Vídeň

Odpovědět
pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pavelpmi »

Přijedeš autobusem přímo k letišti, k východu z odletové haly. Vydáš se dovnitř, o patro výš jsou odlety (check-in), terminál 1 a 2, vyjdeš z T1 a hned naproti přes silnici je 1A. A po odbavení zpět na odlety. Ke gatům max. 5-7 min. Vídeň je v pohodě.


burák
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 04. 01. 2008, 21:03
Bydliště: MUC
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od burák »

no SA stoji u přiletove haly, ale to je jedno. tam uz to nejak najdu. ale mam chapat dobře, že se odbavim v 1A a pak musim jit bud do 1 a nebo 2 a az tam projit kontrolou?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pavelpmi »

Chtěl jsem napsat u příletové, jak je asi i patrné.
Víš co? Tady máš mapu.
Jinak letiště VIE má i stránky v češtině.

burák
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 04. 01. 2008, 21:03
Bydliště: MUC
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od burák »

jojo díky. z té mapky to chápu. ale když mám odlet z 1A tak tam mám odevzdat zavazadlo a pak jít přes terminál 1 na kontrolu a dále přímo k letadlu?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pavelpmi »

Přesně tak. Na 1A jenom odevzdáš zavazadlo, vrátíš se do 1, tam projdeš přes kontrolu palubních vstupenek. Bezpečnostní kontroly jsou před jednotlivými branami (brány C) nebo jedna společná před branami B (ze kterých asi pojedeš ty, AB a HG odbavují v 1A) , které jsou pak o patro níž a ze kterých se k letadlu jezdí busem.
Vídeň je velmi přehledná, celkem malá a v pohodě, uvidíš.


burák
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 04. 01. 2008, 21:03
Bydliště: MUC
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od burák »

no ja mam 1A, letim s AB ale u toho letu byl vzdy jen vychod C. tak uvidime, dikes za rady :wink:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pavelpmi »

A jo, tak uvidíš. Mně se ještě nestalo, že bych letěl s AB odjinud než z B, ale dívám se, že z 30 letů mezi dnešním polednem a zítřejším odpolednem fakt dva letí z C, zbytek z B.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

Zná někdo dobře Vídeň ? Rád bych zkombinoval nějaký levný park&ride s BUSem nebo vlakem na letiště... Zatím parkuji na Mazur - 5 dnů za 42 EUR... Zdržení oproti normálnímu parkingu max.20 minut... Ale věřím, že to jde levněji a časově až ne tak o tolik hůř... Neví někdo ? :wink:

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od beedat »

Minulý týden jsem se pracovně pohyboval po Evropě a dostal se tak i na vídeňské letiště.
Byl jsem tam poprvé, ale nutno říct, že to bylo dost zklamání.

Značení na letišti nic moc, od gatu k exitu z letiště to bylo několik kilometrů. Všude strašných lidí, pomalu nešlo vylézt z haly. K tomu avizované superrychlé spojení do centra s vlakem CAT - vlak jel za půl hodiny, do města se plazil a za to všechno člověk zaplatí 10E.
Nelíbil se mi ani shuttlebus, který nejel dle jízdního řádu, nehlásil stanice, takže jsem nevěděl kde jsem a ještě k tomu byl natřískán tisícem uřvaných Slováků.

Vídni se tedy budu snažit vyhýbat jako čert kříži.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od hafi »

Smurfx píše:Máte někdo z poslední doby zkušenosti s přestupem na letišti Vídeň při letu ze Schengenu (Praha) do neschengenu (Tbilisi)? Kolegové mají na přestup 30 minut, ale začínám je připravovat na to, že to asi nestihnout oni (lety mají skoro vždy pár minutek zpoždění na gatu), ale velmi pravděpodobně hlavně kufry...

Dá se přestup za těch 30 minut stihnout v pohodě, nebo to je "o hubu"?

jak to nakonec dopadlo? ja teda ted radsi koupil kamaradce letenku uz na pul ctvrtou z Phy, bo v pul sedmy to bylo o 100E drazsi a vecerni pulhodina na prestup do Jerevanu mi prisla silne nedostatecna.

Akorat dotaz - pri priletu v ramci Shengenu jdu bez jakekoliv kontroly ven a nasledne pri odletu mimoshengen projdu bezpecnostni kontrolou do prstu D?
A pri odbaveni v praze (oba lety austrian) dostane palubni vstupenku i na druhy let? System online odbaveni a baggage drop-off se nekomu kdo letel naposledy do Kosic, kdyz mu byly dva nebudu pokouset vysvetlit :wink:

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Smurfx »

hafi píše:
Smurfx píše:Máte někdo z poslední doby zkušenosti s přestupem na letišti Vídeň při letu ze Schengenu (Praha) do neschengenu (Tbilisi)? Kolegové mají na přestup 30 minut, ale začínám je připravovat na to, že to asi nestihnout oni (lety mají skoro vždy pár minutek zpoždění na gatu), ale velmi pravděpodobně hlavně kufry...

Dá se přestup za těch 30 minut stihnout v pohodě, nebo to je "o hubu"?

jak to nakonec dopadlo? ja teda ted radsi koupil kamaradce letenku uz na pul ctvrtou z Phy, bo v pul sedmy to bylo o 100E drazsi a vecerni pulhodina na prestup do Jerevanu mi prisla silne nedostatecna.

Akorat dotaz - pri priletu v ramci Shengenu jdu bez jakekoliv kontroly ven a nasledne pri odletu mimoshengen projdu bezpecnostni kontrolou do prstu D?
A pri odbaveni v praze (oba lety austrian) dostane palubni vstupenku i na druhy let? System online odbaveni a baggage drop-off se nekomu kdo letel naposledy do Kosic, kdyz mu byly dva nebudu pokouset vysvetlit :wink:


Kolegové to stihli, protože místo vrtuláku zaskakovalo CRJčko, takže přistáli o asi 15 minut dříve. Kufry to ale nestihly... Vídeň se chlubí, že stačí 30 minut na přestup, ale realita je někdy jiná...

EvaS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 01. 2011, 12:15
Stav: Offline

Vídeň

Příspěvek od EvaS »

Zdravím,
hledám informace ohledně vídeňského letiště. Letím úplně poprvé a jazyky moc nezvládám. Zajímá mne, jak je s balením zavazadel na letišti. Kde to tam najdu a jaká je asi cena. Nějak to na stránkách letiště nemůžu najít.

Díky za info Eva

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

EvaS píše:Zdravím,
hledám informace ohledně vídeňského letiště. Letím úplně poprvé a jazyky moc nezvládám. Zajímá mne, jak je s balením zavazadel na letišti. Kde to tam najdu a jaká je asi cena. Nějak to na stránkách letiště nemůžu najít.

Díky za info Eva


balenie batoziny je na pomedzi terminalov 1 a 2, presne uprostred, pod velkou svetelnou tabulou s odletmi, to nemozes netrafit. Cena bola tusim 8 eur za kus.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od MEA »

beedat píše:Minulý týden jsem se pracovně pohyboval po Evropě a dostal se tak i na vídeňské letiště.
Byl jsem tam poprvé, ale nutno říct, že to bylo dost zklamání.

Značení na letišti nic moc, od gatu k exitu z letiště to bylo několik kilometrů. Všude strašných lidí, pomalu nešlo vylézt z haly. K tomu avizované superrychlé spojení do centra s vlakem CAT - vlak jel za půl hodiny, do města se plazil a za to všechno člověk zaplatí 10E.
Nelíbil se mi ani shuttlebus, který nejel dle jízdního řádu, nehlásil stanice, takže jsem nevěděl kde jsem a ještě k tomu byl natřískán tisícem uřvaných Slováků.

Vídni se tedy budu snažit vyhýbat jako čert kříži.


Veru aj ja ti radím, vyhýbaj sa. Podľa toho čo píšeš to tam muselo byť božie dopustenie :lol: :clap:

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od kuba.biker »

MEA píše:
beedat píše:Minulý týden jsem se pracovně pohyboval po Evropě a dostal se tak i na vídeňské letiště.
Byl jsem tam poprvé, ale nutno říct, že to bylo dost zklamání.

Značení na letišti nic moc, od gatu k exitu z letiště to bylo několik kilometrů. Všude strašných lidí, pomalu nešlo vylézt z haly. K tomu avizované superrychlé spojení do centra s vlakem CAT - vlak jel za půl hodiny, do města se plazil a za to všechno člověk zaplatí 10E.
Nelíbil se mi ani shuttlebus, který nejel dle jízdního řádu, nehlásil stanice, takže jsem nevěděl kde jsem a ještě k tomu byl natřískán tisícem uřvaných Slováků.

Vídni se tedy budu snažit vyhýbat jako čert kříži.


Veru aj ja ti radím, vyhýbaj sa. Podľa toho čo píšeš to tam muselo byť božie dopustenie :lol: :clap:


Já souhlasím, Schwechat je fakt hnusné letiště.... :thumbdown:


Odpovědět