Orly

Odpovědět
Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Orly

Příspěvek od Tonda 2 »

Tak bych vás poprosil o praktické zkušenosti s dopravou do centra,jen ty levnější varianty :) .Díkes.Máme v plánu Paříž na víkend,jo a jestli máte někdo nějaký dobrý tip na hostel v centru,tak taky sem s ním :)


frufru
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 08. 10. 2005, 22:56
Stav: Offline

Příspěvek od frufru »

Žádné levné spojení bohužel není. Jsou varianty Orlybus do centra, Orlyval+RER nebo ještě dvě autobusové linky do jižní části centra Paříže. Ceny se pohybují okolo 8 euro.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Levne to je se zlatou kartou Air France. To mas pak autobusy AF z Orly zadarmo :wink:

Matt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 31. 05. 2006, 20:55
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Airbus A380
Stav: Offline

Příspěvek od Matt »

Neví prosím někdo, jestli mi na cestu z Orly Sud bude stačit Paris visite na 5 zón, nebo si na Orlyval musím ještě koupit extra lístek? Díky.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Myslim ze ano, PV5 v sobe obsahuje i pristupy na vsechna letiste.


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tak moje vlastní zkušenost :)

Na dopravu do centra jsem použl OrlyBus tam i zpět. Traveltime v obou případech cca 25min. Autobus poloprázdny. Cena 6EUR oneway. Konečná stancie Denfert Rochereau je kousek od Jardin de Luxembourg.

Focení kolem letiště nevím, ale přímo na letiští toho moc není. Všude jsou betonové ploty nebo jiné zábrany a tak zbýva jedině terasa na terminálu Sud(Odlety SkyEurope). Terasa je prosklenná a docela udržovaná s hezkým výhledem na stojánky a na dráhu 08/26.

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Příspěvek od Martin Horucka »

dider píše:Tak moje vlastní zkušenost :)

Na dopravu do centra jsem použl OrlyBus tam i zpět. Traveltime v obou případech cca 25min. Autobus poloprázdny. Cena 6EUR oneway. Konečná stancie Denfert Rochereau je kousek od Jardin de Luxembourg.

Focení kolem letiště nevím, ale přímo na letiští toho moc není. Všude jsou betonové ploty nebo jiné zábrany a tak zbýva jedině terasa na terminálu Sud(Odlety SkyEurope). Terasa je prosklenná a docela udržovaná s hezkým výhledem na stojánky a na dráhu 08/26.


Chtel jsem se te jeste zeptat kdyz mas tu zkusenost s Orlybusem,nevis jestli listek na Orlybus plati zaroven i na metro??nebo si ho musim na Denfert Rochereau koupit zvlast..? poradte prosim kdokoli kdo mate tuto zkusenost.

Diky :wink:

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Koukám že, podle toho co jste napsali, žádná levná možnost dostat se z Orly do centra snad neexistuje.

Podle webu www.aeroportsdeparis.fr se dá, kromě výše uvedených možností ale jet i:

- RER C z "Pont de Rungis-Aéroport d'Orly" (asi nějakým shuttlem od terminálu na RER, a pak snad jízdenka t+ za €1,5 a pak Paris Visite na tři zóny

nebo

- Normálním buse 183, 285 nebo 292 nebo Noctilien N31 a N120
a pak by se snad mělo dát jet taky na t+.


Může to někdo potvrdit? Jsem student a €1,5 nebo €6-9 je pro mě docela rozdíl. Samozřejmě počítám s tím, te si koupím Paris Visite 1-3, takže se potřebuju akorát dostat do trojky (letiště je ve čvrté zóně).

Ve vídni jsem to taky takhle vyhmátl, místo jet za €9 na Wien-Mitte tím jejich supervlakem (CAT) za 16 minut, normální S-Bahn ve spojení s celodenní síťovkou stojí asi €1,5 a jede o 9 minut déle. Navíc jsem nemusel jet až na Mitte, protože jsem potřeboval o zastávku dřív přestoupit a jet na Süd - čili časová ztráta asi 1 minuta, úspora €7,5 :-)

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Normalni autobusy (cisla si nepamatuju, ale 183 a 292 je mi nejak povedome) jezdi kolem Orly Sud a notmalni t+ na ne plati.
Paris Visite zvaz, zda se Ti vyplati, slev na vstupy uz na ni moc neni (navic pokud mas ISIC, dostanes ji vetsinou slevu i bez Paris Visite) a Carte Orange nebo Mobilis je levnejsi.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

No právě, že získat nějaké info třeba o té Card Orange je celkem složité, anglická verze RATP zná jenom Paris Visite a t+ :-)

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Mobilis je jednodenni listek na metro,bus, RER, tramvaj a vlak, pro 4 zony (Orly) stoji 9.30, nejmensi pro 2 zony 5.60.
Carte orange je nejmensi na tyden (vzdy od pondeli do patku), stoji na 2 zony 16.30. Vystaveni prukazky je v cene. Nutna je fotka.
Pokud myslis, ze nebudes jezdit moc, mozna se Ti vyplati jezdit na jednorazove t+ (za 1.50) nebo t+ v karnetu po 10 (za 11.10).
Plati to i na mestsky bezny autobus z letiste, ale z CDG na lince 350 musis cvaknout tusim 3 nebo 4 listky najednou u ridice, cili z Orly bych to tipnul na 2-3.Ale priprav se, ze tenhle bus pojede dost dlouho. (z CDG na Vychodni nadrazi jsem to jednou zkusil a bylo to cca 90 minut mimo spicku)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

OR píše:... ale z CDG na lince 350 musis cvaknout tusim 3 nebo 4 listky najednou u ridice, cili z Orly bych to tipnul na 2-3.


Tohle je zas co za systém? Nikde jsem takovou informaci nenašel.

No a nevíte někdo jak to funguje s tim RER C (Pont de Rungis-Aéroport d'Orly)? Tam si koupim snad jeden t+ a než mě někdo bude kontrolovat tak už mi bude platit nějaká ta celodenní karta ne? Jenom teda nevím jak funguje ten shuttle bus na letišti (mezi terminálama a na tu zastávku RER C). Předpokládám že by mohl být zdarma ne?

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Alexx píše:
OR píše:... ale z CDG na lince 350 musis cvaknout tusim 3 nebo 4 listky najednou u ridice, cili z Orly bych to tipnul na 2-3.


Tohle je zas co za systém? Nikde jsem takovou informaci nenašel.

No a nevíte někdo jak to funguje s tim RER C (Pont de Rungis-Aéroport d'Orly)? Tam si koupim snad jeden t+ a než mě někdo bude kontrolovat tak už mi bude platit nějaká ta celodenní karta ne? Jenom teda nevím jak funguje ten shuttle bus na letišti (mezi terminálama a na tu zastávku RER C). Předpokládám že by mohl být zdarma ne?


K jízdenkám t+: pokud chceš jet s RER na jízdenku t+, tak si dej pozor, aby zastávka, v které chceš vystupovat, byla ještě v Paříži (a né v jiné zóně), to by tě pak nepustily turnikety! na RER C jsou hraniční stanice Bd Victor, Porte de Clichy a Bibliothéque Fr. Mitterrand... V metru, tramvaji a busu lze samozřejmě s jízdenkou t+ překračovat hranice zón....Takže třeba z centra do Issy se dá jet buď metrem,busem za 1,50 EUR (nebo 1,11 EUR carnet) a nebo s RER za 2,20.... Nejmarkantnější rozdíl jízdného asi bude z centra na La Defénse (3.zóna, jezdí tam metro 1 a zároveň RER A)

Všeobecně mi přišel systém jízdného MHD v Paříží dost nepřehledný a než jsem se v něm alespoň trochu zorientoval, pár dní mi to trvalo...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Presne tak, t+ neumozni vstup do stanice RER mimo zonu 1 (Pariz - zhruba ohranicena okruzni dalnici Peripherique).
Asi by legalne slo si koupit v automatu listek z nastupni stanice nekam, kam plati sitova jizdenka a pak vystoupit na sitovku, ale nemam to vyzkousene. Nelegalne pak samozrejme nejlevnejsi listek a to mezi platnosti sitovky a nejlevnejsiho listku dojet na cerno, ale to jsem taky nezkousel.
Je mozne, ze to kontroluje zda jdes do RER na stejny listek, jako z nej vystupujes.
Co nejde urcite je vstoupit do jedne stanice na jednu sitovou jizdenku 2x v rozmezi 15 minut. Stejny system je i v Londyne a NY a mozna i nekde jinde.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Příspěvek od Steve »

Alexx: kdy tam letíš? Řeším úplně stejný problém pro trip na začátku prosince. Vzhledem k počtu 8 lidí se každá 5€ bankovka pozná.

Taky jsem našel nějaké spojení na mapě z ORY na RER C, ale víc nikde ani zmínka..

Mohl by jsi poté dát vědět? Díky


Odpovědět