Heathrow

Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Heathrow

Příspěvek od pepa007 »



Airways Cruiser
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 09. 01. 2003, 23:37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Airways Cruiser »

Dobrej ve spolek,

rodice leti v pondeli do Sydney via LHR. Ma nekdo zkusenosti s timhle prestupem. Stahnul jsem mapu z ba.com ale zajimalo by me predevsim, jak je to s nastupem do autobusu smerujicim do ruznych terminalu. Je to tam usporadane prehledne nebo ty autobusy objizdi vsechny terminaly v kruhu diky za jakoukoliv informaci, maji na prestup jenom hodinu a ctvrt. Diky.

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Richiee »

A z jakého terminálu na jaký terminál přestupují?

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Airways Cruiser píše:Dobrej ve spolek,

rodice leti v pondeli do Sydney via LHR. Ma nekdo zkusenosti s timhle prestupem. Stahnul jsem mapu z ba.com ale zajimalo by me predevsim, jak je to s nastupem do autobusu smerujicim do ruznych terminalu. Je to tam usporadane prehledne nebo ty autobusy objizdi vsechny terminaly v kruhu diky za jakoukoliv informaci, maji na prestup jenom hodinu a ctvrt. Diky.


na www.baa.co.uk sou prestupy podrobne popsany v Airport informations, connections. Kliknes tam ze kteryho terminalu se prestupuje a sou tam i casy. SYD lita BA a QF z T4. Mezi T1,T2,T3 sem chodil pesky, na 4ku (tam sem nebyl) se musi preject, ta je daleko.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

Letím 27.1. na 14 dnů do UK na Heathrow a pak bych chtěl pokračovat autobusem National express do Oxfordu. Mám několik nejasností. Jak po příletu najdu autobus, kolik si mám dát času na přestup (jezdí to poměrně často) a jak zjistím na jaký a hlavně z jakého potom zpět letím terminálu. Mám papírovou letenku a nevidím to tam. Je to let s ČSA. Předem děkuji za pomoc.


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

RAdek píše:Letím 27.1. na 14 dnů do UK na Heathrow a pak bych chtěl pokračovat autobusem National express do Oxfordu. Mám několik nejasností. Jak po příletu najdu autobus, kolik si mám dát času na přestup (jezdí to poměrně často) a jak zjistím na jaký a hlavně z jakého potom zpět letím terminálu. Mám papírovou letenku a nevidím to tam. Je to let s ČSA. Předem děkuji za pomoc.


CSA lita na LHR do T2 a odtud se da pesky dojit k central bus station, ktery je zakresleny v mapach terminalu na ty adrese www.baa.co.uk Neni to daleko, tak staci urcite hodka.

ok
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 28. 01. 2003, 08:59
Bydliště: Morgantown
Stav: Offline

Příspěvek od ok »

Mezi T1/T2/T3 a T4 jezdi zadarmo Heathrow Express. Pokud si dobre pamatuju, autobusove nadrazi je primo uprostred mezi T1, T2 a T3.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

Díky. Tedy přílet 20.05, autobus koupím 21.00. 20.30 by asi nestačilo. Nazpět si dám raději přes 2 hodiny. Raději ten autobus koupím předem, ať pak nezmatkuji s nákupem jízdenky. Na rozpisu letů u letenky už jsem našel i v PRG - N1 a na LHR - 2, což budou ty terminály. Bude to ale zajímavé pořadí letišť. BRQ-PRG-LHR :).

Airways Cruiser
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 09. 01. 2003, 23:37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Airways Cruiser »

stevard: diky

richiee: z jednicky na ctyrku

fly-manijak01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03. 02. 2007, 19:56
Stav: Offline

po priletu

Příspěvek od fly-manijak01 »

Airways Cruiser píše:Dobrej ve spolek,

rodice leti v pondeli do Sydney via LHR. Ma nekdo zkusenosti s timhle prestupem. Stahnul jsem mapu z ba.com ale zajimalo by me predevsim, jak je to s nastupem do autobusu smerujicim do ruznych terminalu. Je to tam usporadane prehledne nebo ty autobusy objizdi vsechny terminaly v kruhu diky za jakoukoliv informaci, maji na prestup jenom hodinu a ctvrt. Diky.


Ja jsem letal casto pres Heathrow s BA do USA(nejcasteji na IAD,JFK),vzdy to bylo tak,ze long-haul flights BA a QF letali z Terminalu 4,s vyjimkou letu do Miami(3)a letu do Los Angeles,San Francisca(1).Vsechny odlety i prilety z/do PRG smeruji na/z Terminalu 1,tedy s vyjimkou letu CSA,ti odletaji a pristavaji na T2,takze pokud Tvi rodice leti,jakoze se to da vzhledem k spolupraci obou spolecnosti BA a QF v ramci aliance One World predpokladat,s BA na LHR a odtud pokracuji s QF do Sydney,pujdou pres tranzitni centrum(flight connections)v T1 po priletu az k BA transit buses,jez zpravidla cirkuluji mezi jednotlivymi terminaly kazdych 15 minut a nasednou do takoveho,ktery jezdi mezi T1 a T4,busy a jejich znaceni jsou zretelne viditelne,cili by nemel byt problem...Zpravidla se cela tato"opera"da stihnout za 30-45 minut,v pripade delsich front v transitnim centru pred nastupem do techto autobusu se to chce pokud mozno ohleduplne cpat dopredu,ground personal na LHR je vetsinou vcelku pratelsky a je tam narozdil od nekterych jinych letist docela dobra organisace...Jo,jeste pokud jde o to transitni centrum,slouzi tez k vydavani palubnich vstupenek na navazne lety pokud jim nebyly vydany uz v miste odletu,coz zpravidla vetsinou byvaji...,kazdopadne prepazky BA a QF se nachazeji hned po bezpecnostni kontrole,vzhledem k majoritni operativnosti BA na LHR je jich tam bezpocet temer v kazdem terminalu a nejsou prehlednutelne...Stastnou cestu Tvym rodicum:-)!

Lakakomi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 16. 05. 2006, 20:10
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Jízdenky v Londýně

Příspěvek od Lakakomi »

Můžete mi prosím někdo poradit, jaký typ jízdenky je nejlepší pro pětidenní turistický pobyt vč.cesty z a na Heathrow? Našli jsme ne netu, že existuje nějaká "HEATHROW EXPRESS VISITOR TRAVELCARD" a že se dá koupit jenom na letišti. Ale nenašli jsme, kolik stojí nebo jestli neexistuje nějaká lepší varianta.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Jízdenky v Londýně

Příspěvek od MK »

Lakakomi píše:Můžete mi prosím někdo poradit, jaký typ jízdenky je nejlepší pro pětidenní turistický pobyt vč.cesty z a na Heathrow? Našli jsme ne netu, že existuje nějaká "HEATHROW EXPRESS VISITOR TRAVELCARD" a že se dá koupit jenom na letišti. Ale nenašli jsme, kolik stojí nebo jestli neexistuje nějaká lepší varianta.


To záleží na několika okolnostech: 1)kde se budeš chtít během pobytu pohybovat, 2)jak často budeš cestovat, 3)kde bude váš hotel, 4)jestli budeš chtít použít Heathrow Express nebo ti bude stačit Piccadilly Line

Pokud budeš více cestovat (tzn. více než 2 jízdy za den), vyplatí se jednodenní nebo vícedenní jízdenky - všechny informace najdeš na www.tfl.gov.uk. Já když byl v Londýně na 5 dní, dělal jsem to tak, že v den příletu/odletu jsem si koupil jednodenní jízdenku na 6 zón (protože LHR je v zóně 6), ostatní dny jsem si kupoval jednodenní jízdenku na zónu 1-4 (ta teď stojí 5.70 GBP)...

pár rad:
- vyhni se ranní špičce (která trvá do 9:30) - jízdenky jsou strašně drahé, je lepší si koupit off-peak ticket, která platí až od 9:30 (o víkendech toto omezení však neplatí) a je až o polovinu levnější
- dále máme špatné zkoušenosti s 3-denními jízdenkami - ty, co seženeš v metru, jsou totiž na ne zrovna kvalitním papíře, opotřebují se a turnikety je pak nechtějí brát
- pozor na víkendové výluky Piccadilly Line na LHR, v tomto případě můžeš použít jízdenku MHD i na Heathrow Express (spousta lidí to nevěděla a kupovali si na HE předražené jízdenky) - jinak jízdenky na MHD samozřejmě na HE neplatí!

ok
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 28. 01. 2003, 08:59
Bydliště: Morgantown
Stav: Offline

Příspěvek od ok »

Nejlepsi zpusob, jak cestovat po meste, je koupit si Oyster card. Zaplatis za ni £3 deposit + top-up (predplacene jizdne, ktere se postupne odecita - jako credit v mobilu). Vyjde to levneji, nez jakykoliv druh jizdenky (napr. 1 cesta pres 4 zony off-peak s Oyster stoji £2, bez £3). Oyster top-up se da dobijet v automatech na stanicich pomoci cash nebo kreditky.

Pri vetsim poctu cest za den automaticky funguje tzv. price capping, kdy se odecte pouze cena denni jizdenky pro dana pasma minus 50p. Takze se ti Oyster vyplati v kazdem pripade. Navic nemusis myslet na to, do ktereho pasma jedes nebo jestli si mas koupit denni jizdenku.

Pred odletem muzes Oyster zase vratit a dostanes zpatky deposit a myslim, ze i nespotrebovany credit. Pokud se ale chystas do Londyna vickrat, muzes si ho nechat - nehrozi, ze by se system brzo zmenil.

Pri nakupu po tobe mozna budou chtit vyplnit formular pro registraci. Staci kdyz reknes, ze chces jenom top-up a ze se nechces registrovat. Jinak se na Oyster totiz da nahrat i celorocni bus pass a dalsi dost drahe veci a pak je nutne se registrovat.

Lakakomi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 16. 05. 2006, 20:10
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Lakakomi »

Díky za radu. Asi to tak zkusíme. Předpokládám, že se to dá obstarat na letišti :-)

aviateur
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 66
Registrován: 17. 04. 2007, 19:04
Bydliště: PRG/LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od aviateur »

je na heathrow terasa a v jakém terminále případně kde je dobré místo pro focení ? Díky.. :wink: :wink:


Odpovědět