Vídeň

Odpovědět
miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od miro776 »

Marty-t píše:VIE bude mít od října nového exotického dopravce - AirArabia bude lítat 2x týdně do RAQ:

RAQ-VIE: po+čt 14:10 - 19:20
VIE-RAQ: po+čt 20:10 - 23:30

Zdroj: https://www.austrianwings.info/2018/06/ ... nach-wien/

Uvidíme jak to nakonec dopadne - na RAQ si totiž brousí zuby z VIE téměř všechny low-costy co ohlásily ve VIE velkou expanzi...


VIE-RAQ je docela slusny longhaul, na gcmap to ukazuje cez 7000 miles

http://www.gcmap.com/mapui?P=Vie-raq


ppkk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 58
Registrován: 14. 07. 2015, 22:51
Oblíbené typy letadel: B737, B777
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od ppkk »

RAK není RAQ 8) 1) Je třeba správně psát kódy :D 2) Je třeba číst :) Taky jsem se prvně nachytal s Indonésií

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:
Fabo píše:
Globik píše:Sedím v LAX, letím do VIE. Flightradar ukazuje, že stroj sem přiletí o 2 minuty dříve a web LAX ukazuje, že na odletu bude cca půl hodiny zpoždění. Čemu věřit víc? Nebo oběma, protože tam není souvislost? Ve VIE mám hodinu na přestup neschengen - Schengen, dá se to za půl hodiny v poledne stihnout i s kufry?


Klidne obema, souvislost tam neni (nemusi bejt).

Pul hodina na odletu se necha na takove trati snadno dohnat (byt i ztratit), a ikdyby ne, ve Vidni to na prestup OS/OS staci.

Díky, jsem klidnější :) Cestuju sám se 2 dětmi a 10 hodin na letišti v LAX mi bohatě stačí, ještě další čekání ve VIE a pozdní příjezd domů, kde nikdo není a jdu se picnout.


Tak jak to dopadlo?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
Globik píše:
Fabo píše:
Klidne obema, souvislost tam neni (nemusi bejt).

Pul hodina na odletu se necha na takove trati snadno dohnat (byt i ztratit), a ikdyby ne, ve Vidni to na prestup OS/OS staci.

Díky, jsem klidnější :) Cestuju sám se 2 dětmi a 10 hodin na letišti v LAX mi bohatě stačí, ještě další čekání ve VIE a pozdní příjezd domů, kde nikdo není a jdu se picnout.


Tak jak to dopadlo?

Nepicnul jsem se.
Na odletu z LAX ve finále 75 minut zpoždění, očekávaný přílet do VIE 11 minut před odletem přískoku do PRG. Na IFE se objevila tabulka s návaznými lety. U některých bylo uvedeno Kontaktovat servisní centrum. U našeho bylo Jděte okamžitě do gatu. Jelikož je mi jasné, že někdy nemusí levá ruka vědět, co dělá pravá, nařídil jsem dětem závod přes letiště. Jak jsme se dostali do chobotu, utíkali jsme. Cestou byli umístěni nasměrovávači. Na pasovce bylo naštěstí tak 10 lidí na asi 4 okénka, vlítli jsme k EU/EHP, kde nebyl nikdo. Tři občanky, děti ukázat do okénka, utíká se dál. Na security někdo vyndaval věci pomalu, předběhnout, sekuriťák měl kecy. Úprk do gatu. V autobusu jsme byli první. Celkem nás tam pak bylo tak 15-20. Na ploše čekal vozík s kufry, jeden kufr jsem na dálku (možná mylně) identifikoval jako jeden z našich. Nástup, v letadle na chcípnutí, chudáci ti (cca stejný počet jako nás), co tam na nás čekali. Letíme, hází to. Děti se smějí, že je to srandovní letadlo. Po dvou triplech to chápu. Je to postarší Dášena. V Praze všichni z busu marně čekáme na kufry. Ty přiletí dalším, podvečerním spojem, samozřejmě s dodávkou až domů. Co ale ten plný vozík na ploše? Zavazadla na příletu? To by tam byla sakra dlouho. Předpokládal jsem, že čekají, zda se dostavili všichni a pak je naloží. Někdo chyběl a už nebyl čas to hledat? Nebo se už nevešly do podpalubí?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepa007 »

Marty-t píše:VIE bude mít od října nového exotického dopravce - AirArabia bude lítat 2x týdně do RAQ:

RAQ-VIE: po+čt 14:10 - 19:20
VIE-RAQ: po+čt 20:10 - 23:30

Zdroj: https://www.austrianwings.info/2018/06/ ... nach-wien/

Uvidíme jak to nakonec dopadne - na RAQ si totiž brousí zuby z VIE téměř všechny low-costy co ohlásily ve VIE velkou expanzi...


Časy nic moc, aerolinka taky zní všelijak, ale dobře za každou konkurenci na lince, kterou opustil Niki a zůstal myslím jen Austrian. Navíc přibyla Marakéš i z Bratislavy a Prahy s Ryanairem. To vám je super město na víkendovku!


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od zbozivulekral »

Prosím o radu, chystám se na začátku září z Vídně na dovolenou a tak nějak to hezky vychází, že hned po návratu bych tam zůstal na víkendové Red Bull Air Race. Kde nechat auto na 12 dní? Máte něco osvědčeného? Jakožto brňák jsem nad tím nikdy neuvažoval, protože se pro mě buď někdo otočil, nebo jsem jel vlakem... Předem díky za vaše tipy.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepa007 »

zbozivulekral píše:Prosím o radu, chystám se na začátku září z Vídně na dovolenou a tak nějak to hezky vychází, že hned po návratu bych tam zůstal na víkendové Red Bull Air Race. Kde nechat auto na 12 dní? Máte něco osvědčeného? Jakožto brňák jsem nad tím nikdy neuvažoval, protože se pro mě buď někdo otočil, nebo jsem jel vlakem... Předem díky za vaše tipy.


Myslím že můžeš nechat auto na některým z letištních parkingů doporučených výše v okolí letiště, např. Mazur apod. Pár dní navíc určitě s cenou nepohne nějak dramaticky. Většinou mají v ceně transfer nebo aspoň bus na letiště.

Z letiště jezdí Railjet na Hauptbahhof, cesta trvá 15 minut a stojí 4 EURa (něco o čem si Praha může nechat zdát, ale to sem nepatří).

Alternativně – Vídeň se hodně snaží prosazovat P+R, takže bys někde mohl dostat dobrou cenu + jízdenku na MHD k tomu.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od zbozivulekral »

pepa007 píše:Z letiště jezdí Railjet na Hauptbahhof, cesta trvá 15 minut a stojí 4 EURa (něco o čem si Praha může nechat zdát, ale to sem nepatří).

Alternativně – Vídeň se hodně snaží prosazovat P+R, takže bys někde mohl dostat dobrou cenu + jízdenku na MHD k tomu.


Kdyby jenom Railjet, dá se chytnout i ICE...

Sakra P+R mě vůbec nenapadlo, a to pravidelně při cestách do Vídně parkuju na Donaustadtbrücke, kde 2 týdny vyjdou na € 34, takže asi není dál co řešit...

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mailand »

Já mám už párkrát vyzkoušeno P+R Leopoldau a nemůžu si vynachválit. Vyhnu se zácpám na mostu přes Dunaj, přímej S7 pod terminál jede 40 minut za 2.5eur/os (při více lidech) a parkování 3.4eur/den, při týdnu je to jak píšeš za 17.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepa007 »

Tak z letiště ve Vídni zmizí, po neskutečných 26 letech, Čmelák a Delfín, o kterých tady byla nedávno zmínka :-) https://www.austrianwings.info/2018/07/ ... nd-cmelak/

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

Wizzair pokračuje v expanzi ve VIE - nabízí 2x týdně (út, so) přes zimu OVD. Zdroj: https://www.austrianwings.info/2018/07/ ... -eilat-an/ Zkoušel jsem to najít v rezervačním systému - od 17.11. je to v nabídce ceny od 29,99 EUR za ow... Podle mne zajímavá možnost útěku ze sychravého podzimu...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Globik »

Nějak se neorientuju v mapě letiště.
Jsou gaty F schengen nebo neschengen?
Pokud jsou schengen a letím do neschengenu, dostanu se tam?
Pokud jsou neschengen a letím do schengenu, dostanu se tam?
Je tam dětská herna Family fun gate, která by nám v obou případech zpříjemnila čekání.
Díky!

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bubo »

Gka jsou na Fkama, stejna barak. projdes security (spolecna) a jdes ve stejne patre do F. nebo nahoru pres pasovku do G. z F se da dostat do G, ale jak jsi v G, tak si myslim, ze cesta zpatky do F uz nejde. leda normalnim exitem (jestli to jde) a znovu pres security

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Globik »

bubo píše:Gka jsou na Fkama, stejna barak. projdes security (spolecna) a jdes ve stejne patre do F. nebo nahoru pres pasovku do G. z F se da dostat do G, ale jak jsi v G, tak si myslim, ze cesta zpatky do F uz nejde. leda normalnim exitem (jestli to jde) a znovu pres security

Přiznám se, že Ti vůbec nerozumím...

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mailand »

F jsou schengen, a podle mě se tam dostaneš.


Odpovědět