Zurich

Odpovědět
dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od dydzej »

beedat píše:V Curychu jsem nestíhal nakoupit ve městě suvenýry, chtěl jsem to udělat až na letišti.
Když jsem ale viděl, že trochu větší tabulka čokolády Milky stojí 14E, tak jsem z duty free zase hodně rychle vypadnul. Je to tam normální nebo jsem měl smůlu?

A neni to tim, ze se i pres svycarsky puvod otce zakladatele stale jedna o importovanou cokoladu :D


beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od beedat »

Všechny čokolády (ale i alkohol a cigarety) byly nehorázně předraženy, nešlo jen o tu fialovou čokoládu.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od dydzej »

beedat píše:Všechny čokolády (ale i alkohol a cigarety) byly nehorázně předraženy, nešlo jen o tu fialovou čokoládu.

Svycarsko je obecne hodne drahe, coz se promita i v cenach duty free shopu. V Curychu jsem nekoupil nikdy nic a v Basileji jen jednou VSOP Courvoisier, ktery byl diky akcni nabidce za prijatelnou cenu, tusim 25 ecek :).

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od bugr »

já si tam předposledně nakoupil plný auto vína a ceny rozhodně lepší než u nás, je pravda, že ne na letišti. imho jsou ty tzv duty free jen pro rusáky ;)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od pavelpmi »

Nějaký nápad co dělat v ZRH za necelý měsíc během osmihodinového přestupu po ranním příletu s Thai (koupeno jako Swiss) v Y a v (skoro) letním oblečení? :roll: Díky.


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od j.ree »

Spotting?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od loupeznik »

V Kunsthausu má výstavu Picasso.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od pavelpmi »

Prave, ze se mi nechce s sebou tahat zimni obleceni na cestu do Asie jenom kvuli par hodinam v Curychu, jinak bych asi vedel, co delat...

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od loupeznik »

Na co oblečení? Přímo v terminálu nasedneš na vlak, dojedeš na HB, tam pravda musíš vylézt před nádraží, nasedneš na šalinu a ta tě vyklopí přímo u muzea. Pravděpodobnost, že by tu před vánoci nějak výrazně mrzlo, je dost malá.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od whiskey »

pavelpmi píše:Prave, ze se mi nechce s sebou tahat zimni obleceni na cestu do Asie jenom kvuli par hodinam v Curychu, jinak bych asi vedel, co delat...


isiel som v januari na mesiac do Australie a Oceanie so stopoverom skoro 24h v Soule, jedna fleece/mikina (hodi sa aj na pobyt v hodne klimatizovanych priestoroch v Azii) a jedna goretex bunda (hodi sa aj do tropickych lejakov) a mas po probleme.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od kuba.biker »

Máte někdo čerstvou zkušenost s terasami v ZRH? Je lepší terasa B, nebo E? Rád bych tam fotil v čase cca od 11:00 do 13:00. Éčko se mi zdá lepší, ale nějak jsem nepochopil, jak se na ni lze dostat. To tam jako sváží lidi co půl hodiny busem, či co? :crazy:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od pavelpmi »

Mně se taky zdá éčko lepší, na béčku jsem ale nebyl, je nové. Velké stroje startovaly vždycky z 16, když jsem tam byl (to už budou u B vysoko), menší pak z 28.

Je to tak, vozí tam lidi co půl hodiny autobusem.

Dobrá byla i projížďka po letišti, vezmou tě ke křížení 10/28 a 16/34, když se tam něco zrovna děje. 380 z blízka? :D

Pár fotek a info v mém starším reportu.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od kuba.biker »

pavelpmi píše:Mně se taky zdá éčko lepší, na béčku jsem ale nebyl, je nové. Velké stroje startovaly vždycky z 16, když jsem tam byl (to už budou u B vysoko), menší pak z 28.

Je to tak, vozí tam lidi co půl hodiny autobusem.

Dobrá byla i projížďka po letišti, vezmou tě ke křížení 10/28 a 16/34, když se tam něco zrovna děje. 380 z blízka? :D

Pár fotek a info v mém starším reportu.


Chjo... :cry:
Öffnungszeiten der Besucherterrasse Dock E
Sommerzeit: 25.03.2012 bis 27.10.2012, jeweils am Mittwoch, Samstag und Sonntag von 12:15 - 17:30 Uhr

Já tam budu v pátek, takže mi to je na prd....

agola
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 07. 2012, 16:57
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od agola »

Dobrý den,

letím v září na Maltu a zvažuji, jaký spoj si na zpáteční cestu vybrat. Jedna z možných variant na zpáteční cestu jsou Swiss Air s přestupem v Zurichu. Co mě trochu děsí je, že na přestup by v Curychu ze Swiss Air spoj Malta - Zurich na Swiss Air spoj Zurich - Praha uvádí vyhledavač pouze 40 minut. Je to podle vašich zkušeností zvládnutelné, případně počká na nás letadlo do prahy než se přesuneme přes letiště?

KOnkrétne se jedná o tento spoj:

LX 4371 - Ne, 30.9.2012 - Odlet (Valletta (MLA): 14:25, Přílet (Curych (ZRH): 16:45 Změna letadla. Délka mezipřistání: 40min
LX 1498 - Ne, 30.9.2012 - Odlet (Curych (ZRH): 17:25, Přílet (Praha (PRG): 18:40

Předem díky za vaše informace.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od Night fly »

1) Vitej na foru
2) Cross-posting (vkladani tehoz prispevku do vice vlaken) se nedela, vetsina lidi tady na foru cist umi a staci jim si to precist jednou
3) K otazce: 40min. v ZRH se stihnout da, ackoliv ten prvni let je operovany Air Malta. Nicmene pokud je to prodano na jednu letenku, pak ma letecka spolecnost povinnost se o tebe v pripade nestihnuti navazneho spoje z jeji viny postarat (prebookovat te na dalsi let, pripadne poskytnout hotel). Krom toho ma LX ten den jeste jeden pozdejsi let do Prahy (ve 21:30), takze bych se toho nebal.


Odpovědět