Berlín - Tegel

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Berlín - Tegel

Příspěvek od Jafa »

Máte někdo nějaký tip, jak se dostat do Berlína levněji jak 1350,- Kč za zpáteční autobusovou jízdenku? Jedná se o nákup ve lhůtě kratší jak 30 dnů před odjezdem, tudíž úplně nejlevnější tarif Student Agency je nepoužitelný...
Díky.


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

BTW: Letenka z Berlína pro 2 osoby do Seattle: 34.000,- Kč
Letenka z Prahy pro 2 osoby do Seattle: 53.200,- Kč (stejná data)

Ali2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 15. 01. 2005, 10:55
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Ali2 »

Jafa píše:Máte někdo nějaký tip, jak se dostat do Berlína levněji jak 1350,- Kč za zpáteční autobusovou jízdenku? Jedná se o nákup ve lhůtě kratší jak 30 dnů před odjezdem, tudíž úplně nejlevnější tarif Student Agency je nepoužitelný...
Díky.

Levneji to nebude, ale je to srovnatelne: vlakem pri vyuziti slevy Citystar to vychazi na necelych 1500,- podminkou ale je tusim nakup tyden nebo tri dny dopredu:
http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=26869

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

to Ali2: Díky. Zajímavý je, že tuto variantu mi při mém dotazu na ČD nenabídli... :?

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od honzeek1 »

Ahoj,
jak jsi to nakonec prosim vyresil? Budu mit ted stejny problem (let TGL-JFK a zpet), tak resim 3 moznosti

1) jet sockou (minus je to ze to z Prahy jede uz o pulnoci a v Berline jsem uz v 5 rano busem SA, jinou variantu jsem zatim nenaselm) cca 2 x 1350 CZK

2) jet autem + parking - naftu neresim, parking cca 99 EUR (necele 2 tydny) co jsem nasel na jejich webu

3) zjsituji jestli existuje nejaky park & drive v okoli TGL, kde bych mohl nechat auto az do navratu

Jafa píše:to Ali2: Díky. Zajímavý je, že tuto variantu mi při mém dotazu na ČD nenabídli... :?


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

honzeek1 píše:Ahoj,
jak jsi to nakonec prosim vyresil? Budu mit ted stejny problem (let TGL-JFK a zpet), tak resim 3 moznosti


podla mna dotycny uz aj zabudol, kedze jeho prispevok je 20 mesiacov stary...

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od honzeek1 »

mno me treba prijde upozorneni do mailu, tak jsem doufal... :-) stejne to nakonec vidim na auto, lenost zmaha :-)

whiskey píše:
honzeek1 píše:Ahoj,
jak jsi to nakonec prosim vyresil? Budu mit ted stejny problem (let TGL-JFK a zpet), tak resim 3 moznosti



podla mna dotycny uz aj zabudol, kedze jeho prispevok je 20 mesiacov stary...

Prochaine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 07. 2009, 14:28
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Prochaine »

Nějaká rada, jak se dostat na letiště TXL jinak než autem?

Odlet čtvrtek 1115, přílet zpět neděle 0940.

Autobus SA tam přijede někdy v pět ráno a zpět jede až o půlnoci.

Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Caky »

Prochaine píše:Nějaká rada, jak se dostat na letiště TXL jinak než autem?

Odlet čtvrtek 1115, přílet zpět neděle 0940.

Autobus SA tam přijede někdy v pět ráno a zpět jede až o půlnoci.


Zkusit např. autobusy Eurolines, přes den jede z Berlína do ČR každou chvíli vlak EC. Při jednosměrné z Německa a nákupu přes web DB lze získat jízdenku Berlin-Praha za 29EUR (nákup s předstihem, ale kolik to nevím)

Kdybych nechtěl autem, tak mi kombinace tam bus SA, zpět vlak připadá celkem fajn.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Globik »

Budu poprvé (a bohužel - pokud se nezměnily nebo nezmění nedávné plány na zrušení letiště po dokončení BBI - asi také naposledy :( ) z Tegelu. Chtěl bych si ho tedy podrobně prohlédnout. Jak je letiště rozlehlé - kolik si mám dát čas? Nejde mi o spotting. Pro srovnání - na LKPR bych si nechal tak hodinu a půl celkem (veřejnou i "tranzitní" část) netto (jen na prohlídku, nepočítám formality a fronty). Poletím do Schengenu (předpokládám, že je letiště rozdělené, že se z něj létá i do neschengenu).

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Airbus380 »

Já bych si nechal zhruba stejnou dobu jako na LKPR.. Tegel není velké letiště, na rozlohu možná dokonce menší než Ruzyně, co se týče počtu pax., jsou zhruba nastejno. Akorát tam je (bývala, ale myslím, že pořád ještě je) velmi rozlehlá vyhlídková terasa prakticky po celém obvodu střechy.
Jinak mimo Schengen se samozřejmě lítá, v Evropě snad neexistuje letiště, odkud by se lítalo jen do Schengenu. Akorát má Tegel jen pět dálkovek (vlastně jako Ruyzně v létě). CO do Newarku, DL do JFK, QR do Dohy, Hainan do Pekingu a MIAT do Ulaanbaataru.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Globik »

Airbus380 píše:Já bych si nechal zhruba stejnou dobu jako na LKPR.. Tegel není velké letiště, na rozlohu možná dokonce menší než Ruzyně, co se týče počtu pax., jsou zhruba nastejno. Akorát tam je (bývala, ale myslím, že pořád ještě je) velmi rozlehlá vyhlídková terasa prakticky po celém obvodu střechy.
Jinak mimo Schengen se samozřejmě lítá, v Evropě snad neexistuje letiště, odkud by se lítalo jen do Schengenu. Akorát má Tegel jen pět dálkovek (vlastně jako Ruyzně v létě). CO do Newarku, DL do JFK, QR do Dohy, Hainan do Pekingu a MIAT do Ulaanbaataru.

Díky. Přijdu tedy tak dvě a půl hodiny před odletem, abych si to tam užil.

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Pikenin »

zdravím přítomné,má někdo zkušenost s parkováním na TXL?Jedu tam víceméně na otočku pro známé,přílet mají na terminál C,může dát někdo tip,na ceník parkování,kde to vyjde relativně levně,nebo jestli je možno parkovat na TXL někde zdarma...předpokládám tak cca 1-2 hodiny,chci si to tam trochu prohlédnout,díky za případné info

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od pavelpmi »

Poslední let z TXL: http://www.airevents.de/product_info.ph ... cts_id=239
A prozatím vyprodáno.

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od beedat »

Má někdo zkušenosti s parkováním na Tegelu?
Lufthansa nám přesunula let z neexistujícího BER na TXL a tak nějak nemůžu najít, jak tam zaparkovat. Lépe řečeno je tam několik soukromých parkovišť, ale všechno plný :thumbdown:


Odpovědět