Zurich

Odpovědět
bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od bugr »

to tu po delší době oživím, sháním nějaký info ohledně ubytování.
poprvé jsem bydle ve formuli, brrr, už nechci, podruhý v nějakým penzionu 10 mint od letiště což bylo dobrý ale teď bych chtěl spíš apartmá s kuchyní a lednicí a nikde nic nemůžu najít.
Chci tam jet aspoň na týden, chci nejen filmovat ale udělat i nějaký SBS logy a hlavně prohledat všechna místa kolem letiště

máte někdo nějakou zkušenost s ubytováním, nebo aspoň nějaký stránky? dík


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od pavelpmi »

Zkusenosti nemam, ale trochu jsem se dival. Fakt toho asi moc rozumnyho neni. Kolem letiste nejlevnejsi hotely od 55 euro/noc, apartmany nejbliz asi Apartments Zürich-Oerlikon, Friesstrasse 8 od 68 euro/noc na booking.com, je tam vic apartmanu.
Jinak srovnani cen ubytovani na rade vyhledavacich serveru je na http://hotelscombined.com/.

PS. Fantasticky videa, tesim se, co privezes!

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od bugr »

no ono je tam všeobecně draho, i formule mě předloni stála jako normální hotel jinde :D
Loni jsme měli penzion, sice hezkej ale bez ledničky a internetu, to naštve nejvíc, uletěla mi takhle AN22 protože jsem o ní nevěděl :-(

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od bugr »

ještě jednu věc, jak se člověk dostane na tu druhou terasu když ta první je zavřená?
Je mi jasný, že busem ale nepochopil jsem kde se na něj nasedá.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od pavelpmi »

No já jsem to tam chvilku hledal, ptal se, bylo to trochu zastrčený, trochu zmatený, protože tam zrovna něco staví, ale nakonec jsem to našel.
http://www.zurich-airport.com/PortalDat ... _gross.jpg
Já jsem přiletěl Swissem, vylezl jsem z Terminálu 1, muselo se jít venkem kolem Terminálu 2 (Check-in 2) a tam už to bylo označený, myslím, že psali Rundfahrten. Na konci Terminálu 2 se začala silnice zvedat a bylo potřeba pokračovat na stejné úrovni takovým provizorním chodníčkem. Bylo to kousek a pak už byla budka a Rundfahrtenkasse.
Na tom obrázku bych řekl, že je to zhruba naproti parkovišti P3, na Google Earth asi 47.4495,8.561488, asi - protože tam něco stavěli a vypadá to teď jinak.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od Globik »

Kolik cca minut trvá cesta od gatu na vlakové nádraží (s kabinovým zavazadlem, let z neshengenu)? A jak dlouho byste doporučovali být předem zpět na letišti, na let do USA (jen pasovka, security a cesta do gatu)? Díky

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od Night fly »

Globík píše:Kolik cca minut trvá cesta od gatu na vlakové nádraží (s kabinovým zavazadlem, let z neshengenu)? A jak dlouho byste doporučovali být předem zpět na letišti, na let do USA (jen pasovka, security a cesta do gatu)? Díky


1) Nevim, dosud jsem pres ZRH jen tranzitoval.

2) Pri prestupu OK 582 / DL 67 (oficialne 1:00 na prestup) jsem to zvladl tak akorat - mirne cekani na slot, vystup na ZRH, pochod, pasovka, metro, letistni security, pre-boarding do USA a rovnou do era, mezi poslednimi pax.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od vitezslav »

Globík: No, vzhledem k tomu, jak je letiště v ZRH krásné, doporučoval bych tam být před odletem alespoň 2 dny, aby sis to užil, když už tam budeš! :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od Globik »

Nepřestupuju tam já, ale přítelkyně a tu letiště moc nezajímají :) Měl jsem tam jednou přestupovat, ale UA mi změnili trasu a letěl jsem přes FRA :(

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od Spenlik »

Mají v tam nejakou úschovnu zavazadel? Budu mít krosnu a rád bych zasel na tu jejich vyhlídkovou jízdu, ale nevím kam s báglem...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od bugr »

si ho vem sebou do busu, ti ho snad nikdo neukradne. Já to jel s baťohem s kamerou a se stativem..

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od Spenlik »

bugr píše:si ho vem sebou do busu, ti ho snad nikdo neukradne. Já to jel s baťohem s kamerou a se stativem..


To mě pustí? Nemyslim baťužek, je to asi 80l krosna, se kterou budu předtim chodit tejden po horách. Kdyby mi ji ukradli tak si to moc neuzijou, budou tam beztak uz jen spinavy hadry, a aspon bych usetril za odbaveny zavazadlo :D

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od bugr »

no bezpečnostní kontrola je už před tím, na terasu už tě odveze bus po ploše letiště. Já byl teda na projíždce ještě když byla otevřená stará terasa ale ta je ted zavřená. Ale na obě už se člověk dostane jen prověřený ;)

JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od JanoS »

Globík píše:Kolik cca minut trvá cesta od gatu na vlakové nádraží (s kabinovým zavazadlem, let z neshengenu)? A jak dlouho byste doporučovali být předem zpět na letišti, na let do USA (jen pasovka, security a cesta do gatu)? Díky


I kdyz je to stary dotaz, pro uplnost a vyhledavani bych dodal:
Vlakove nadrazi je extremne blizko, je to v budove. Od vzdalenych gatu to ale muze byt az do 30 minut. Od blizkych 10! ZRH je velmi efektivni letiste, takze bych to s casem nehrotil, fronty na security jsem tam nezazil...

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Zurich

Příspěvek od beedat »

V Curychu jsem nestíhal nakoupit ve městě suvenýry, chtěl jsem to udělat až na letišti.
Když jsem ale viděl, že trochu větší tabulka čokolády Milky stojí 14E, tak jsem z duty free zase hodně rychle vypadnul. Je to tam normální nebo jsem měl smůlu?


Odpovědět