.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

tak poletím praha-mnichov s Q300 (můj první let turbopropem)
mnichov-barcelona A321 - nuda :)
barcelona-frankfurt A300 - už se na tu krávu těším, větším jsem neletěl :shock:
frankfurt-praha tradiční poslední let s A321

to už by skoro bylo na trip report :)

nevíte někdo jestli v letadle můžu mít zapnutej gps přijímač? když už ho v tom telefonu mám... díky

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

pepa007 píše:nevíte někdo jestli v letadle můžu mít zapnutej gps přijímač? když už ho v tom telefonu mám... díky


Rekl bych ze muzes. Akorat nesmis mit zapnuty ten mobil :-D

djspek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 18. 09. 2007, 21:48
Oblíbené typy letadel: B737,B757,B767,B777
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Barcelona

Příspěvek od djspek »

Ahojte, chcem sa spytat na letisko BCN... ci je tam terasa resp. ci sa da objednat aj nejaka prehliadka letiska podobna MUC,PRG atd. dik za news
Podla toho co tu citam, bohvieako tu letisko nechvalite

Raulito7
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 11. 08. 2009, 15:37
Stav: Offline

Re: Barcelona

Příspěvek od Raulito7 »

Ahoj, muzu se zeptat jaka je podle vas nejlepsi a nejlevnejsi varianta, jak se dostat z Barcelonskeho letiste na Costa Bravu? Primo do Lloret de Maru...

Predem dekuji za odpoved...


Odpovědět