Orly

Odpovědět
bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

tak jsem dnes objednal hotel na Montmartru, dal tam kartu a přišel mi mail, že mi dají během dne dvou vědět jestli rezervace platí, tak to jsem ještě nikde nezažil :-(


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

ještě jsem to všechno pročet a mám dotaz. Naposled jsme jeli orlybusem, z Denfert jsme to vzali pěšky a zakončili u eifelky, tohle se vydařilo.

Letím příští týden a budeme na ORY kolem osmý večer. Chceme jet rovnou k eifelce a vidět jí večer pěkně osvětlenou. Pak se ubytovat na Montmartru, druhý den to tam projít, pak stihnout co se dá a večer v 8 odlet z ORY.

Poraďte které cestování je nejvýhodnější, jestli dobře chápu tak ty denní lístky nejsou na 24h ale na den takže bych potřeboval dva. Z toho co jsem tu přečet mi vychází nejlíp ten bus 285, vím kde je to podzemí tak to snad najdu a pak metro.
díky za rady

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

bugr píše:ještě jsem to všechno pročet a mám dotaz. Naposled jsme jeli orlybusem, z Denfert jsme to vzali pěšky a zakončili u eifelky, tohle se vydařilo.

Letím příští týden a budeme na ORY kolem osmý večer. Chceme jet rovnou k eifelce a vidět jí večer pěkně osvětlenou. Pak se ubytovat na Montmartru, druhý den to tam projít, pak stihnout co se dá a večer v 8 odlet z ORY.

Poraďte které cestování je nejvýhodnější, jestli dobře chápu tak ty denní lístky nejsou na 24h ale na den takže bych potřeboval dva. Z toho co jsem tu přečet mi vychází nejlíp ten bus 285, vím kde je to podzemí tak to snad najdu a pak metro.
díky za rady


z Denfert pěšky k věži? to je docela procházka... :) z Denfert jede šestka na Trocadero nebo Bir Hakeim, krásná vyhlídková linka na pylonech. A na Denfert je pohodička OrlyValem a Béčkem

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

no my to vzali přes nějaký zahrady na Notre Dame pak po Champs-Elysées k vítěznému oblouku a odtud k Eiffelově věži. Opravdu hezká procházka. Ale jednou to stačilo ;)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

tak teď podruhé jsem se držel místních rad, našel bus 285, teda málem jsme odjeli opačným směrem :-D
Pak už všechno metrem a občas busem, jsem rád, že ze mě spadl strach, že se ztratím v pařížském metru.


Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Bzzz »

Ahoj, dá se na ORY fotit nebo je to taky pouze na povolení? Mimochodem, je tam vůbec nějaká terasa? Zatím jsem si jí tam nikdy nevšimnul.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

na ORY se normálně může, je tam široká terasa odkud je dobře viět, bohužel za modrým a docela špinavým sklem. Posledně jsem tam potkal několik spotterů, taky tam hodně letušek chodí na cigáro ;)

kucluk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 08. 2008, 23:37
Stav: Offline

Carte Orange vs. Passe navigo decouvert

Příspěvek od kucluk »

Ahoj, tak za 5 dní letím do Paříže a tohle forum mi dost pomohlo sehnat informace jak se dostat z Orly a tak dále...
Dnes jsem se dočetl, že snad moje vyhlídnutá Carte Orange už jako nefunguje a jmenuje se to Passe navigo decouvert a snad si učtují 5Eur za vyřízení. Takže by se tím pádem smazala výhoda karty oproti Paris Visite. Máte někdo aktuální informace jak to tam ted funguje?
Počítám s pásmy 1-3 na 5 dní(PO-Pa). Pokud by za tu obdobu Carte orange chtěli navíc 5 Eur, tak to potom vyjde skoro stejně.
Indormace jsem našel na nějakém foru, mělo by to platit od letošního jara a na Wikipedii jsem taky našel, že se Carte Orange nahrazuje. Nevím čemu mám věřit.
Případně budu rád, když mi někdo vysvětlí muj omyl a dá názvy na pravou míru. Určitě mě to teda zajímá jak je to s Carte Orange a tou Passe navigo. Díky moc!

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Carte Orange byl stary typ prukazky s kuponem, ktery se musel pokazde projet turniketem. Nahrazuje ji Passe Navigo, coz je bezkontaktni magneticka (nebo cipova, ted nevim presne) karta, kterou staci priblizit ke snimaci a turniket te pusti. IMHO nove kmenove listy Carte Orange se jiz nevydavaji, mozna ale jeste dobiha prodej kuponu.

kucluk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 08. 2008, 23:37
Stav: Offline

Příspěvek od kucluk »

Díky za odpověď. Především mě zaujalo to, že Passe Navigo vydávají pouze občanům Francie, a pokud nejsi, musíš připlatit těch 5Eur za vydání, čímž se v podstatě smaže výhoda oproti Paris Visite. Tedy tak nějak jsem se to dočetl, ale nevím jesli jsem si správně všechno přeložil.
Uvažoval jsem na 5 dní(Po-Pa) 1-3 pásma o Passe Navigo, ale ted jsem rozhodnutý pro Paris Visite, snad tam využiju nějaké ty slevy na vstupy. Pro běžného turistu na pár dní tedy jiná než Paris Visite nepřipadá v uvahu, když chce něco navštívit a nebude byldet dál než v 3.pásmu.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

doprava v Paríži fakt funguje dobre, centrum sa dá bez problémov pochodiť pešo, T+ ticket stojí 1,6 a carnet 10ks 11,40. Paris Visite nebol ani dôvod kupovať

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Z Orly do centra Pariza za 2.30 EUR

Příspěvek od pajoo »

Tak vas vsetkych pozdravujem, a musim sa priznat, ze som si vytlacil viacero navodov z fora na linku 285 z Orly do Villejuif ale bez sance.. 30 minut som tam behal po letisku resp. podzemi a potom som to s mojou francuzstinou vzdal a pouzil podla mna fajn predrazeny OrlyBus. Teda aby som bol presny, nevabnu zastavku autobusu 285 som nasiel ale v opacnom smere. Tak aspon pri navrate spat som vyuzil kombinaciu metro+285 kedze som bol naisto kde vystupit :-) Takze kto mate nervy, poprosim PRESNY DETAILNY navod :-) Dakujem

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

no ja som čakal, že bude ťažšie nájsť ten východ do podzemia z letiska ale nakoniec to bolo úplne jednoduché pretože na tých správnych škaredých sklených dverách sú čísla príslušných busov okrem iného aj 285...

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Kdy jste tam byli? Já teď 26.9. tam a 28.9 zpátky. Využil jsem 285 oběma směry, jestli jsi našel opačnou stranu tak stačilo popojít kousek hloubějš do tunelu a přeběhnout vozovku... Cestou tam jsem se naštěstí "svezl" s 285 se Stevem odsud z fóra, kterému za tohle a průvodcování na celé dopoledne tímto děkuji :)

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

Carlos_Plzeň píše:Kdy jste tam byli? Já teď 26.9. tam a 28.9 zpátky. Využil jsem 285 oběma směry, jestli jsi našel opačnou stranu tak stačilo popojít kousek hloubějš do tunelu a přeběhnout vozovku... Cestou tam jsem se naštěstí "svezl" s 285 se Stevem odsud z fóra, kterému za tohle a průvodcování na celé dopoledne tímto děkuji :)


kde ste prebiehali vozovku???


Odpovědět