Heathrow

Odpovědět
Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Ulafme »

Globík píše:
Ulafme píše:TXL je sice krásný muzeální příklad "jak se stavěly letiště v 60. letech", ale toť vše. Infrastrukturou a dopravní obslužností je opravdu v minulém století.

Pro neznalé: Silniční dopravní obslužnost je naprosto shodná s PRG, MHD obslužnost je mnohem lepší (pár stanic autobusem na metro i na S-bahn). Pokud by se odstranily novější přístavby, bylo by z TXL ideální city letiště. Z auta je člověk schopen být možná i za 5 minut v gatu včetně odevzdání kufru, pokud není ani na checkinu, ani na security fronta.

Částečný souhlas, ale PRG v tomto bodě řadím někam do zemí 3. světa. Za což nemůže letiště, ale neexistující vnější a vnitřní silniční okruh. Z Proseka ve špičce 1.5 hod je fakt dost :)
Já to možná blbě napsal, myslel jsem přímé napojení apt. na dopravní infrastrukturu zejména masového a vlakového typu, tj. to co je např. ve FRA, CDG, AMS, ZRH. A co právě není v LHR, TXL, PRG, WAW, ale i v MUC, kde to vysloveně prokoučovali a dnes si platí za šílené peníze studie, jak tam ty ICE vlaky dostat.


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

[quote="UlafmeZ Proseka ve špičce 1.5 hod je fakt dost :)
[/quote]

Však taky z Proseka se (hlavně ve špičce) na ruzyň nejezdí přes město, ale přes Kralupy :)

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od meir13 »

Tragedie_v_JZD píše:[quote="UlafmeZ Proseka ve špičce 1.5 hod je fakt dost :)


Však taky z Proseka se (hlavně ve špičce) na ruzyň nejezdí přes město, ale přes Kralupy :)[/quote]
Pravdu díš, soudruhu. :thumbup:

Jinak LHR mne dost sere. Nerad tam lítám. Když jsem ještě žil v Londýně, tak co šlo jsem lítal z LCY.

BTW. vlak i metro pořád na LHR jezdí.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od gr09 »

Globík píše:TXL........MHD obslužnost je mnohem lepší (pár stanic autobusem na metro i na S-bahn)

Muzu se zeptat v cem je to mnohem lepsi, nez PRG? Tam je take autobusem par stanic na metro (A a B)..

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od pavelpmi »

gr09 píše:Muzu se zeptat v cem je to mnohem lepsi, nez PRG?

Třeba: Z TXL na berlínské hlavní nádraží bez přestupu za 14 minut. Z PRG na pražské hlavní nádraží za 36 minut s dvěma přestupy a přesuny pěšky 5 minut.
http://www.vbb-fahrinfo.de/ http://idos.dpp.cz


kwaak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 31. 07. 2011, 20:09
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od kwaak »

AE jede z Ruzyně přímo na Hlavák za cca 30-45 minut (cestou na letiště staví ještě na Dejvické, cestou zpět u Masaryčky)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od gr09 »

pavelpmi píše:Z PRG na pražské hlavní nádraží za 36 minut s dvěma přestupy a přesuny pěšky 5 minut.

Z PRG na hlavni nadrazi je primy autobus. Dalsi 2 moznosti jsou opravdu se dvema prestupy.

Omluvam se za OT, uz take na toto tema koncim, jen se mi nelibi nadavani na PRG za kazdou cenu...

kwaak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 31. 07. 2011, 20:09
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od kwaak »

tak mě napadá, kam/odkud myslíte, že je v Londýně vlastně nejlepší létat? Když pominu z PRG ne úplně snadno dosažitelné LCY..neřeším teď aerolniku, které na to které místo létá, ale prostě jen nejvhodnější letiště.. (z hlediska "uživatelské příjemnosti", dopravy do centra, rychlosti průchodu letištěm atd.)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od whiskey »

kwaak píše:tak mě napadá, kam/odkud myslíte, že je v Londýně vlastně nejlepší létat? Když pominu z PRG ne úplně snadno dosažitelné LCY..neřeším teď aerolniku, které na to které místo létá, ale prostě jen nejvhodnější letiště.. (z hlediska "uživatelské příjemnosti", dopravy do centra, rychlosti průchodu letištěm atd.)

LCY via ZRH.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od pavelpmi »

gr09 píše:Z PRG na hlavni nadrazi je primy autobus. Dalsi 2 moznosti jsou opravdu se dvema prestupy.
Omluvam se za OT, uz take na toto tema koncim, jen se mi nelibi nadavani na PRG za kazdou cenu...

Omlouvám se, jestli jsem se tě nějak dotkl, úplně jsem zapomněl na AE. A jako letiště, které v podstatě nevyužívám, je mi PRG úplně jedno. Prostě jsem se včera v 10 večer podíval, jak bych se z TXL nebo PRG dostal na hlavní nádraží a nabídlo mi to jen ta spojení. (Jestli to taky nebude tím, že poslední AE jede ve 21:18. Jinak jízdní dobu má podle jízdního řádu AE 49 minut, o tom Berlíně jsem už psal.)
kwaak píše:tak mě napadá, kam/odkud myslíte, že je v Londýně vlastně nejlepší létat?

Mně se celkem líbila doprava vlakem do centra Londýna z LGW.

kwaak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 31. 07. 2011, 20:09
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od kwaak »

whiskey píše:
kwaak píše:tak mě napadá, kam/odkud myslíte, že je v Londýně vlastně nejlepší létat? Když pominu z PRG ne úplně snadno dosažitelné LCY..neřeším teď aerolniku, které na to které místo létá, ale prostě jen nejvhodnější letiště.. (z hlediska "uživatelské příjemnosti", dopravy do centra, rychlosti průchodu letištěm atd.)

LCY via ZRH.


tak to jsem asi vybral dobře, tam letím přes GVA, přes ZRH zpět.. :)

pavelpmi píše:nak jízdní dobu má podle jízdního řádu AE 49 minut, o tom Berlíně jsem už psal.)


jestli tam je opravdu 49, tak je to zjevně rezrva pro větší zácpy... při normálním provozu je to 30- 40

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od pavelpmi »

ok
LCY jsem taky chtěl vyzkoušet, už to skoro bylo, ale nakonec to nevyšlo, to mi chybí z londýnských letišť.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od The810 »

Nedari sa mi najst kolko by mala trvat centa Thames Hub - centrum Londyna. Vie niekto?

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Ulafme »

The810 píše:Nedari sa mi najst kolko by mala trvat centa Thames Hub - centrum Londyna. Vie niekto?

Přesně to nikde zmíněno není, projekt primárně řeší Orbital Rail. Pokud počítám napojení O.L. např. na Liverpool Street, vychází mi to na 35 minut, na King's Cross/St. Pancras o 10 minut déle. Vysloveně záleží pouze na tom, kolik % z napojení by bylo v tunelech.

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od jonapet »

The810 píše:Nedari sa mi najst kolko by mala trvat centa Thames Hub - centrum Londyna. Vie niekto?


na str. 21 oficiální brožury (http://www.halcrow.com/Thames-Hub/) se píše: "30 minutes from central London by high-speed rail".

Tu brožurku doporučuji proletět. "Giga" letiště je jenom dílek mozaiky celé koncepce.


Odpovědět