Orly

Odpovědět
Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

BOEING737 píše:Na Orly jsem byl už několikrát, ale pořád nevím, kde je ta "ošklivá zastávka 285"? Když vyjdu z tranzitu, tak před sebou vidím východové dveře a nalevo vidím přepážku, kde se kupuji lístky na Orlyval a Orlybus. Kam dál? Poradíte někdo? Vím, že to tady popisujete už po několikáté, ale já se pořád nedokážu podle toho popisku orientovat.. Letím 29/12 a budu tam až do nového roku... Ušetření každého eura mě potěší..


Vezmeš si zavazadlo na karuselu, vyjdeš z tranzitu, vidíš vepředu východové dveře a jdeš terminálem pořád dál tak, abys měl skleněnou dveřnatou stěnu pořád po pravé ruce. Projdeš kolem té přepážky s lístkama na Orlyval (po pravé ruce) a ještě kus dál, jsou tam nějaké schody dolů do podzemí a už jsou tam nějaké šipky "bus" nebo něco jako "M7" nevím přesně co to tam píšou, ale rozhodně nesmíš vyjít ven z budovy skleněnýma dveřma na parkoviště (směr OrlyBus, OrlyVal a Bus 183 je špatně). Myslím že stačí se zeptat kousek před tím kioskem s lístkama na informacích (nebo nějakého uniformovaného černocha) na "bus 285 to Villejuif" a ti mi poradili dobře, sám jsem to taky dost hledal. Hlavní problém je v tom, že člověk nečeká, že existuje nějaká podzemní cesta pod letištěm, která prakticky kolmo protíná runway, jižní terminál (doufám že se tady pořád všichni bavíme o jižním terninálu) a parkoviště a vede směrem do centra, čekal jsem něco jako na Ruzyni, že z jednoho ostrůvku bude odjíždět AE a z dalšího 191 a další.


BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od BOEING737 »

Děkuji Ti za vysvětlení:-) Snad to už najdu.. Až přiletím, dám vědět.. 8)

Ještě jsem se chtěl optat:-) Opravdu mi stačí jen 2x lístek za 1,50?
1x na bus 285 a 1x na metro do city? Paris visité nevyužívám.
Díky. 8)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

vcera jsem byl se zenou v Parizi a zde je kratky trip report
pri priletu do Parize krasny oblet mesta, videli jsme CDG a osvetlene centrum
cesta do mesta - OrlyVAL a RER B na Notre Damme, kde jsme byli cca v 10:00
pesky prohlidka ostrova Cite, Notre Damme,
RER C k Eifel tour vyjezd do 3. patra (cca 45min fronta, 12Euro)
pesky na Trocadero, autobusem 22 k Arc de Triomphe (8Euro za vyhlidku)
metrem 1 na Esplanade La Defense, pesky po promenade k La Defense
RER A na Les Halles, pesky prohlidka Centre Pompipou, St Eustache, Louvre
autobusem 95 na Cimetere de Mortmartre, pesky a funicularem k Mortmatre krasny vyhled na mesto
Eiffel tour na kazdou hodinu v :10 svetelnou show, moc hezke
pesky na Anvers a busem 30 na Gare du Nord (18:15)
RER B na Antony a OrlyValem na Orly
pocasi jasno odpoledne oblacno
tam NGE zpet NGG
naprosta spokojenost

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

BOEING737 píše:Ještě jsem se chtěl optat:-) Opravdu mi stačí jen 2x lístek za 1,50?
1x na bus 285 a 1x na metro do city? Paris visité nevyužívám.
Díky. 8)


Tak co já vím tak t (t+) tickety nemají se zónama nic společného v busech a v metru, jedině u RER je to nějak komplikovanější. V busu si cvakneš lístek a platí celou jízdu (možná nějak časově omezenou, ale ten úsek co potřebuješ je cca 12-15 min.), v metru můžeš navíc i přestupovat, pokud neprojdeš turniketem z metra ven.

Na druhou stranu RER mi přijde výrazně komfortnější svezení, když je možné ho využít - (obvykle) dvoupatrové vlaky a mnohem míň lidí než v metru, navíc má míň zastávek, takže urazí delší vzdálenosti za kratší čas - viz předchozí příspěvek.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

tedy zrovna RER A a B je prizemni, patrak jezdi na C, ale RER jezdi kazde 4 minuty. Cesta z Orly na Gare nord OrlyVal prestup a RER vyjde na 30-35 minut.
Paris Visite prijde na 18 Euro coz je v soucasnem happy kurzu cca 486Kc
S Eiffel tour a Arc de triomphe pro 2 celkem 2052,- + 3350,- letenka pro 2 celkem tedy 5402,- CZK - vanocni darek jak vysity


BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od BOEING737 »

Zdenek píše:tedy zrovna RER A a B je prizemni, patrak jezdi na C, ale RER jezdi kazde 4 minuty. Cesta z Orly na Gare nord OrlyVal prestup a RER vyjde na 30-35 minut.
Paris Visite prijde na 18 Euro coz je v soucasnem happy kurzu cca 486Kc
S Eiffel tour a Arc de triomphe pro 2 celkem 2052,- + 3350,- letenka pro 2 celkem tedy 5402,- CZK - vanocni darek jak vysity


No jo, ale Orlyval a RER vyjde o mnoho dráž než OrlyBus nebo BUS 285... :roll:

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od BOEING737 »

Měl jsem možnost navštívit na SIlvestra Paříž a pro cestu z ORY do centra jsem využil bus 285 a metro 7. Musím říct, že jízda byla OK a stála mě 2x 1,5 EUR.

Vím, že už se to tu hodně popisovalo (jak jít na bus), ale já to tu taky zveřejním.

Plánek jak se dostat na bus:
Při východu od zavazadel je potřeba zatočit doleva a jít směr odletová hala. Po levé ruce mám prosklenou stěnu. U východu "D" sejdu dolů (nebo sjedu eskalátorem) a dám se napravo. (Je důležité jít na správnou zastávku - směr Villejuf). Bus jezdí cca. po 10-15 minutách. Do zastávky Villejuf - Louis Aragon jsme jeli cca.15 minut. Dále metrem č.7, na hlavní přestupní stanici v centru "Chatelet" je to asi 20 minut. Celá akce stojí 3 EUR.

Doporučuji zkusit tuto trasu, protože se ušetří hodně EUR. OrlyBus už nebudu využívat:-))

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

BOEING737 píše:Plánek jak se dostat na bus:
Při východu od zavazadel je potřeba zatočit doleva a jít směr odletová hala. Po levé ruce mám prosklenou stěnu. U východu "D" sejdu dolů (nebo sjedu eskalátorem) a dám se napravo. (Je důležité jít na správnou zastávku - směr Villejuf). Bus jezdí cca. po 10-15 minutách. Do zastávky Villejuf - Louis Aragon jsme jeli cca.15 minut. Dále metrem č.7, na hlavní přestupní stanici v centru "Chatelet" je to asi 20 minut. Celá akce stojí 3 EUR.

Doporučuji zkusit tuto trasu, protože se ušetří hodně EUR. OrlyBus už nebudu využívat:-))


Fajn žes to potvrdil, přesně že je to u východu D nebo kterým směrem se jde tím tunelem jsem si fakt nepamatoval, po čtyřech dnech neustálého procházení tunelů v metru v Paříži a Londýně se mi to celé pomotalo :-), tak jsem radši nechtěl psát bludy.

Btw., uvažoval jsem, jestli to takhle jednoduše půjde i cestou zpátky na letiště, když nevíte kde vystoupit, ale není to problém, ve všech (asi třech) busech se kterýma jsem v Paříži jel byly displaye s aktuální, příští a poslední zastávkou, tak by se to asi nemělo dát přejet.

Akorát sis ještě mohl přisadit, jak že je ten tunel/zastávka hnusný/á. ;-)

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od BOEING737 »

Akorát sis ještě mohl přisadit, jak že je ten tunel/zastávka hnusný/á. ;-)[/quote]

Mnooo.... Zastávka je fakt hnusná (hlavně ta směrem do centra), ale jízda je 1,5 EUR - super... :-)
Jo a mám pocit, že busem 285 na Villejuf je to rychlejší, než OrlyBusem na Denfert. 8)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

BOEING737 píše:Jo a mám pocit, že busem 285 na Villejuf je to rychlejší, než OrlyBusem na Denfert. 8)


Navíc mám pocit že jezdí i častěji :-)

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od BOEING737 »

Alexx píše:
BOEING737 píše:Jo a mám pocit, že busem 285 na Villejuf je to rychlejší, než OrlyBusem na Denfert. 8)


Navíc mám pocit že jezdí i častěji :-)


A navíc z toho Villejuf to metro není tak nacpaný, takže člověk v pohodě sedí až do centra.. Až příště poletím do Paris, tak do city pojedu jedině s 285 :-)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

mate nekdo radu ohledne ubytovani? premyslim ze bychom zustali v parizi pres noc a leteli bychom do PRG druhy den odpoledne. Eiffelovku asi pro procteni tohoto najdu ;)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

bugr píše:mate nekdo radu ohledne ubytovani? premyslim ze bychom zustali v parizi pres noc a leteli bychom do PRG druhy den odpoledne. Eiffelovku asi pro procteni tohoto najdu ;)


Vřele doporučuju "Hotel des Olympiades"

Je to tak asi 30 sec. pěšky do zastávky metra "Simplon" (když půjdete víc jak 45 sec. tak jdete špatně :-)). Snad nejlevnější hotel v Paříži, sice žádný luxus, ale na jednonoční přespání je to adekvátní. Dvoj a třílůžkové pokoje, s nebo bez vlastního WC. My jsme platili za třílůžkový pokoj bez WC (jenom umyvadlo) 40€/noc + 0,45€/os. nějaká ta městská taxa.

Mapka na webu je trochu zavádějící, kdyby byl zájem tak vysvětlím přesněji, my jsme to i vzhledem k opravdu nulové vzdálenosti hledali :-).

Je to trochu na okraji města, na severu Montmartru, cca 15 min pěšky od Sacre Coeur. Btw. bylo to jediné místo v Paříži, kde jsme za dva a půl dne potkali čechy.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

Díky za info, tak jsem to nakonec změnil na one day trip, začaly rychle mizet levné lety, asi jich NE neměly tolik v nabídce. Tak jsme se rozhodli poprvé na jeden den, všechno okouknout a příště s přespáním.

Ta cena jasně ukazuje že to nebude hilton :-)
Já jediné co nesnesu tak je Formule1, tam už opravdu nikdy.

Podle těch stránek to vypadá dobře a sejvnu si to info, ještě jednou moc díky

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Tak Formule1 nemůžu posoudit, ale od tohohle hotelu jsem fakt nic nečekal, většina hostelů v Paříži má ceny vyšší (na osobu). Je to starý dům, ale renovovaný, plastové okna, má to takovou zvláštní atmosféru a pár takových specifických much:

1) Pokoje nemají z venku kliky, prostě nic, za co by se daly zabouchnout (jedině zavřít klíčem).

2) Výtah jezdí "většinou" :-) (nejvyšší patro je šesté).

3) Nenašli jsme sprchu, na našem, tj. šestém patře, na pokoji jsme ji neměli a na chodbě byl jenom záchod.

4) Recepce o půl osmé ráno zavřená. Tak jsme při odchodu nechali prachy na posteli, klíče nechali v šuplíku u vchodových dveří, a dopis jsme hodili na recepci pod dveřma.


Odpovědět