Berlín - Tegel

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Globik »

Víte někdo, kdy se zavírá check-in a gate u letů OK? Na webu OK ani TXL to není. Jde udělat online checkin? Díky


jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od jdr »

Co s nimi? Berlín řeší, jak využít vysloužilá letiště
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... a-letiste/

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Globik »

jdr píše:Co s nimi? Berlín řeší, jak využít vysloužilá letiště
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... a-letiste/

"Když navíc letos v březnu nastoupil nový generální ředitel vznikajícího letiště Hartmut Mehdorn, tak prohlásil, že by mohl na Tegelu zůstat letový provoz i po dokončení nového letiště. Podle něj byl z Tegelu mohly létat charterové spoje, čímž by se ulehčilo letišti Williho Brandta. Tento plán sice politici odmítli, v průzkumu centra Forsa se ale 69 % obyvatel vyslovilo pro zachování leteckého provozu na Tegelu."
Nevím, co na to řeknou ostatní zde na fóru, ale mně to přijde, že buď před tím musel hulit buď on, nebo soudruzi plánovači. Pravidelky se přesunou za hranice města a chartery na city letiště? Má to někde obdoby a logiku? A ono je BBI poddimenzovaně naplánované, že potřebuje odlehčit?
Že se 69% obyvatel vyslovilo pro zachování provozu na TXL je logické. Hlavně západoberlíňani se nechtějí trmácet takovou dálku, notabene do DDR Braniborska.

Btw. při čtšní toho článku jsem si vzpomněl na nádherný úkaz, který vzniká mj.díky plackoidnosti Berlína. Za příznivých podmínek je na ploše THF slyšet hluk motorů letadel odlétajících z TXL.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od pavelpmi »

Globik píše:A ono je BBI poddimenzovaně naplánované, že potřebuje odlehčit?

No, už to někde řešili, že prý nebudou stačit pásy na zavazadla, jestli by nestálo za to přistavět ještě před otevřením nějaký satelitní terminál, a že BER má mít zatím kapacitu na 27 mil. cestujících, zatímco TXL + SXF už loni měla 25 mil. cestujících a letos se očekává, že dosáhnou těch 27 milionů.

http://www.morgenpost.de/flughafen-berl ... n-ist.html
http://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/f ... -1.1576761
http://www.sueddeutsche.de/politik/plan ... -1.1539083

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od dejavu »

Tak to opravdu nevypada tradicni nemeckou preciznost pri planovani...
BTW: Ono toz Tegelu na to nove letiste neni az tak daleko, ale to by na okruhu nesmela byt pravidelna zacpa ve spickach.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od vitezslav »

Velká prosba - má někdo zkušenosti s dopravou mezi Tegelem a Schenefeldem? Díky!

easydrink
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 27. 04. 2014, 11:27
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od easydrink »

Ahoj, letím v červenci z Berlína (TXL) do Chicaga (přes Mnichov). Odlet z TXL ve 12 hodin. Do Berlína mám v plánu jet z Prahy busem, přičemž spoje SA odjíždí ve 23:00 s příjezdem do Berlína ve 3:40, a další pak ve 3:30 s příjezdem 8:25. Příjezd je do stanice ZOB am Funkturm. Poté MHD na letiště to je cca 30 minut. Chci se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti z cestou busem do Berlína? Nevím, který spoj zvolit, resp. raději bych bral ten s příjezdem v 8:25. Pokud by všechno šlo podle plánu, byl by na letišti čas cca 3 hodiny. Problém by byl v případě zpoždění autobusu. Váhám tedy, co zvolit.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Robert »

easydrink píše:Ahoj, letím v červenci z Berlína (TXL) do Chicaga (přes Mnichov). Odlet z TXL ve 12 hodin. Do Berlína mám v plánu jet z Prahy busem, přičemž spoje SA odjíždí ve 23:00 s příjezdem do Berlína ve 3:40, a další pak ve 3:30 s příjezdem 8:25. Příjezd je do stanice ZOB am Funkturm. Poté MHD na letiště to je cca 30 minut. Chci se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti z cestou busem do Berlína? Nevím, který spoj zvolit, resp. raději bych bral ten s příjezdem v 8:25. Pokud by všechno šlo podle plánu, byl by na letišti čas cca 3 hodiny. Problém by byl v případě zpoždění autobusu. Váhám tedy, co zvolit.


Jel jsem tím spojem SA ve 23:00 a i ve 3:30 Flixbus. Oboje bylo v Berlíně na autobusovém nádraží zhruba o půl hodiny dříve. Jen mi ve 3:40 nepřišlo nádraží v Berlíně zcela přívětivé, díky individuím, kteří se tam zdržovali. Tak jsem si koupil lístek na okružní S-Bahn, abych se dočkal rána a měl během jízdy takovou sondu, jak v Berlíně vypadají návraty z nočních večírků :) Myslím si, že ten bus s odjezdem ve 3:30 je dostačující.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od bugr »

Překvapilo mě přiblížení na TXL, jsem netušil, že je tam tolik vody. A využívá se k vodním sportům, opravdu supr pohled z letadla :)

https://www.youtube.com/watch?v=RsAlkTPD5_U

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Globik »

Tak TXL od poloviny června dočasně / trvale (?) zavírá. Vše se přesouvá na SXF.
https://www.berlin-airport.de/de/presse ... /index.php

garip
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 18. 05. 2018, 10:33
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od garip »

tak dnes oficialne posledny komercny let medzi TXL a CDG. A tu je kratka prezentacia, co vznikne v priestore letiska v buducnosti:
https://www.berlintxl.de/fileadmin/05.3 ... ng_Web.pdf

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od MarcosFT »

TXL jsem nikdy na chuť nepřišel, a to jsem tam i tranzitoval, což úplně běžné není. Snad jen ta doprava z města mi lehce připomínala Prahu, k čemuž asi jako jediný nemám připomínky. Pro mě končí jedno z TOP 3 nejhorších letišť v Evropě.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od Globik »

MarcosFT píše:
08. 11. 2020, 18:12
TXL jsem nikdy na chuť nepřišel, a to jsem tam i tranzitoval, což úplně běžné není. Snad jen ta doprava z města mi lehce připomínala Prahu, k čemuž asi jako jediný nemám připomínky. Pro mě končí jedno z TOP 3 nejhorších letišť v Evropě.
Vím, že se opakuju, ale IMHO kdyby zbourali všechny přístavby a nechali jen původní budovu, tak by z toho bylo ideální City letiště. Zvlášť pro ty, co bydlí na severozápadě Berlína a nechce se jim jet hodinu vlakem na BER.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od atr »

Tegel byl přetížený a vzhledem k dlouhotrvajícímu plánu uzavření i strašně zanedbaný. Doslova "hangár" nízkonákladovek" byla totální ostuda. Ale původní myšlenky byla super - cestující prakticky dojede ke gate autem, nemusí tak "pochodovat" po dlouhých chodbách. Asi se snažili navázat na průkopnictví z Tempelhofu, kde podle mě původně počítali s boardingem přímo v hangáru. Nový Brandenburg je takový divný shluk účelových budov. O proti tomu, co poslední dobou vyrostlo po světě tomu chybí taková ta monumentální velkorysost.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Berlín - Tegel

Příspěvek od MarcosFT »

Globik píše:
08. 11. 2020, 20:19
MarcosFT píše:
08. 11. 2020, 18:12
TXL jsem nikdy na chuť nepřišel, a to jsem tam i tranzitoval, což úplně běžné není. Snad jen ta doprava z města mi lehce připomínala Prahu, k čemuž asi jako jediný nemám připomínky. Pro mě končí jedno z TOP 3 nejhorších letišť v Evropě.
Vím, že se opakuju, ale IMHO kdyby zbourali všechny přístavby a nechali jen původní budovu, tak by z toho bylo ideální City letiště. Zvlášť pro ty, co bydlí na severozápadě Berlína a nechce se jim jet hodinu vlakem na BER.
City letiště je dobrý nápad, otázka je, jestli to Berlín potřebuje, přece jen to není Londýn. Ale jak řekl další kolega, bylo to tak nechutně zanedbaný, že je možná lepší to fakt zavřít.


Odpovědět