Heathrow

Odpovědět
A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od A350XWB »

Fabo píše:V ZRH i MUC se da prestup za hodinu udelat. Pro lidi, kteri nikdy takhle neleteli (dalkovka s prestupen schengen/mimo schengen) bych oboje doporucil spis nez FRA, i kdyz taky bych doporucil alespon 90 minut.
Taky jsou oboji lepsi nez LHR, i kdyz tam zas odpada pasovka, kdyz vystup z Schengenu je v Praze.

Osobne bych dal prednost asi posledni moznosti, ale ja mam precijen ty preference kapku posunuty :D


Taky se mi to právě líbí :D A hlavně je to StarAlliance a ta je pro nás středoevropany asi lepší než OneWorld co se týče cestování po Evropě, ale otázka co se dá nasbírat na Miles & More v economy a nízkých tarifech. Ve FRA cestou tam je přes 3 hodiny, takže to bude asi v pohodě. Rozdíl mezi Lufhansou a BA nebude v economy asi závratný co? :) Jinak díky za radu a pohled.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od MarcosFT »

Jestli to má cenu nebo ne, zakládat při třech výletech FFP ti odpovídat nebudu, to si musíš zvážit sám. U LH ale letíš bez mil, protože je pak nevyužiješ. U BA to nahraješ na jeden účet a jak říkám, poletí známý, kamarád z práce a můžeš si ho k sobě přidat jako rodinu a najednou tam máš na srandu do Londýna. LH Y a BA Y bude srovnatelné, hlavně na denním letu.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od qwertyx64 »

Heathrow Airport passport queues reach 2.5 hours

https://www.bbc.co.uk/news/uk-45165222

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od dejavu »

Pokud má člověk pas s čipem, tak se ho to netýká.
Ale z podobného soudku. V pátek večer jsem na JFK čekal 40 minut na odevzdání kufru na přepážce Delty a pak 55 minut na bezpečnostní kontrolu a to jsem si ještě stoupl do té lepší fronty.
Dodávám, kartičkáři se statusem a cestující vyšších tříd to měli rychlejší :-)

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Petrpakl »

qwertyx64 píše:Heathrow Airport passport queues reach 2.5 hours

https://www.bbc.co.uk/news/uk-45165222


Jj, na Heathrow je to vzdycky dost spatny, hlavne T3. Takze do UK zasadne s biometrickym pasem s cipem. Kdo chce, at si lita na obcanku, ale pak sou fronty hrozny, hlavne kdyz se sejde par letu z Asie a US.

Otazka je, co se bude dit po Brexitu, T May chce pro britske obcany specialni prepazky ala US. To by znamenalo, ze vsichni ostatni by museli do fronty. Ale cert vi jak to nakonec dopadne?!


Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Brut »

Petrpakl píše:
Otazka je, co se bude dit po Brexitu, T May chce pro britske obcany specialni prepazky ala US. To by znamenalo, ze vsichni ostatni by museli do fronty. Ale cert vi jak to nakonec dopadne?!


Kdovi jak to bude, meni se to dvakrat do mesice...

Myslim ze nakonec zustane: Uk, EEA pres automaty, zbytek(popr. Visa a Visa free). LHR ma aspon kapacitu rozdelit UK a EEA, ale na “malych” letistich to bude horsi rozdelit.

Na T3 jsem snad nikdy necekal vic nez 5 minut, ale asi prilitam v dobre casy ( kolem seste nebo devate rano).

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Petrpakl »

Brut píše:
Na T3 jsem snad nikdy necekal vic nez 5 minut, ale asi prilitam v dobre casy ( kolem seste nebo devate rano).
[/quote]

V 6 mas byt jeste v poteli a ne na letisti :D

Asi mas stesti. Ja minule chytil kolem 10ty rano kombinaci SLC, JFK, MIA, YYZ a BOS. Priletelo to vsechno v rozmezi asi 25 minut. V ty fronte bych fakt stat nechtel.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od kuba.biker »

Nevím proč, ale žil jsem v domnění, že všechny BA lety jsou odbavovány na T5; nyní mám letenku PRG-LHR-EDI, přílet na T3 ve 12:30, odlet z T5 ve 14:00... Těch 90 minut by mělo na přesun stačit, ale je hodně naivní očekávat, že za stejnou dobu zvládnou přeložit i batožinu? Co myslíte?

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od jencik »

kuba.biker píše:Nevím proč, ale žil jsem v domnění, že všechny BA lety jsou odbavovány na T5; nyní mám letenku PRG-LHR-EDI, přílet na T3 ve 12:30, odlet z T5 ve 14:00... Těch 90 minut by mělo na přesun stačit, ale je hodně naivní očekávat, že za stejnou dobu zvládnou přeložit i batožinu? Co myslíte?


Nebol by som v tomto smere tak pesimistický, tento rok som letel 4x cez LHR s prestupom od 75 do 180 min a vzdy v pohode.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Globik »

Pokud vím, tak v Schengenu nemůžou na automaty děti (na výstupu i vstupu). Je to v UK jinak?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od whiskey »

Globik píše:Pokud vím, tak v Schengenu nemůžou na automaty děti (na výstupu i vstupu). Je to v UK jinak?

Ani v UK nemozu.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od pepa007 »

teď jsem si čistě náhodou všiml, že jsem před 13 lety zakládal tohle téma "Heathrow" :-) Paradoxem je, že sám jsem na Heathrow nikdy nebyl – na všech ostatních londýnských letištích včetně City ano, ale Heathrow se mi nějak vyhýbá :-) No nic, jen takovej lehkej offtopic :-)

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od speedy_r »

Ahojte, letím TATL s BA cez LHR, prílet máme na T5 a odlet z T3. Volili by ste Aspire alebo No1 lounge?

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Petrpakl »

speedy_r píše:Ahojte, letím TATL s BA cez LHR, prílet máme na T5 a odlet z T3. Volili by ste Aspire alebo No1 lounge?

Obe ujdou, ale za me No1 o trochu lepsi, vetsi a takova svetlejsi. V obou byva dost narvano, je tam bezne hafo lidi s Priority Pass. Takze muzes mit problem si v klidu sednout. Pokud letis v casech kdy se odlita hromadne do US, tak bych tam mozna i zavolal a zamluvil misto. Uz me parkrat vyhodili od dveri, ze je plno a musim 1/2 hodiny pockat az se uvolni misto :crazy: I kdyz to asi hrozi jen kdyz mas prave ten PP?!

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od kowal »

speedy_r píše:Ahojte, letím TATL s BA cez LHR, prílet máme na T5 a odlet z T3. Volili by ste Aspire alebo No1 lounge?

Jestli vybereš No1, tak si dej Fish & Chips, mají to v takovém zajímavém podání.


Odpovědět