Zkušenosti s tranzitem CDG

Odpovědět
skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Zkušenosti s tranzitem CDG

Příspěvek od skater »

Chystám se přestupovat při cestě z PRG do MEX na CDG (mělo by to být snad z T2 na T1). Podle letového řádu mám na přestup 1 hod 40 min (Air France to Air France) v dubnu 2007. Dá se to časově bez problémů zvládnout (nikdy jsem na CDG nebyl) nebo mám rovnou hledat jiné spojení? V opačném směru mám o 15 min. víc...


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

1h40 na CDG je tak akorat. I kdyz AF garantuje navazny cas 45 minut, takovy cas na prestup je na CDG vyrazne o hubu: v lepsim pripade doletis bez kufru, v horsim ti to uleti. I kdyz dalkovky na feedery vetsinou cekaji (zejmena AF-AF), obracene to uz tak moc neplati a poletis treba o 3h pozdeji. Me doporuceni pro CDG je nebrat nizsi connecting time nez 90min.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Night fly píše:1h40 na CDG je tak akorat. I kdyz AF garantuje navazny cas 45 minut, takovy cas na prestup je na CDG vyrazne o hubu: v lepsim pripade doletis bez kufru, v horsim ti to uleti. I kdyz dalkovky na feedery vetsinou cekaji (zejmena AF-AF), obracene to uz tak moc neplati a poletis treba o 3h pozdeji. Me doporuceni pro CDG je nebrat nizsi connecting time nez 90min.


...čekání dálkovek AF můžu osobně potvrdit - i když jsme už skoro bušili na zavřené dveře (ale kdybysme nesprintovali přes celý terminál, tak by se na nás určitě vyprdli...) Zdržení pochopitelně zavinil "fundovaný" pozemní personál na CDG, který vyrobil neskutečný zmatek, když nám upadlo kolo při jízdě tou "hranatou věcí", do které se vyleze z letadla, když není u chobotu... :roll:

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Night fly píše:1h40 na CDG je tak akorat. I kdyz AF garantuje navazny cas 45 minut, takovy cas na prestup je na CDG vyrazne o hubu: v lepsim pripade doletis bez kufru, v horsim ti to uleti. I kdyz dalkovky na feedery vetsinou cekaji (zejmena AF-AF), obracene to uz tak moc neplati a poletis treba o 3h pozdeji. Me doporuceni pro CDG je nebrat nizsi connecting time nez 90min.


Zpátky už mi to tolik nevadí...Neměli bychom se vracet poslední letem AF v tom dni, takže není problém..a po takový dálce už to z tý Paříže doběhnem i pěšky...

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Příspěvek od pivko »

skater píše:
Zpátky už mi to tolik nevadí...Neměli bychom se vracet poslední letem AF v tom dni, takže není problém..a po takový dálce už to z tý Paříže doběhnem i pěšky...


no já bych to nepodceňoval, po takový dálkovce člověku vadí i věci, nad kterýma by jinak mávnul rukou, například totální nekompetentnost ground staff AF (nevědí ani to, z jakýho terminálu lítaj ostatní aerolinky skyteamu), vybavení terminálu 2B, z kterýho lítaj linky do prahy, jako za krále klacka, etc. etc.

pokud vám to uletí, nepočítejte, že poletíte dalším letem - za tu dobu vás pravděpodobně transfer desk AF nestihne překnihovat, a když jo, tak ten kufr, který se tam ty tři hodiny někde válel, stejně ti dredatí afrofrancouzi nestihnou naložit.

sumasumárum, díky tadytomu mi long haul letenka s AF už nesmí do baráku, protože bohužel bez transferu na CDG to jaksi nejde.


Odpovědět