Heathrow

Odpovědět
tonic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 13. 03. 2008, 18:17
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Příspěvek od tonic »

v Juni letim s British Airways z BUD do BOS cez LHR. AKo vsetci vieme, T5 je naozaj "velkou pychou". Dnes som, ale zistil, ze prilietam z Budapesti na T5 a do Bostonu to leti z T4. No lenze na presun mam cca 1 hodinku... Da sa to vobec stihnut? Co sa vlastne stane, ak by som napr. kvoli security nestihol let:((


euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

tonic píše:v Juni letim s British Airways z BUD do BOS cez LHR. AKo vsetci vieme, T5 je naozaj "velkou pychou". Dnes som, ale zistil, ze prilietam z Budapesti na T5 a do Bostonu to leti z T4. No lenze na presun mam cca 1 hodinku... Da sa to vobec stihnut? Co sa vlastne stane, ak by som napr. kvoli security nestihol let:((

dá, mezi T5 a T4 jezdí busy a to velmi často. takže bych neměl obavy. spíše bych se bál, zda přiletíš na LHR včas

tonic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 13. 03. 2008, 18:17
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Příspěvek od tonic »

no ved to je ta sranda:) ale ako som pozeral, tak to lieta dost presne z Budapesti, dokonca sa mi zda, ze 2.5 hodiny na let z BUD do LHR je dost...inak co sa stane v pripade, ak zmeskam connection flight?

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

tonic píše:no ved to je ta sranda:) ale ako som pozeral, tak to lieta dost presne z Budapesti, dokonca sa mi zda, ze 2.5 hodiny na let z BUD do LHR je dost...inak co sa stane v pripade, ak zmeskam connection flight?

pokud to máš na jedné letence, což je asi tvůj případ a meškáš kvůli jejich zpoždění, tak další let + nějaké kompenzace:-)
mají rezervu i z prahy, doba letu je cca 1:30, ale v leťáku mají 2:30. nicméně než přejedeš celé heathrow a dostaneš povolení k přistání, tak si počkáš:-)

MV1893
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 29. 03. 2008, 07:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od MV1893 »

Na Heathrow jsem byl 12.6. a zpoždění na let do Prahy bylo 100minut. Nemluvím o tom, že na take-off se jelo v koloně letadel. Říkal jsem si akorát, že po 7měsících se mi připomíná Pražská Jižní spojka :lol:

Co mě ovšem překvapilo... na Heathrow jsou pouze dvě dráhy? Jedna přistávací a jedna odletová? Jsem laik, ale co jsem na to koukal ze vzduchu, přišlo mi to tak...


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Ještě je tam jedna RWY; ve východní části letiště, kolmá na dvě paralelní. Ale myslím, že už se delší dobu nepoužívá--něco jako pražská RWY22 :wink:

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Malvolio »

kuba.biker píše:Ještě je tam jedna RWY; ve východní části letiště, kolmá na dvě paralelní. Ale myslím, že už se delší dobu nepoužívá--něco jako pražská RWY22 :wink:


Jo, tam je to RWY23...ale ještě relativně nedávno se používala při špatném větru....

lomenak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 07. 08. 2008, 00:48
Stav: Offline

Příspěvek od lomenak »

mám dotaz ohledně terminálů na heathrow..potřeboval bych tam přestoupit na cestě z frankfurtu do honk kongu..matrix mi vyhodil let s layoverem 2:20 s tim,že musím změnit terminál,ale nemohl jsem najít na jaký přiletím ani z kterého bych měl odlétat..nevíte poradit,který by to mohly být,respektive mě spíš zajímá jesli se to dá stihnout s tím,že budu mít sebou zavazadla,nevím jak je to s přestupy na letišti,tak nevím jesli se musí zavazadla znovu zkontrolovat a tak vůbec..díky moc předem za ohlas

MV1893
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 29. 03. 2008, 07:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od MV1893 »

lomenak píše:mám dotaz ohledně terminálů na heathrow..potřeboval bych tam přestoupit na cestě z frankfurtu do honk kongu..matrix mi vyhodil let s layoverem 2:20 s tim,že musím změnit terminál,ale nemohl jsem najít na jaký přiletím ani z kterého bych měl odlétat..nevíte poradit,který by to mohly být,respektive mě spíš zajímá jesli se to dá stihnout s tím,že budu mít sebou zavazadla,nevím jak je to s přestupy na letišti,tak nevím jesli se musí zavazadla znovu zkontrolovat a tak vůbec..díky moc předem za ohlas


Podle mýho bych si tipnul, že let do Hong Kongu bude z terminálu čtyři nebo pět. Já v listopadu odlítal do Melbourne ze čtyřky přes Hong Kong, nicméně v červnu jsem odlet do Hong Kongu viděl i z terminálu pět. Takže spíš z pětky :roll:

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Smurfx »

Zítra letím na Heathrow s ČSA a dnes jsem si na planes.cz přečetl, že je v Británii a hlavně kolem Londýna problém se sytémy pro řízení letového provozu.

Jak to vypadá se zítřejšími odlety? Ruší se nebo přepokládají se zpoždění?

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Smurfx píše:Zítra letím na Heathrow s ČSA a dnes jsem si na planes.cz přečetl, že je v Británii a hlavně kolem Londýna problém se sytémy pro řízení letového provozu.

Jak to vypadá se zítřejšími odlety? Ruší se nebo přepokládají se zpoždění?


anglani ranni let zrusili (pokud se nemylim) .. jinak, zavolat na csa, kouknout na www.csl.cz ... ale myslim, ze resit ted je to ponekud predcasne.. za noc se to vsechnom uze pekne zmenit.

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Marek.R »

Prosíl bych o radu jak se přesunout z Heathrow na STN

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Malvolio »

Marek.R píše:Prosíl bych o radu jak se přesunout z Heathrow na STN


Varianta A (Rychlejší, ale s více přestupy - asi hodinu a půl):

1. Vlakem Heathrow Express na Nádraží Paddington.
2. Metrem (Hamm.&City Line) na King`s Cross - St.Pancras
3. Přestoupit na Victoria Line a jet na Tottenham Hale.
4. Vlakem Stasted Express na STN.

Varianta B (Pomalejší, s méně přestupy - asi dvě a půl hodiny).

1. Metrem (Piccadily Line) z Heathrow na Hyde Park Corner.
2. Vystoupit a z Park Lane autobusem A6 na STN.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od euroflyer »

National Express jezdí přímý bus každých 40 minut, doba jízdy 1:25-1:40, 22 liber one way, podle mě nejpohodlnější způsob.

lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od lukyluck »

Jj doporucil bych taky National Express, ale hodne zalezi kdy chces jet. Jestli v noci tak nic lepsiho neexistuje, ale pres den to je docela sebevrazda, jestli nemas vic jak 5 hodin rezervu.
M25 ( okruzni dalnice kolem Londyna) je jedna z nejucpanejsich dalnic na svete. A potom po M1 to taky neni o moc lepsi. Sice jsou uz hlavni prace na da dalnici ukonceny, ale bezne mezi 1 a 7 odpoledne smeren na sever hlasej v radiu kolony (zacpy) pres 1 hodinu. Takze odpoleni cesta se muze ze 2 hodin protahnout na 4. :cry:


Odpovědět