Geneva

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Geneva

Příspěvek od whiskey »

stihol som v sobotu turnaround aj s vyletom landside za 40 minut, na gate D na "ostrove" uprostred plochy, ale bolo to na hranici fyzickych sil (holt starnem) a uz to nikdy v zivote nechcem zazit. Tych 50 na prestup by malo byt v pohode.


klojM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 26. 08. 2011, 23:04
Oblíbené typy letadel: De Havilland DH-106 Comet 4C
Lockheed L-1049F Super Constellation
Tupolev Tu-114
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Stav: Offline

Re: Geneva

Příspěvek od klojM »

http://www.dpts.org/ je od nich hezký, že maj na titulní stránce naše OK-XGC :clap: :thumbup:

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Geneva

Příspěvek od happyna »

Budu mít na letišti čas od 22:05 do 7:20. Dá se dojít v pohodě pěšky k jezeru? Co zajímavýho vidět při noční procházce?

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Geneva

Příspěvek od dider »

Z letiště do centra je to docela kus a troufám si říct, že nic extra po cestě neuvidíš. Před několika lety jsem to absolvoval a nebyl jsem nijak nadšen. Ovšem večerní atmosféra u jezera má určitě něco do sebe.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Geneva

Příspěvek od micaello »

Jak je to s pasovou/security kontrolou? Z GVA mi to do PRG leti v pondeli 28.10. v 11:25, ja potrebuji ale jeste rano v 9:00 vyzvednout balicek v centru (konkretne na rue Rive, holt ani ve Schweizu v nedeli v obchodech clovek nepochodi s otviraci dobou =/). Pokud to klapne, na letiste bych mel vlakem dojet v 10h. Bude to stacit? Nechci behem jednoho mesice opakovat situaci na STN :mrgreen:


megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Re: Geneva

Příspěvek od megizze »

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu ohledně přestupu. Ráda bych si koupila letenku Praha -> Geneva -> New York (JFK) od Swiss Air. Na přestup v Ženevě je ovšem pouze 70 minut. Myslíte, že se to dá stihnout? Loni jsem na přestup v Curychu měla 80 minut a bylo to celkem v pohodě, ale taky mám z nějakejch letišť zkušenost s tim, že člověk, když letí do USA, musí na úplně jinej terminál a třeba i 1,5 hodiny nestačí... V Ženevě jsem na letišti nikdy nebyla. Myslíte, že 70 je ok? Díky!

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Geneva

Příspěvek od micaello »

Ja si myslim, ze postaci:
http://www.gva.ch/en/desktopdefault.aspx/tabid-60/

Zenevske letiste je pomerne male, prehledne, dobre organizovane.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Geneva

Příspěvek od micaello »

micaello píše:Jak je to s pasovou/security kontrolou? Z GVA mi to do PRG leti v pondeli 28.10. v 11:25, ja potrebuji ale jeste rano v 9:00 vyzvednout balicek v centru (konkretne na rue Rive, holt ani ve Schweizu v nedeli v obchodech clovek nepochodi s otviraci dobou =/). Pokud to klapne, na letiste bych mel vlakem dojet v 10h. Bude to stacit? Nechci behem jednoho mesice opakovat situaci na STN :mrgreen:


Odpovim si sam: Pasova kontrola se NEkonala. Security v pondeli v 10:30 trvala i s cekanim ve fronte rovnych 15minut.

megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Re: Geneva

Příspěvek od megizze »

OK, díky za odpověď, tak snad to stihnu v pohodě :-)


Odpovědět