Vídeň

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Check-in air berlin ve Vídni

Příspěvek od Globik »

Simeone píše:Zdravím všechny diskutující,

mám jeden dotaz. Letím s Etihad z Vídně do Bangladéše. Z Vídně je let provozován Air Berlin do Düsseldorfu a potom dál přes Abu Dhabi již s Etihad do Dháky (všechno jedna letenka samozřejmě). Z Vídně máme odlet v 6:25. Jedná se mi o to, že na webu Air Berlin je uvedeno, že check-in ve Vídni je možný až do 30 minut před odletem a zároveň, že pro "long-haul flights" je nutné být odbavený 90 minut před odletem.

Potřeboval bych tedy vědět, zda-li stačí, pokud se přijdu odbavit 60 minut před odletem nebo už mě na palubu nevezmou. Řeším to kvůli dopravě na letiště, kdy se dostanu k check-inu cca v 5:15 což je 1h 10 min před odletem, jestli je to pozdě nebo nebude ze strany aerolinek problém.

Díky moc za odpovědi.

Kde je rozpor? AB pravděpodobně z VIE žádné dálkovky nelétají a tak jsou obě informace správné a nejsou v rozporu. Z VIE neletíš dálkovku, ale krátkou trať, dálkovku letíš až z DUS.


marian
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 05. 05. 2009, 10:13
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od marian »

Zmena typu na A380, dna 26.5.2014

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Tony Smoke »

marian píše:Zmena typu na A380, dna 26.5.2014


Skoda, ze na[3,14]cu casy co sa tyka fotenia :(

EDIT
--------
20:40 zapada slnko, 21:10 prilet :thumbdown:

Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Hansb »

Zdravím, mám dotaz ohledně spottingu ve Vídni. Na stránkách letiště sem narazil na reklamu na vyhlídkovou terasu. Dřív, když sem tam byl, tak nevím o tom, že by tam něco takového bylo. Má s ní někdo zkušenosti, jak se z ní fotí, jestli je to po slunku, jak se z terasy fotí přílety/odlety... díky.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2210
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pavelpmi »

Terasa je na strese na zacatku noveno terminalu, obracena k draze 29.


Anubis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 11. 2013, 15:36
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Anubis »

Ahojte,

mám jednu otázku- existuje spôsob, prípadne na koho by som sa mal obrátiť, keď chcem zistiť, či mi odbavia batožinu až do cielovej destinácie? Vestujem na trase Viedeň-Zagreb-Sarajevo, prvý úsek je operovaný Aistrian/Tyroleans a druhý Croatia Airlines. Keďže na prestup mám len hodinu tak si nestihnem ísť pre batožinu, ak by mi ju neposlali až do Sarajeva.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od stano »

Ked je jedna letenka, tak az do ciela, inak len v ramci segmentu.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

stano píše:Ked je jedna letenka, tak az do ciela, inak len v ramci segmentu.

Ale kdeze. Zavisi na tom, ci maju uzavrety interline agreement tie aerolinky.
Moj tajny tip v tomto konkretnom pripade je, ze to pojde uplne bez problemov. Ked sa OS a OU dokazali dohodnut na pouzivani toho isteho FFP, snad sa dokazali dohodnut aj na tom, ze si budu prehadzovat kufre medzi sebou.

Anubis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 11. 2013, 15:36
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Anubis »

Na jednej letenke to síce je, ale tiež sa mi nezdá, že to automaticky znamená odbavenie do cielovej destinácie.

Ak to chcem vedieť na isto, tak by som mal kontaktovať letisko? alebo Austrian/Tyroleans? Neviem pod koho patria ľudia osoby obsluhujúce drop-off prepážky

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

Anubis píše:Na jednej letenke to síce je, ale tiež sa mi nezdá, že to automaticky znamená odbavenie do cielovej destinácie.

Ak to chcem vedieť na isto, tak by som mal kontaktovať letisko? alebo Austrian/Tyroleans? Neviem pod koho patria ľudia osoby obsluhujúce drop-off prepážky

OU handling robi vo VIE OS. Bude to uplne bez problemov. Ak neveris, tak zavolaj do Austrianu.


P.s.: Pozri sem, mas tu aj telefonne cisla na handling bagaze, ale to je skor pre pripad, ze ti stratia kufre zrejme.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od prodejce »

whiskey píše:
stano píše:Ked je jedna letenka, tak az do ciela, inak len v ramci segmentu.

Ale kdeze. Zavisi na tom, ci maju uzavrety interline agreement tie aerolinky.


Interline agreement bych do toho netahal. Pokud je cesta na jedné letence, tak automaticky kufry jedou až do cílové destinace (pokud si pax na čekinu nepřeje jinak). Jestli je někde na světě z tohoto výjimka (vy o nějaké víte?), tak toto bude zohledněno v Minimum connecting time - tzn. nebude 30 minut, jako je v tomto případě. Zde může být výjimka na konkrétní spojení, nebo i jedno konkrétní číslo letu. Což v tomto případě není.

Pokud je cesta na dvou letenkách, záleží dost na libovůli agenta, který dělá čekin. Jsou aerolinky, které vyloženě zakazují čekinářům posílat kufr jinam, než kam vede ta první letenka. Důvodem jsou tahanice o zodpovědnost v případě ztracených/poškozených zavazadel. Anebo platí specifické výjimky. Například BA odbaví kufr na 2 separátní letenky jen v případě, že druhá letenka je operovaná One World dopravcem.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

prodejce píše:Interline agreement bych do toho netahal. Pokud je cesta na jedné letence, tak automaticky kufry jedou až do cílové destinace (pokud si pax na čekinu nepřeje jinak). Jestli je někde na světě z tohoto výjimka (vy o nějaké víte?), tak toto bude zohledněno v Minimum connecting time - tzn. nebude 30 minut, jako je v tomto případě. Zde může být výjimka na konkrétní spojení, nebo i jedno konkrétní číslo letu. Což v tomto případě není.

Pokud je cesta na dvou letenkách, záleží dost na libovůli agenta, který dělá čekin. Jsou aerolinky, které vyloženě zakazují čekinářům posílat kufr jinam, než kam vede ta první letenka. Důvodem jsou tahanice o zodpovědnost v případě ztracených/poškozených zavazadel. Anebo platí specifické výjimky. Například BA odbaví kufr na 2 separátní letenky jen v případě, že druhá letenka je operovaná One World dopravcem.

Zaujimave, mne odbavili napriklad Bangkok airways bagaz z REP cez BKK (ich letenka) cez CAI a MUC (separatne letenka MS) do VIE (separatna LH letenka) uplne bez otazok a aliancii.
Kazdopadne podla mojho nazoru OU a OS z VIE urcite problem robit nebude, ale nie je nic jednoduchsie ako pre pokoj duse zdvihnut telefon a zavolat.

Anubis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 11. 2013, 15:36
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Anubis »

Stalo sa, nemal by to byt problem :)
A vdaka za nazory a komentare

Anubis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 11. 2013, 15:36
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Anubis »

Pred pár dňami som letel z viedne a všimol som si noviku: samoodbavovacie "drop-off" prepážky. Keďže som cestoval s prestupom, tak som nechcel moc riskovať, zaujímalo by ma však, či si už niekto vyskúšal takto poslať batožinu. :?:

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pumuklgr »

Vyzkoušel, pravda, byl to let bez přestupu. Prostě vytiskneš, nalepíš, odevzdáš :-)


Odpovědět