Vídeň

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

OR píše:Z Ceskych Budejovic a Plzne se jezdi na Franz-Josefs Bahnhof. Osobne bych jel z nadrazi FJBf spis tramvaji D na Sudbahnhof. S40 ma interval jak sobi sprezeni na Cukotce (pul hodiny, mozna hodina). Pripadne se z vlaku da vystoupit na Wien Heiligenstadt a pak U4 na Mitte- Landstrasse, kde je prestup na S bahn (smer Wolfstahl) nebo CAT na letiste.


Ta druhá verze je určitě nejrychlejší, co se dá udělat.


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Jo jo, urcite je rychlejsi vystoupit z vlaku uz na Heiligenstadt a pak U4, ale puvodni dotaz znel jak z FJBf. A tam odsud mi prijde lepsi jet tramvaji, nez nejdriv S40 na druhou stranu a pak metrem. Navic tramvaji D je to takova rychla videnska projizdka po trase Borse, Rathaus, Burgtheater, Hofburg, MQ, Opera, Bellevue, pokud nekdo nezna mesto :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

OR píše:Jo jo, urcite je rychlejsi vystoupit z vlaku uz na Heiligenstadt a pak U4, ale puvodni dotaz znel jak z FJBf. A tam odsud mi prijde lepsi jet tramvaji, nez nejdriv S40 na druhou stranu a pak metrem. Navic tramvaji D je to takova rychla videnska projizdka po trase Borse, Rathaus, Burgtheater, Hofburg, MQ, Opera, Bellevue, pokud nekdo nezna mesto :-)


napis rovno po Ringu :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

OR píše:Jo jo, urcite je rychlejsi vystoupit z vlaku uz na Heiligenstadt a pak U4, ale puvodni dotaz znel jak z FJBf. A tam odsud mi prijde lepsi jet tramvaji, nez nejdriv S40 na druhou stranu a pak metrem. Navic tramvaji D je to takova rychla videnska projizdka po trase Borse, Rathaus, Burgtheater, Hofburg, MQ, Opera, Bellevue, pokud nekdo nezna mesto :-)


Jasně že zněl, ale dotyčný/á třeba nevěděl, že ten vlak staví i v Heiligenstastu a že to je odtud rychlejší.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

nevite nekdo jak je to ve vidni s nocnimi busy na letiste? potreboval bych letet v 6:30, a abych tam byl aspon hodinu napred tak musim jet v jednu rano z blavy...radsi bych mozna prijel do vidne poslednim spojem co sem nasel, tedy asi o pulnoci na sud bahnhof a pak nejak na letiste, kde snad vydrzim tech par hodin nez to poleti....
diky


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Jak je to s autobusy fakt nevím, ale poměrně dlouho do noci jezdí na letiště S7; jeden spoj jede z Mitte kolem třetí a před čtvrtou je na Schwechatu... ale doporučuji zkontrolovat, protože jízdní řády jsou v době konání Eura 2008 poněkud nepřehledné :wink:

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

Zdravim. Z Vídně letím se sky do sofie, odlet je v 6:30, ovšem bus by má podle jízdního řádu příjezd na letiště 05:45, je reálné stihnout odlet s web check-inem, samozřejmě za předpokladu, že bus pojede na čas. Mám z toho celkem strach, ve Vídni jsem ještě nikdy nebyl :?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Já bych do toho tedy fakt nešel, ta časová rezerva není moc velká a stačí sebemenší zdržení a fronta u rentgenů a je to v háji... :?

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

ziletka píše:Zdravim. Z Vídně letím se sky do sofie, odlet je v 6:30, ovšem bus by má podle jízdního řádu příjezd na letiště 05:45, je reálné stihnout odlet s web check-inem, samozřejmě za předpokladu, že bus pojede na čas. Mám z toho celkem strach, ve Vídni jsem ještě nikdy nebyl :?


Pocitam ze prijedes na letiste busem Student Agency z Phy nebo Brna. Tento rok jsem vyuzil sluzeb SA do VIE 2x.

V lednu jsem letel v 6:45 s LX na Palmu pres ZRH a bus prijel na letiste v 5:00 rano, tedy 45 min pred planovanym prijezdem.

v Kvetnu jsem letel se Sky do Barcelony a jel jsem tim samym busem a bus prijel na letiste v 5:30 rano. Kamarad taky pouzil tento servis a bus vzdy prijel driv nez v tech 5:45 takze si myslim ze nebudes mit vubec zadny problem.

Ales

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

ziletka píše:Zdravim. Z Vídně letím se sky do sofie, odlet je v 6:30, ovšem bus by má podle jízdního řádu příjezd na letiště 05:45, je reálné stihnout odlet s web check-inem, samozřejmě za předpokladu, že bus pojede na čas. Mám z toho celkem strach, ve Vídni jsem ještě nikdy nebyl :?


kdy letis? ja jsem vyse resil dopravu na tentyz let 25.7., s tim ze ja bus musel vyloucit uplne, pac letim s batohy a pak je ta rezerva uplne mala (kdyz mam byt na check inu 40 minut pred odletem...), zatim nevim, ukecavam kamose, jestli si nechtej udelat nocni vylet do vidne :-)

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

hafi píše:
ziletka píše:Zdravim. Z Vídně letím se sky do sofie, odlet je v 6:30, ovšem bus by má podle jízdního řádu příjezd na letiště 05:45, je reálné stihnout odlet s web check-inem, samozřejmě za předpokladu, že bus pojede na čas. Mám z toho celkem strach, ve Vídni jsem ještě nikdy nebyl :?


kdy letis? ja jsem vyse resil dopravu na tentyz let 25.7., s tim ze ja bus musel vyloucit uplne, pac letim s batohy a pak je ta rezerva uplne mala (kdyz mam byt na check inu 40 minut pred odletem...), zatim nevim, ukecavam kamose, jestli si nechtej udelat nocni vylet do vidne :-)


Letím až v listopadu, a to ještě kdo ví jestli vůbec poletím :)

Rolf
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 09. 2008, 09:13
Stav: Offline

Wien, Station Erdberg

Příspěvek od Rolf »

Hezký den, taky bych potřeboval poradit od zkušenějších - za týden letím z Nice do Vídně, odkud budu potřebovat do Prahy. Vzhledem k tomu že to bude můj první let v životě a ještě do Vídně (a já neumím slovo něměcky), jsem z toho dost nervózní. Do Vídně bych měl přiletět kolem 15h a autobus do Prahy mi odjíždí ze stanice "Wien ,Station Erdberg". Poradil by mi někdo, jak se tam co nejlevněji a pokud možno nekomplikovaně dostat? Moc díky!

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Podle mého je nejlepší variantou vlak linky S7, buď až na konečnou Wien-Mitte a odtud metrem U3 (směr Simmering) do stanice Erdberg, nebo jet s S7 do zastávky Geiselbergstraße (tuším čtvrtá zastávka od letiště, ale pozor, zastavují tam jen některé spoje) a pak to dojít na Erdberg pěšky/tramvají... Nekomplikovaná bude ovšem spíš ta první varianta :wink:

Rolf
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 09. 2008, 09:13
Stav: Offline

Příspěvek od Rolf »

Moc děkuju! A poradil bys ještě kde a za kolik koupím jízdenku?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Jestli si dobře pamatuju, platil jsem 4,50 EUR a kupoval jsem jízdenku u průvodčího, nicméně myslím, že na nástupišti budou automaty...

Tady je když tak link na web vídeňské rychlodráhy: http://www.schnellbahn-wien.at/english/index.htm


Odpovědět