Vídeň

Odpovědět
Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Tony Smoke »

dralan píše:Ahoj, špatně jsem se vyjádřil, měl jsem na mysli Timetable Arrivals, tedy něco jako je ta tabulka, co je ke stažení s odlety ale
s tím rozdílem, že tu budou všechny přílety pravidelných linek s časy a destinacemi. Prostě se chystám na spot v sobotu a tak bych chtěl vědět co a v kolik přiletí. :)


tuto to mas na den dopredu ;)
http://slovakaviation.sk/VIE2/app/arr.php

ale v sobotu budes happy, o 1510 je ohlasena B744 Iron Maiden ;)


dralan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 04. 2005, 08:20
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od dralan »

Super, moc děkuji. Koukám, že v sobotu tam bude Ed Force One :)

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od anyzek88 »

Ahoj, už brzy mě čeká let přes Vídeň do Stuttgartu na kterém budu mít ve Vídni pouze 30 minut přestup. Už teď mi opět pracují nervy zda stihnu přestup. Již jsem zde přestupovala takže vím, že je to docela rychlovka, ovšem tentokrát mám pocit, že 30 minut je opravdu hraniční čas. Obzvlášť, když nás bude u letadla vyzvedávat autobus. Jedná se o let z Prahy OS710, který má přistávat ve Vídni v 19:35 a ve 20:05 odlétá to do Stuttgartu (OS179).Jedná se o stejnou společnost tak si říkám, že by počkat měli, ovšem když koukám na lety v předešlých dnech tak se dost často letadlo z Prahy zpozdilo. Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost? Je mi jasné, že pokud bych nestihla přestoupit tak mi dají náhradní let, ale z toho mám největší nervy, že s mojí angličtinou budu řešit tento problém.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od beardie »

bud ta pockaju, alebo ta hodia na ten dalsi o 8:50PM

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od stano »

Zalezi na tom ako je vystavena letenka. Ak je to jedna, s pokracovanim z VIE to STR, tak o tebe budu vediet ze prestupujes na pripoj do STR, mozno ta aj pri lietadle vyzdvihnu a presunu k lietadlu do STR. Pri tomto ale sa neda garantovat prelozenie batoziny... ta by prisla asi neskor.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

anyzek88 píše:Ahoj, už brzy mě čeká let přes Vídeň do Stuttgartu na kterém budu mít ve Vídni pouze 30 minut přestup. Už teď mi opět pracují nervy zda stihnu přestup. Již jsem zde přestupovala takže vím, že je to docela rychlovka, ovšem tentokrát mám pocit, že 30 minut je opravdu hraniční čas. Obzvlášť, když nás bude u letadla vyzvedávat autobus. Jedná se o let z Prahy OS710, který má přistávat ve Vídni v 19:35 a ve 20:05 odlétá to do Stuttgartu (OS179).Jedná se o stejnou společnost tak si říkám, že by počkat měli, ovšem když koukám na lety v předešlých dnech tak se dost často letadlo z Prahy zpozdilo. Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost? Je mi jasné, že pokud bych nestihla přestoupit tak mi dají náhradní let, ale z toho mám největší nervy, že s mojí angličtinou budu řešit tento problém.

Jen pro inspiraci pro příště: z Prahy příště letět přímo s ČSA nebo LH do Frankfurtu a tam přestoupit na vlak ICE co je za 1:20minut na hlavním nádraží ve Stuttgartu. K lístku Lufthansy lze dokoupit ICE one way za 29 EUR v rámci programu Rail&Fly a vlaky mají přes den půlhodinový takt a odjíždí z letiště tak, že se na ně dá dostat delší procházkou v tubusu nad dálnicí...

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od anyzek88 »

stano píše:Zalezi na tom ako je vystavena letenka. Ak je to jedna, s pokracovanim z VIE to STR, tak o tebe budu vediet ze prestupujes na pripoj do STR, mozno ta aj pri lietadle vyzdvihnu a presunu k lietadlu do STR. Pri tomto ale sa neda garantovat prelozenie batoziny... ta by prisla asi neskor.


Ano letenka je jedna ;) a zavazadlo neřeším, to pojede autem pár dní před mým odletem, takže budu mít jen kabelku :).

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od anyzek88 »

Marty-t píše:
anyzek88 píše:Ahoj, už brzy mě čeká let přes Vídeň do Stuttgartu na kterém budu mít ve Vídni pouze 30 minut přestup. Už teď mi opět pracují nervy zda stihnu přestup. Již jsem zde přestupovala takže vím, že je to docela rychlovka, ovšem tentokrát mám pocit, že 30 minut je opravdu hraniční čas. Obzvlášť, když nás bude u letadla vyzvedávat autobus. Jedná se o let z Prahy OS710, který má přistávat ve Vídni v 19:35 a ve 20:05 odlétá to do Stuttgartu (OS179).Jedná se o stejnou společnost tak si říkám, že by počkat měli, ovšem když koukám na lety v předešlých dnech tak se dost často letadlo z Prahy zpozdilo. Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost? Je mi jasné, že pokud bych nestihla přestoupit tak mi dají náhradní let, ale z toho mám největší nervy, že s mojí angličtinou budu řešit tento problém.

Jen pro inspiraci pro příště: z Prahy příště letět přímo s ČSA nebo LH do Frankfurtu a tam přestoupit na vlak ICE co je za 1:20minut na hlavním nádraží ve Stuttgartu. K lístku Lufthansy lze dokoupit ICE one way za 29 EUR v rámci programu Rail&Fly a vlaky mají přes den půlhodinový takt a odjíždí z letiště tak, že se na ně dá dostat delší procházkou v tubusu nad dálnicí...


Díky za tip, to stojí někdy za vyzkoušení :).

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

Ve Vídni plánují od 10.7. do 4.9. ze směru od/na Brno opravy silnice A23 - viz. https://www.asfinag.at/unterwegs/baupro ... NhNvHFs5nO

Tj. z Moravy na Brünn-süd (= Wien-Schwechat, VIE) asi raději v létě raději přes B'lavu. On je totiž ve Vídni v opravě i most přes Dunaj...

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Tony Smoke »

Marty-t píše:Ve Vídni plánují od 10.7. do 4.9. ze směru od/na Brno opravy silnice A23 - viz. https://www.asfinag.at/unterwegs/baupro ... NhNvHFs5nO

Tj. z Moravy na Brünn-süd (= Wien-Schwechat, VIE) asi raději v létě raději přes B'lavu. On je totiž ve Vídni v opravě i most přes Dunaj...


Ak si to chces nadchadzat cez Blavu, tak v oboch smeroch. Zatvorena bude jedna polovica vozovky, ta druha bude rozdelena, jeden pruh smer sever, jeden smer juh. Zapchy budu z oboch stran. Avsak, lokalne sa to da obist aj cez Vieden, presne ako to je na obrazku na stranke. Nemyslim si, ze vo Viedni stratis viac casu, ako keby si si to mal obchadzat cez BA.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

Tony Smoke píše:
Marty-t píše:Ve Vídni plánují od 10.7. do 4.9. ze směru od/na Brno opravy silnice A23


Ak si to chces nadchadzat cez Blavu, tak v oboch smeroch. Zatvorena bude jedna polovica vozovky, ta druha bude rozdelena, jeden pruh smer sever, jeden smer juh. Zapchy budu z oboch stran. Avsak, lokalne sa to da obist aj cez Vieden, presne ako to je na obrazku na stranke. Nemyslim si, ze vo Viedni stratis viac casu, ako keby si si to mal obchadzat cez BA.


Osobní zkušenost ze včerejška - čtvrtek odpoledne - popisované zúžení generuje totální zácpy ve Vídni zejména v severojižním směru. Prakticky je jedno jestli chce člověk ono zúžené místo člověk objet dle mapky nebo skrz něj, problém je dostat se vůbec přes Dunaj. Silně doporučuju nechat auto na severu Vídně a dojet na VIE S-bahnem. Alespoň teď v době zmíněných oprav. Případně sledovat aktuální dopravní info zde: http://www.verkehrsinfo.at/verkehrsuebersicht/wien

Mne včera stály zácpy hodinu čekání a to se nikde nestala nehoda...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Petr31 »

Marty-t píše:
Tony Smoke píše:
Marty-t píše:Ve Vídni plánují od 10.7. do 4.9. ze směru od/na Brno opravy silnice A23


Ak si to chces nadchadzat cez Blavu, tak v oboch smeroch. Zatvorena bude jedna polovica vozovky, ta druha bude rozdelena, jeden pruh smer sever, jeden smer juh. Zapchy budu z oboch stran. Avsak, lokalne sa to da obist aj cez Vieden, presne ako to je na obrazku na stranke. Nemyslim si, ze vo Viedni stratis viac casu, ako keby si si to mal obchadzat cez BA.


Osobní zkušenost ze včerejška - čtvrtek odpoledne - popisované zúžení generuje totální zácpy ve Vídni zejména v severojižním směru. Prakticky je jedno jestli chce člověk ono zúžené místo člověk objet dle mapky nebo skrz něj, problém je dostat se vůbec přes Dunaj. Silně doporučuju nechat auto na severu Vídně a dojet na VIE S-bahnem. Alespoň teď v době zmíněných oprav. Případně sledovat aktuální dopravní info zde: http://www.verkehrsinfo.at/verkehrsuebersicht/wien

Mne včera stály zácpy hodinu čekání a to se nikde nestala nehoda...


...zdravím z Vídně....:-) jediné co můžu poradit je nesnažit se do města ze severu dostat ve špičce... i když chápu, že je těžké to plánovat. Večer už je to v pohodě. O prázdninách to samozřejmě "zhoršují" dovolenkáři z Polska a ČR, kteří tudy hromadně táhnou na Jadran.... :ymdevil:

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Tony Smoke »

Ako pise Petr...

Ono je problem dostat sa cez Dunaj aj ked nie su ziadne prerabky, tam su zapchy vzdy :( jedina premenna je len dlzka tych zapch.
Takzvanej Tangente (A23) je najlepsie sa uplne vyhnut. Na konci A5ky treba zobrat S1 smer sever, potom sa pripojit na A22 smer juh. A potom si vyberies jeden zo 4 ostatnych mostov, najlepsie Nordbrücke. Avsak v spicke sa zdrzis hocjakou cestou. Ak najdes lacne/dobre parkovanie vo Floridsdorfe, mas vybavene. Presadnes na S7 a ides az na letisko :thumbup:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pavelpmi »

23 milionů letos, zrovna jsem šel okolo, když tu fotku fotili, tak mně to o kousek uniklo. :shifty:
http://www.viennaairport.com/en/company ... 2140233163

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepa007 »

Dlužno dodat že při cestě přes Slovensko zaplatíte ještě dálniční známku navíc.

Jinak posledně najme objevili novej parking téměř úplně u letiště, za 4 dny jsme dali asi 60€ a v ceně máte okamžitej odvoz na letiště, asi 5 minut cesty. Nechci sem cpát reklamu, tak si to kdyžtak vygooglete, okraj vesnice Fischamend, naproti areálu Caterpillar.


Odpovědět