Heathrow

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Globik »

Kdosi tu psal, že terminál 5 je "velká pýcha" LHR. Je to tam nějak problematické? Mám na přestup teoreticky 100 minut (let z PRG). Máte někdo zkušenost s nepřeloženými zavazadly? Resp.když to stihnu já, mělo by to stihnout i zavazadlo? (není pro mě zase tak velký problém si vzít jen kabinové, ale už se mi doma nebezpečně množí stále na druhé straně Atlantiku nakupované kufry :wink: ) Oba lety jsou na T5, oba BA. Dík


Pavelll
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 02. 2009, 20:40
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Pavelll »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký je bezpečný reálný čas na přestup z T2 (PRG, Click4Sky) na T4 (GRU, TAM Linhas Aéreas), když nemám lety na jedné letence. (bude stačit 120 minut?)
Děkuji
Pavel

Gibier78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 02. 2009, 11:46
Stav: Offline

Heathrow, Prestup T2 -> T3

Příspěvek od Gibier78 »

Dobry den vespolek,

potrebuji se zeptat na nejjednodussi moznost prestupu na LHR mezi terminaly 2 a 3, resp. 3 a 1.

Moje teta leti na pozvani pratel do Perthu a ma udelanou rezervaci u Cathay Pacific, kteri pry letaji z/na terminal 3. Pripoje ma s CSA (PRG LHR) a BA (LHRPRG). Vyzadala si i u Cathay asistenci (ma ji pry uz potvrzenou), ale je to uz starsi pani a neumi ani slovo anglicky. :? Rad bych se tak zeptal, jak to v Londyne funguje, jestli na ni nekdo od Cathay/personalu letiste pocka uz u gate na T2 nebo se bude muset vydat sama po nekom patrat na T3, odkud ji to leti do HKG.

Dekuji za vysvetleni, pokud mozno polopaticke... :oops:

lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Re: Heathrow, Prestup T2 -> T3

Příspěvek od lukyluck »

Gibier78 píše:Dobry den vespolek,

potrebuji se zeptat na nejjednodussi moznost prestupu na LHR mezi terminaly 2 a 3, resp. 3 a 1.

Moje teta leti na pozvani pratel do Perthu a ma udelanou rezervaci u Cathay Pacific, kteri pry letaji z/na terminal 3. Pripoje ma s CSA (PRG LHR) a BA (LHRPRG). Vyzadala si i u Cathay asistenci (ma ji pry uz potvrzenou), ale je to uz starsi pani a neumi ani slovo anglicky. :? Rad bych se tak zeptal, jak to v Londyne funguje, jestli na ni nekdo od Cathay/personalu letiste pocka uz u gate na T2 nebo se bude muset vydat sama po nekom patrat na T3, odkud ji to leti do HKG.

Dekuji za vysvetleni, pokud mozno polopaticke... :oops:


Prestupy mezi T1 T2 T3 by nemely bejt zadnej problem vsechno je propojeny podzemnima chodba a cesta po vyzvednuti zavazadel na dalsi check in by nemela zabrat vic jak 10 minut pomaly chuze. Ale verim ze specialni asistence bude mit nejakou tu zkratku ze urcite nevyjdou ven z terminalu.

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Atlas »

Nikdo Ti neodpovida, tak snad Te uklidni, ze Terminal T5 je skutecne chick:-) Naposledy jsem letel pres LHR ani ne pred mesicem s BA PRG-LHR na T5 a potom za cca 2 hodky z T3 s AA do JFK. A celkove mi zabral tranzit autobusem mezi terminaly az k prepazce AA na T3 asi jen 30 minut. Vnejskem jezdi zdarma mezi terminaly vlacek HeathrowExpress.

Takze bys mel byt v ramci jedineho T5 uplne v poho, pokud nebudes mit z PRG sekyru. Pokud se nepletu, nejdelsi vzdalenost ke gate je na T5 vyznacena 20 minut (tusim, ze u te nejdelsi vzdalenosti 20 minut byl na tabuli napis TRANZIT a pictogram autobusku). Jukni na www.flightstats.com , jake cisla gate obvykle BA na Tvuj let pres Atlantik pouziva. Ale 100 minut bude v nepripade sekyry az az :D

Globík píše:Kdosi tu psal, že terminál 5 je "velká pýcha" LHR. Je to tam nějak problematické? Mám na přestup teoreticky 100 minut (let z PRG). Máte někdo zkušenost s nepřeloženými zavazadly? Resp.když to stihnu já, mělo by to stihnout i zavazadlo? (není pro mě zase tak velký problém si vzít jen kabinové, ale už se mi doma nebezpečně množí stále na druhé straně Atlantiku nakupované kufry :wink: ) Oba lety jsou na T5, oba BA. Dík


jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od jjj »

Da se na LHR v hospodach platit USD? Nebo musim mit poundy? Dik.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Alexx »

jjj píše:Da se na LHR v hospodach platit USD? Nebo musim mit poundy? Dik.


Tipuju že ne :-). To nemáš platební karty?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Smurfx »

jjj píše:Da se na LHR v hospodach platit USD? Nebo musim mit poundy? Dik.


V tranzitním prostoru myslím berou GBP, EUR i USD, ale nevím to jistě. Já vždy platím kartou, to je nejpohodlnější a nemusíš se o podobné kravinky, typu kde co berou, starat.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od jjj »

S tou hotovosti to byl blbej dotaz. Karty berou vsude. V T5 doporucuju hospodu Zirafa.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Zlin142 »

Pavelll píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký je bezpečný reálný čas na přestup z T2 (PRG, Click4Sky) na T4 (GRU, TAM Linhas Aéreas), když nemám lety na jedné letence. (bude stačit 120 minut?)
Děkuji
Pavel


Nezodpověděl by někdo znalý LHR prosím tento dotaz?
Můj případ je v opačném gardu: přílet ve 12:20 s Etjihad na T4 a 14:40 odlet z T2 s Click4Sky (odbaven online, 1 bágl k odbavení)

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Atlas »

Me to pripada v realu v pohode. Ale pokud budes mit sekyru, tak na hrane. Ja uz po jedine zkusenosti/2 zkusenostech/ s jet4you na low-costy s prestupy (i v ramci celeho dne) a na ruznych letenkach, nadlouho zanevrel:-(

Zlin142 píše:
Pavelll píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký je bezpečný reálný čas na přestup z T2 (PRG, Click4Sky) na T4 (GRU, TAM Linhas Aéreas), když nemám lety na jedné letence. (bude stačit 120 minut?)
Děkuji
Pavel


Nezodpověděl by někdo znalý LHR prosím tento dotaz?
Můj případ je v opačném gardu: přílet ve 12:20 s Etjihad na T4 a 14:40 odlet z T2 s Click4Sky (odbaven online, 1 bágl k odbavení)

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od OR »

Kdy se bude presne stehovat CSA a spol. z T2 na T4?
T4 je asi o neco hezci terminal, ale zase ta doprava na nej. Nevim, jestli se mam tesit.

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Cestovatel »

Máte někdo zkušenosti s nočním autobusem N9 z centra Londýna na letiště Heathrow, respektive kolik stojí aktuálně jízdenka?

Vypadá to, že by měla stát stále 2 libry.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od RAdek »

Chtěl jsem s ním jet, ale nakonec jsem jel prvním ranním metrem. Na první vlnu pravidelných odletů by to měl v pohodě stačit. Zjisti si přesně, kdy ti to z které zastávky jede. Je to pohodlné a rychlé. Autobus ale bude určitě OK, všichni ho zmiňovali jako variantu.

smaldas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16. 11. 2009, 16:28
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od smaldas »

Dobry den, cestuji z Edinburghu do Bangkoku pres Heathrow.. letim dvema ruznymi spolecnostmi.. chci se zeptat esli si musim vyzvednout batozinu z terminalu 3 a presunout na terminal 1 nebo to udelaji oni?! a kolik potrebuji casu na totok secko?! na presun z techto terminalu mam jen 130 minut.. staci mi to?! dekuji.. jsem letecky novacek :roll:


Odpovědět