Vídeň

Odpovědět
Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Sau »

Netusite nekdo k cemu jsou u vyjezdu z odletu, na sloupcich kde vkladate parkovaci listek aby se otevrela zavora, platebni terminaly? Dnes se mi tam podarilo zvetsit uz tak velkou zacpu :)

Nestihl sem kvuli doslova zacpe nahore na odletech vyjet behem tech deseti minut. Byl sem tam uz snad stokrat, rikam si tak no problem, u zavory to zaplatim. No, ne. Po vlozeni listku mi to psalo ze se mam vratit k pokladne.. WTF?? K cemu tam pak ty ctecky platebnich karet maju?


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Fabo »

Sau píše:
12. 06. 2023, 05:23
Netusite nekdo k cemu jsou u vyjezdu z odletu, na sloupcich kde vkladate parkovaci listek aby se otevrela zavora, platebni terminaly? Dnes se mi tam podarilo zvetsit uz tak velkou zacpu :)

Nestihl sem kvuli doslova zacpe nahore na odletech vyjet behem tech deseti minut. Byl sem tam uz snad stokrat, rikam si tak no problem, u zavory to zaplatim. No, ne. Po vlozeni listku mi to psalo ze se mam vratit k pokladne.. WTF?? K cemu tam pak ty ctecky platebnich karet maju?
Nemaj na vjezdu moznost misto listku prilozit platebni kartu? Spousta placenych parkovist v Nizozemi to tak ma. Musis ale pouzit kartu i na vjezdu i na odjezdu. Platit listek se tam vetsinou neda.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Sau »

Popravde netusim, u vjezdu by mi to nikdy resit nenapadlo :) Nevybavuju si to. Cekal bych ji prave k tomuhle na tom vyjezdu, coz je, jen nefunguje. Nebo sem to prave nepochopil.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od MadLi »

Urcite to funguje na prilozenie karty, mobilom mi to dako neslo. Platil som to takto 2 krat asi 3 tyzdne dozadu. Co ma hneva ze zmenili ze ked prejdete danou zonou 2 krat, aj ked ste kazdy krat boli menej ako 10min co je ten limit, musite platit. Vyuzival som to pre pick up ludi na odletoch, ked som ich nahodou nestihol dal som si este jedno kolecko. Takto to uz pri druhom kolecku chcelo platbu.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Sau »

Funguje jak? Mi to nefungovalo. Či je při vjezdu taky ty čtečka, kde se musí pípnout poprvé a při výjezdu znova, jak píše Fabo? Pokud je tak já si jí nikdy nevšiml, nevnímal sem ji.

Těch 10 minut zdarma co je na odletech funguje uplně stejně i na příletech, netřeba hnát pro vyzvednutí zadara přílétivší lidi nahoru do patra na odlety :)


Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Sau »

Fabo píše:
12. 06. 2023, 09:38
Sau píše:
12. 06. 2023, 05:23
Netusite nekdo k cemu jsou u vyjezdu z odletu, na sloupcich kde vkladate parkovaci listek aby se otevrela zavora, platebni terminaly? Dnes se mi tam podarilo zvetsit uz tak velkou zacpu :)

Nestihl sem kvuli doslova zacpe nahore na odletech vyjet behem tech deseti minut. Byl sem tam uz snad stokrat, rikam si tak no problem, u zavory to zaplatim. No, ne. Po vlozeni listku mi to psalo ze se mam vratit k pokladne.. WTF?? K cemu tam pak ty ctecky platebnich karet maju?
Nemaj na vjezdu moznost misto listku prilozit platebni kartu? Spousta placenych parkovist v Nizozemi to tak ma. Musis ale pouzit kartu i na vjezdu i na odjezdu. Platit listek se tam vetsinou neda.
Tak sem si toho dnes všímal a ne, na vjezdu nic není, jen na výjezdu :-?

Vjezd
20230617_073509_copy_377x397.jpg
20230617_073509_copy_377x397.jpg (37.17 KiB) Zobrazeno 2662 x
Vyjezd
20230617_073753_copy_496x458.jpg
20230617_073753_copy_496x458.jpg (74.96 KiB) Zobrazeno 2662 x

pepe75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 03. 2023, 19:51
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepe75 »

Tak jsem měl minulý víkend možnost vyzkoušet nákup týdenního parkování v Leopoldau. Je to celkem jednoduché. Při vjezdu si vezmete lístek. Potom ho vložíte do automatu a stisknete tlačítko Wochenkarte. Zaplatíte a lístek vám vyjede z automatu s označením do kdy je parkování zaplaceno spolu s dokladem o zaplacení. Platil jsem 17,10€.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

Existuje nejaky shuttle, ktery be nas vzal v noci do Brna na dalsi spoj pripadne do Prahy. Koukam na letenku z Pmi s priletem 0:30 do VIE. Pro nas by to byl supr let kdybychom se meli jak pak dostat domu.
Auta budeme mit v Praze. A nocni bus s prestupem v Brne me moc nelaka.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od beardie »

Gepard odchádza o 00.50, možno by sa s nimi dalo dohodnúť

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

to je co Gepard? No vzhledem k příletu 0:30 potřebuju tak něco ve dvě pro jistotu. Napadlo mě přespat na letišti a jet ráno ale to jsou rakety za ubytování. To vyjde líp taxi do Prahy

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od beardie »

Gepard Express - sluzba na prevoz ludi medzi Brnom a VIE/FRA/KRK
maju mikrobusy
https://tickets.gepard.com/#/?_k=11ii4g

skusil by som im zavolat a dohodnut sa, ak je planovany prilet o 00:30 a lietadlo nebude meskat, letisko bude prazdne a vonku ste za 10 minut, keby 15-20 minut pockali v pripade problemov (hlavne ak budete jedini zakaznici), moze to byt riesenie

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mailand »

pepe75 píše:
30. 07. 2023, 08:42
Tak jsem měl minulý víkend možnost vyzkoušet nákup týdenního parkování v Leopoldau. Je to celkem jednoduché. Při vjezdu si vezmete lístek. Potom ho vložíte do automatu a stisknete tlačítko Wochenkarte. Zaplatíte a lístek vám vyjede z automatu s označením do kdy je parkování zaplaceno spolu s dokladem o zaplacení. Platil jsem 17,10€.
Nevíš jak to funguje když potřebuju 12 dní?

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od michal4 »

Ahoj, v neděli se přistávalo na VIE ze západu přes centrum. Létal jsem přes VIE dost, ale nikdy ne z tohoto směru. Je to běžné nebo nějaká výjimka? Snad sem někdy nahraji fotky.

Plus při příletu z non-schengu při využití odbočky connection flights, je nutná nová security - je na ní nutné předkládat letenku? Rád bych navštívil popříletově salonek. Nebo snad stačí zmínit salonek? Díky

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od beardie »

Aj v sobotu večer pristavali cez centrum

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Fabo »

obcas sa stane, ale tak ako v Prahe, tak aj vo Viedni su silne preferovane smery ktore sa vyhybaju mestu... za seba, cez mesto som pristaval hlboko pod 1 z 20 letov... mozno 1 z 40,50.


Odpovědět