Heathrow

Odpovědět
s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od s543 »

kumarviky píše:Ahoj,

čeká mě první zaoceánský let PRG-LHR-LAX/LAS-PHX-LHR-PRG.
Na přestup v Londýně na let do LA mám 1:40. Přílet by měl být na T3 a odlet na T5. Jako někdo totálně nezkušený(přestupoval jsem jen jednou v Dusseldorfu při letu z Londýna) bych se chtěl optat zkušenějších borců jestli je to čas slušný, jestli mám běžet, jestli si stihnu dojít na toaletu případně koupit nějaký hamburger. Prý tam jezdí nějaký autobus. Je to přehledné? Imigrační kontrola mě čeká až v LA nebo mám čekat nějaký pohovor již v Londýně? Když mi letadlo uletí, tak mě pošlou až dalším letem(druhý den) s BA nebo nějakým jiným letadlem ještě tentýž večer?

Omlouvám se za kvanta otázek. Snad mi alespoň s něčím poradíte. Neskutečně se těším, ale trochu se cesty obávám protože poprvé letím sám. :)


Čas je to tak akorát - stihnout to jde ale moc bych se cestou nezdržoval. Záchod jistě stihneš, jestli je třeba kupovat jídlo nevím - cestou do LAX dostaneš nejméně 2x jídlo a pití co hrdlo ráčí.
Pokud to nestihneš kvůli zpoždění z Prahy nebo z jiných důvodů je to starost BA a nedělal bych si starosti jek to vyřeší (možností je mnoho... další let LAX, nebou nějaký routing někam v USA a pak letem AA....), pokud to nestihneš z tvé "liknavost" t.j. budou tě vyvolávat a ty nikde - bude problém......
Já osobně bych bez váhání dorazil do T5 a podle času a situace bych na místě řešil zda něco kupovat....

Imigrační kontrola je v LA - bude tam pravděpodobně velká fronta, ale jde to slušným tempem.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od pepa007 »

Koukám že jsem tady skoro přesně před 10 lety zakládal tohle téma příspěvkem "Heathrow má 60 let" :-) Cítím se jak dinosaur, 10 let je na internetu věčnost :D

Takže hádám že letos mají 70 let, jen jsem nezaznamenal žádný oslavy - bylo něco?

Jen jsem chtěl přidat příspěvek - na YouTube je celkem čerstvě druhá série moc hezkýho dokumentu o Heathrow, stojí za vidění. 3x45 min. https://youtu.be/MGi9-FT9BWc

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od dedik77 »

Zdravim vsechny. Do LGW se dostanu den predem a pak mam zvlast zakoupeny segment LHR - PRG, let operovany BA, z terminalu 3.

Prosim, je vubec mozne abych navstivil lounge na terminalu T4 a pote pokracoval ke gate na T3 ke svemu letadlu?

Dekuji za doporuceni,

E.

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od jdr »

Největší evropské letiště Heathrow se dočká třetí ranveje, rozhodla britská vláda
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1 ... tska-vlada

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od pepa007 »

Tak nakonec by nová RWY měla být na Heathrow a ne Gatwick. Ale čelí to tvrdé opozici, takže bůhví jak to nakonec bude

https://www.theguardian.com/environment ... al-gatwick


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od beardie »

The Commons voted to approve the government's National Policy Statement, which would see an expansion of Heathrow including a third runway.
The result of the vote was 415 in favour, 119 against - a majority of 296.

https://www.bbc.com/news/uk-politics-44609898

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Roiman4 »

Rychlejsi :D ale ne, je to odhlasovane, ale nez se neco pohne, bude chvili trvat. Jak jsem psal ve vlakne Kosicich, stoji proti tomu dve vesnice, ktere maji vic jak 1000 let. Takze to bude jeste boj. A aktivisti to taky jen tak nechteji nechat.
Ale otevre to nove moznosti ta treti runway.

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Petrpakl »

jdr píše:Největší evropské letiště Heathrow se dočká třetí ranveje, rozhodla britská vláda
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1 ... tska-vlada


Zdaleka jeste neni rozhodnuto. Zalobu proti rozhodnuti podavaji uz 4 lokalni mestske rady. Mohutne je v tom podporuje i starosta Londyna. Navic zvazuji zalobu i Greenpeace. I kdyz soud rozhodne pro novou runway, stavet se nezacne behem nekolika let. Podle me nebude nova runway behem pristich 5 let ani nahodou.

https://www.theguardian.com/environment ... nsion-plan

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Roiman4 »

https://youtu.be/X8XZriAdB1g Takova predstava, kolik stoji tak slot v prumeru a za jakou cenu se to snazi nektere ajrolinky udrzet :lol:

A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od A350XWB »

Dobrý den,

chci s přítelkyní letět do New Yorku (začátek května 2019), ale řeším teď jelikož letenky dostane jako dárek k narozeninám na podzim. Oba jsme v tomto začátečníci, já jsem letěl několikrát a ona pouze přes cestovku na dovolenou. Jaký routing z níže zmíněných je pro začátečníky nejschůdnější? Třeba přímá klasika s DL s 767 nebo SQ pře FRA mě ale moc neláká. Podmínky routingu jsem dal jednoduché - odlet brzo ráno z PRG a odlet z NYC večer nebo v noci tamního času a pokud možno 2 aerolinky, resp. aspoň více letišť. Do očí mě praštili tyto routingy:

Přes LHR (tam: BA 747, zpět: AA 777)
Přes FRA a MUC (tam: LH 380, zpět z EWR LH 350)
Přes FRA a ZRH (tam: LH 380, zpět z EWR LX 330)

lehký favorit je poslední routing, jelikož je tam A380 jako bonus a taky ten pocit vyzkoušet 2 aerolinky i vidět více letišť. V ZRH je na přestup ale jen hodina a dost mě taky láká nová A350. Klasika 747 od BA je ale taky lákavá pro mě. Ceny i časově je to hodně podobné, takže jaký routing je dle Vás nejzajímavější? Je třeba lepší pro návrat EWR než JFK v nějakého důvodu? Dá se stihnout ten přestup v ZRH nebo MUC, kde je jen zmíněná hodina?

To je asi vše z moji obsáhleší otázky.

Děkuji za poznatky :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Fabo »

V ZRH i MUC se da prestup za hodinu udelat. Pro lidi, kteri nikdy takhle neleteli (dalkovka s prestupen schengen/mimo schengen) bych oboje doporucil spis nez FRA, i kdyz taky bych doporucil alespon 90 minut.
Taky jsou oboji lepsi nez LHR, i kdyz tam zas odpada pasovka, kdyz vystup z Schengenu je v Praze.

Osobne bych dal prednost asi posledni moznosti, ale ja mam precijen ty preference kapku posunuty :D

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od MarcosFT »

Já bych tedy vzal BA a 747, zpět ten American. Cestou tam složitější přestup na LHR T3-T5 problém při dostatku času nebude, pokud máte trochu selského rozumu, zvládnete to a ještě se pokocháte na letadélka.Zpáteky je to pohoda T3-T3. Hnát se za 350 a 380 je podle mě zatím zbytečné. Druhá věc je, udělej si BAEX registraci, hod tam i babu a dostaneš nějaké použitelné aviosy, za to LH group dostaneš malé prd. Časem se třeba household rozroste o kámoše, co někam letěl a máš na RT do LON..

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od zbozivulekral »

Co se NYC letišť týče, záleží na tom, kde tam budeš bydlet. Z Brooklynu by se mi na EWR kodrcat nechtělo, zato třeba ze Staten Islandu je to za rohem...

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Brut »

Osobne bych vzal BA kvuli 747 a AA nazpet, protoze mi prijde AA fajn. Chapu ale ze pro nekoho, kdo nelita dalkovky pravidelne muze byt lakave touzit po A380 vs A350. Kupovat to jako darek nekomu, vezmu tuto kombinaci. Na prestup mi FRA a LHR prijdou stejny a zpet neni moc velky rozdil mezi MUC, ZRH a LHR T3-T3. Stihnout se da vse.

A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od A350XWB »

MarcosFT píše:Já bych tedy vzal BA a 747, zpět ten American. Cestou tam složitější přestup na LHR T3-T5 problém při dostatku času nebude, pokud máte trochu selského rozumu, zvládnete to a ještě se pokocháte na letadélka.Zpáteky je to pohoda T3-T3. Hnát se za 350 a 380 je podle mě zatím zbytečné. Druhá věc je, udělej si BAEX registraci, hod tam i babu a dostaneš nějaké použitelné aviosy, za to LH group dostaneš malé prd. Časem se třeba household rozroste o kámoše, co někam letěl a máš na RT do LON..


Díky, to je další věc co jsem chtěl - má smysl na dejme tomu 2-3 lety ročně zakládat nějakou věrnostní kartu? Příští rok chceme stihnout ještě možná Dubaj + něco krátkého po Evropě (tady je zrovna OneWorld v nevýhodě oproti SkyTeamu, resp. StarAlliance). Budeme vždy lítat v economy a navíc i tarify nebudou vysoké, takže zde pro nás vychází nejlíp BA Executive? Jinak 747 a 777 mě taky láká, jen jsem právě četl, že ten přestup v LHR může být někdy problém a taky u mě trochu stoupla Lufthansa jako 5* aerolika, ale ten rozdíl v economy asi bude nulovej co? :)


Odpovědět