Vídeň

Odpovědět
Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Orus-x »

pepa007 píše:Vždycky když vidím tyhle destinace jako Tirana, Priština, Kluž, Kyjev, atd. tak si říkám proč nejdou po městech jako Lyon, Bordeaux, San Sebastian, Bilbao, Sevilla, atd.? Tam přece ten provoz není zdaleka tak saturovanej, jsou to zajímavější destinace, větší kupní síla, atd., ne? Nebo tyhle destinace přitahují klientelu, která si radši připlatí za legacy carriers?


Bilbao jsem z VIE letěl s LEVELem, za pár Euro, lítali to 2x týdně, ale teď jsem četl na airlineroute, že linka končí. Bude lítat Volotea myslím. Ale jinak fakt, z Vídně se vždycky lítalo daleko víc na Balkán, než do nějakých menších měst ve Španělsku. Já bych ty gastarbeiterské linky WizzAiru nezatracoval, rozhodně nejlevnější způsob, jak se na Balkán dostat ze Střední Evropy..


leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od leokontra »

michal4 píše:
leokontra píše:
michal4 píše:Právě. Co se týče počtu hlavních jídel, tak je na tom Sky Lounge stejně. Vždy jen jedno a podezřele v něm chybí živočišné bílkoviny... Posledně guláš s vynikajícími knedlíky, ale houbový.

Ano, tym jedlom by to malo byt rovnake vo vsetkych troch...potom jedine austrian lounge ma viac jedla ale tak tam sa s kreditkou nedostanes, iba so statusom alebo business class
Fakt? Stejné jídlo ve všech saloncích? (jet, sky, air) od kreditky právě můžu do Jet a Sky.

Jedlo by malo byt rovnake vo vsetkych troch, a na kreditku sa dostanes aj do air lounge, zmenili to odkedy presunuli jet za security

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od michal4 »

No, na stránkách MC/ české Erste stále píšou jen o těch dvou, že jsou free.

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od leokontra »

michal4 píše:No, na stránkách MC/ české Erste stále píšou jen o těch dvou, že jsou free.

Na stranke letiska uz su napisane vsetky tri

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od michal4 »

leokontra píše:
michal4 píše:No, na stránkách MC/ české Erste stále píšou jen o těch dvou, že jsou free.

Na stranke letiska uz su napisane vsetky tri
Díky, dobřé vědět.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepa007 »

michal4 píše:Obracím se na znalce letiště. Obvykle létám z terminálu D a procházím do Sky Lounge v G. Nicméně v době oběda je to fakt slabota. Od karty mám možnost ještě jít do Jet Lounge. Je lepší? Ten je ale za kontrolou u terminálů B a C. Dá se tam nějak dostat, když odlétám D/G nebo je to o sci-fi a prostě nemám šanci? Díky.


Já si myslím že to nejde, protože ke každýmu z nich se jde přes jinou security. K terminálům F/G jdeš "doleva" a tam je nahoře Sky lounge. K terminálům B, C, D se jde "doprava" a za security dole je Jet lounge.

Možná je tam někde nějaká tajná spojovací chodbička, o které nevím, ale spíš si myslím, že bys prostě musel ven a znovu projít druhou security. Což samozřejmě asi jde, ale je to vopruz navíc. Ale pochybuju, že si výrazně polepšíš.. Obědová nabídka ve většině salonků, třeba i ve Frankfurtu, je taková spíš "nouzová". Nějaký mini řízečky, zmíněnej houbovej guláš, nějaká asijská glajda, atd. Někdy trefíš něco, co je fakt dobrýho, ale pokud máš fakt hlad nebo chuť na pořádný jídlo, tak je opravdu lepší najíst se mimo salonek, ideálně i mimo letiště.

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od leokontra »

pepa007 píše:
michal4 píše:Obracím se na znalce letiště. Obvykle létám z terminálu D a procházím do Sky Lounge v G. Nicméně v době oběda je to fakt slabota. Od karty mám možnost ještě jít do Jet Lounge. Je lepší? Ten je ale za kontrolou u terminálů B a C. Dá se tam nějak dostat, když odlétám D/G nebo je to o sci-fi a prostě nemám šanci? Díky.


Já si myslím že to nejde, protože ke každýmu z nich se jde přes jinou security. K terminálům F/G jdeš "doleva" a tam je nahoře Sky lounge. K terminálům B, C, D se jde "doprava" a za security dole je Jet lounge.

Možná je tam někde nějaká tajná spojovací chodbička, o které nevím, ale spíš si myslím, že bys prostě musel ven a znovu projít druhou security. Což samozřejmě asi jde, ale je to vopruz navíc. Ale pochybuju, že si výrazně polepšíš.. Obědová nabídka ve většině salonků, třeba i ve Frankfurtu, je taková spíš "nouzová". Nějaký mini řízečky, zmíněnej houbovej guláš, nějaká asijská glajda, atd. Někdy trefíš něco, co je fakt dobrýho, ale pokud máš fakt hlad nebo chuť na pořádný jídlo, tak je opravdu lepší najíst se mimo salonek, ideálně i mimo letiště.

Netreba vyjst mimo security, ide tam transferovy bus...ked ides na security smerom na C, hned za security ked nepojdes doprava k B a schodmi hore na C, ale dolava, je tam aj sipka na F...urcite nieco podobne je aj z F na C a medzi D a G je myslim chodba, alebo ak nie chodba tak tiez bus a nemusis pritom prechadzat cez schengen hranicu

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od mattsun »

Dnes pozeram svoju spravu rezervacie a zistil som ze Emirates od 1.10, meni na poobednej linke EK128 A380 za B777, takze oba lety bude Emirates od 1.10. operovat z VIE s B777. A kedze internety o tomto zatial moc nepisu, otazka znie...bude na linku EK128 nasadeny tiez B777 "game changer" ci stara dobra klasika?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

VIE dál rychle roste - za posledních 8 měsíců letos vs. leden- srpen minulý rok: +20,9 pct - cca 21 mio PAX. Nicméně dynamika srpen 2019 vs. srpen 2018 ukazuje už “jen” 13,2 pct. plus - zdroj: https://www.austrianwings.info/2019/09/ ... im-august/

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od MarcosFT »

mattsun píše:Dnes pozeram svoju spravu rezervacie a zistil som ze Emirates od 1.10, meni na poobednej linke EK128 A380 za B777, takze oba lety bude Emirates od 1.10. operovat z VIE s B777. A kedze internety o tomto zatial moc nepisu, otazka znie...bude na linku EK128 nasadeny tiez B777 "game changer" ci stara dobra klasika?


game changer uz Lita

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od mattsun »

To ze lieta na vecernej linke viem, otazka bola ci bude lietat aj na poobednej linke EK128 ;)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

Mám dotaz ohledně víz pro odborníky na Čínu, potřebuju na konci listopadu letět do Manily a suveréně nejlevnější je let z Vie přes čínu. Ale netuším jak je to s vízama protože je tam jeden vnitrostátní let. četl jsem na diskuzích, že to je v pohodě ale zas jinde jsem četl, že oficiálně je vízum potřeba. Tuší někdo jak to je? Jedná se tady o ten let.

CZ6022
18:05
7:50+1
VIE Vídeň
URC Urumqi
4hod 55min

CZ6883
5hod 20min
12:45
18:05
URC Urumqi
CAN Guangzhou

CZ3077
2hod 20min
20:10
22:30
CAN Guangzhou
MNL Manila Ninoy Aquino

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

logika veci veli, ze viza potrebujes. Obzvlast do miesta ako Urumqi by som to bez viz urcite neskusal...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

právě si říkám, že tam je ten vnitrostátní let jestli to dobře chápu. Ale na fórech(honzovy letenky nebo kde jsem to viděl) lidi tvrdí, že to jde bez víz. Ale zůstat kvůli tomu s ženou někde na letišti sem i fakt nechce. Neřešil bych podobný let kdyby nestály dvě letenky to co jedna z Prahy :)

https://honzovyletenky.cz/prestupovani- ... ment-76065

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Airbus380 »

bugr píše:právě si říkám, že tam je ten vnitrostátní let jestli to dobře chápu. Ale na fórech(honzovy letenky nebo kde jsem to viděl) lidi tvrdí, že to jde bez víz. Ale zůstat kvůli tomu s ženou někde na letišti sem i fakt nechce. Neřešil bych podobný let kdyby nestály dvě letenky to co jedna z Prahy :)

https://honzovyletenky.cz/prestupovani- ... ment-76065


Bez víz to jde pouze pokud v URC není přestup, ale jen mezipřistání. Při tomhle routingu vízum potřeba bude.


Odpovědět