Vídeň

Odpovědět
bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

díky za info, musím promyslet jestli se vyplatí ušetřit těch 15 eur+- a jet busem nebo ten parking se shuttle.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

No vzhledem k tomu, že se most přes Dunaj aktuálně opravuje, stejně jako dálnice u letiště, doporučoval bych pro lidi z Moravy volit P+R Leopoldau a odtud S-bahnem na Floridsdorf a odtud S-bahnem S7 přímo na letiště. (nebo U1 na Praterstern a odtud S7 na letiště). Vyhnete se tak oběma potenciálním zácpám...

Parkovné taky 3,40 EUR za den v krytém parkovacím domě, S7 z Floridsdorfu jezdí na letiště co půl hodiny a OW z Leopoldau na VIE stojí tuším 4,40 EUR (= 2 vídeňské zóny) - a hlavně S7 bývá jen vzácně zpožděný...

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mailand »

Díky za zajímavou alternativu.
Trochu jsem se tomu podíval na zoubek a pro upřesnění: na tickets.oebb.at jde koupit přímý vlak z Leopoldau na letiště za €3,90 s dobou jízdy 43 minut. Vypadá to, že ve dne jezdí každou půlhodinu. Při 2x adult cena dokonce jen €4,60.

Btw. nevíte jak to plus mínus vypadá s těma opravama mostu co se týká termínu dokončení?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

tak koukám, od 12/2016 příjemná novinka - 3,90 EUR/ow plus některé S7čky skutečně protáhli až do Wolkersdorfu/Mistelbachu/Laa - tj. jedou přes Leopoldau přímo - kompletní PDF jízdní řád je zde: http://www.oebb.at/file_source/reisepor ... kif907.pdf

co se týká oprav:

A4 u letiště - do 11/2017 - detaily zde: http://www.asfinag.at/unterwegs/bauproj ... Z7Okynsmjy

tangenta A23:

- most přes Dunaj Prater do 08/2017 - detaily zde: http://www.asfinag.at/unterwegs/bauproj ... NhNvHFs5nO

- Stadlau - Hirschstetten do podzimu 2017 - detaily zde: http://www.asfinag.at/unterwegs/bauproj ... NhNvHFs5nO

- mimoúrovňová křižovatka Inzersdorf - do podzimu 2018 - detaily zde: http://www.asfinag.at/unterwegs/bauproj ... NhNvHFs5nO

Takže vzhledem k příjemnému protažení S7 severním směrem bych už rozhodně z Moravy na VIE přes město autem nejel. Ale hlavně pro nás z Moravy klíčová A5 skutečně vypadá, že se v prosinci vyhneme šílenému zpomalení v Poysdorfu: http://www.asfinag.at/unterwegs/bauproj ... Z7Okynsmjy

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Tony Smoke »

Tu S7 som si dnes vsimol, ze sla az do Laa/Thaya. To je tiez dobry napad, nechat auto az niekde v tych dedinach. Jednak je to zdarma a A23 je fakt nevyspytatelna. Na druhej strane parkoviska pri staniciach v dedinach nie su strazene a listok na vlak tiez nie je velmi lacny. P+R pri Erdbergu ma aspon kamerovy system a na auto neprsi...


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

díky nza info, koukám letenky na řecký ostrovy naprosto supr.

Já teď parkoval v Drážďanech normálně na ulici asi kilometr od letiště, bez problému. I když Rakušáci jsou prudiči ale snad nemaji všude modrý zóny.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

no úplně zdarma jsou P+R v dědinách Niederösterreich - třeba Wolkersdorf nebo Deutsch Wagram - člověk stojí officielně bez černého svědomí na obrovské otevřené ploše u vesnického nádraží, kam ale S-bahn nejezdí tak často jako po Vídni a navíc jízda na letiště stojí 3 zónový lístek. Symbolicky placené P+R v katastru Vídně - např. diskutovaný Leopoldau (doporučuju) i Erdberg jsou kryté parkovací domy a jistota častých spojení. Více na http://www.parken.at .

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

ten třízónový lístek stojí kolik? DOcela by se mi zamlouvalo nechat auto někde na kraji Vídně a dojet na letiště vlakem.

Já s těma lístkama na vlak v Německu a okolí mám vždy problém, v MUC jsem to studoval snad půl dne :) Pak jsem teda koupil správnej na den a půl a dokonce jsem utel revizorku, která ode mě chtěla pokutu, řekl bych, že revizoři jsou stejný šmejdi všude..

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

Nebojte se - u nádraží je automat přepnutelný do angličtiny s tím, že zadáte odkud jedete a kam jedete a ono Vám to vyhodí cenu a vytiskne tyto údaje na lístku. Jen je třeba mít s sebou menší bankovky nebo mince, protože větší (20 a více) automat neslupne.

Kdyžtak si zadejte odkud a kam předem zde:
https://www.vor.at/tickets/vor-tarifsys ... sauskunft/ (a klikněte na Einzelfahrt)

Wolkersdorf - Flughafen Wien mi to ukazuje Einzelfahrt za 5,50 EUR, z Laa an der Thaya za 16,50 EUR, z Deutsch Wagramu 4,40 EUR... Ty zóny byly do 07/2016 a každá stála 2,20 EUR - teď je to zřejmě jinak...

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Tony Smoke »

Marty-t píše:Nebojte se - u nádraží je automat přepnutelný do angličtiny s tím, že zadáte odkud jedete a kam jedete a ono Vám to vyhodí cenu a vytiskne tyto údaje na lístku. Jen je třeba mít s sebou menší bankovky nebo mince, protože větší (20 a více) automat neslupne.

Kdyžtak si zadejte odkud a kam předem zde:
https://www.vor.at/tickets/vor-tarifsys ... sauskunft/ (a klikněte na Einzelfahrt)

Wolkersdorf - Flughafen Wien mi to ukazuje Einzelfahrt za 5,50 EUR, z Laa an der Thaya za 16,50 EUR, z Deutsch Wagramu 4,40 EUR... Ty zóny byly do 07/2016 a každá stála 2,20 EUR - teď je to zřejmě jinak...


Presne tak, zony sa uz zrusili, uz to z kazdeho miesta stoji inak, avsak je to ferovejsie.

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mailand »

Proč si to nekoupíš z pohodlí domova na tickets.oebb.at? Nemusíš pak nějaký automaty a mince vůbec řešit...

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mailand »

Tak jsem zkusil P+R Leopoldau (díky za tip Marty) plus S7 na letiště pro dva za €4,60 předem na oebb.at. Celkově za 4 dny to vyšlo na €22,8 (€13,60 parkování, €9,20 vlak).
Pár postřehů:
- než jsme se zorientovali, tak nám S7 ujel a zvolili jsme náhradu U na Hbhf + Railjet na VIE. To značení S-bahn když jdete z parkovíště je tam prakticky nulový - pouze tabule na U. Nástupiště metra je teda potřeba projít až na konec a potom zase dolů a tam už značení je.
- lístek od parkování jsem si nechal schovaný v autě, abych ho v cizině neztratil - chyba. Večer při návratu je všude zavřeno a nejde se do P+R domu dostat (což je ovšem z hlediska bezpečnosti dobře). Interkomem jsem zavolal na ostrahu, kde mi paní na dálku otevřela, ale musel jsem slíbit, že už lístek v autě přístě nenechám :)
- jelikož jsem měl lístek v autě, musel jsem se vracet k automatu do dolního patra. Při návratu nezapomeňte zaplatit hned dole.
- lístek na vlak platí v daný den plus myslím ještě následující. Náš let měl zpoždění přes hodinu, což nám nakonec nemuselo tak vadit, vzali jsme další přímej S7 (z letadla jsme došli do vlaku a za 2 minuty se jelo)

Suma sumárum za mě super poměr cena/výkon/pohodlí.

Btw. kdyby někdo chtěl 10denní rakouskou dálniční známku platnou do 9.11. tak daruji "za odvoz" v Brně.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Lemon »

Měl bych dotaz na zdejší zkušené vídeňské harcovníky. :) Příští týden se chystám přiletět do VIE letem Austrianu ze ZRH, přílet 21:15 - je reálné chytit Flixbus do Bratislavy v 21:50? A je reálné ho chytit s odbaveným kufrem? Lístek koupený mám, ale nyní přemýšlím do jaké míry je to reálné - vím, že u některých evropských letišť byl to byl absolutní nesmysl, ale s VIE nemám zatím zkušenost... Díky moc! :thumbup:

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od beardie »

Od batožiny k busu je to max 5 minút, záleží teda iba od rýchlosti letiskových zamestnancov.

Naposledy keď som bol vo VIE, tak 11.40 bol touchdown a aj s pasovkou sme stihli bus 12.10. Podľa mňa to reálne je

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

podla mna to je 50-50. Bagaz vo VIE je cista loteria, a je uplne jedno, ci na nej visia priority visacky alebo nie. Niekedy je to von za 5 minut, inokedy som cakal aj 20.


Odpovědět