Vídeň

Odpovědět
bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

je složitý ho sehnat?
ideálně kdyby to zařídila letecká společnost ale to pochybuju.


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Airbus380 »

Letecká společnost určitě vízum nesežene a nejspíš ani žádný jiný prostředník, protože nově je nutné při žádosti o vízum poskytovat otisky prstů. V Praze už to nevyřizuje ambasáda, ale vízové centrum. Složitá bude hlavně cena - stojí to cca 2700 Kč.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

díky, tak to asi nebude formalita jako vizum od Qataru při dlouhým stopoveru.

Chápu dobře, že by to bylo bez víza kdyby to bylo jedno číslo letu po číně? Takže buď lety z PRG kde to maj taky přes čínu ale jen s přestupem na let do Manily..

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od zennie »

Do Kataru není vízová povinnost, to je jiná situace.

S nutností víza si dovolím zkopírovat, co jsem psal na jiné fórum:

Ano, teoreticky by vízum mělo být potřeba (URC a CAN jsou na bezvízový tranzit problematické, natož v kombinaci...), Eiselt ostatně psal kopací článek do konkurence, která tyhle tarify zveřejnila ;)

Prakticky se však linka rozlítala, zjevně se pro ni udělala nepsaná výjimka, proletět to jde, což několik lidí potvrdilo. Četl jsem několik informací o tom, že to jde jen pokud jen na VIE-URC-CAN na jednom číslu letu (jde to i na dvou, podle spojení), ale praktické info nemám.

Vzhledem k "nepsanosti" výjimky (aspoň jsem to nikde z relevantního zdroje nenašel) a celkové komplikovanosti bych to osobně asi nekupoval, pokud by to nebyl nějaký super deal. Obzvláště u destinace jako BKK, kde je dobrých tarifů spoustu...


Na internetu existuje několik zpráv od lidí, co cestu bez víza zvládli, ať už na jednom čísle letu z/do URC či na dvou. "Oficiální" informace k tomu, obávám se, stále neexistuje, nebo jsem ji zatím nenašel, a proto bych byl opatrný.

Jak píše Airbus380, vízum stojí 2700 Kč (přesně), je k němu dost otravný formulář a od 18. října budou všichni žadatelé muset na vízové centrum osobně, kvůli snímání otisků.

Mimochodem, taky se v posledních dnech po internetu šíří zprávy o tom, že Čína odmítá na bezvízový tranzit pouštět lidi s razítky z muslimských zemí. Opět nepodloženo žádným oficiálním komentářem, ale vzhledem k tomu, že případné zamítnutí vstupu se snad nikde na světě nemusí zdůvodňovat, se oficiální informace možná nedočkáme. Stejně tak jsem viděl video na téma nevpuštění na TWOV poté, co se o rok dříve v Číně člověk pár dní někde neregistroval k pobytu - což pokud je pravda, je to dost šílené, protože v případě pobytu v hotelu nemá člověk jak zkontrolovat, zda hotel registraci provedl.

Kuba_
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 25. 10. 2018, 11:19
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Kuba_ »

Lety CZ6022 a CZ6021 mají mít vyjímku. Řešilo to dost lidí a víza nejsou potřeba. Samozřejmě kdykoliv se může něco změnit a je problém.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

díkyza info, ta neoficialita mě u toho štve...
no do Manily je to super deal, 10 000 jedna letenka, z PRG je to cenově úplně jinde.
Ale žena má razítko ze Saudské Arábie kde pracovala takže proti hovoří moc věcí.

Jelikož nechci řešit po cestě problémy tak asi Vídeň padá a bude to drahota z PRG. Ještě musím doufat, že vyleze UAE nebo QTR s nějakou akcí na podzim :(

H_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 10. 12. 2016, 19:15
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od H_K »

S KLM to ted vychazi asi na 16, pri kodu WORLD8I98Z per rezervace... Jedine pockat jestli nebudou mit slevy jeste British, kdyz stavkuji... Nebo kdokoliv levny Hong Kong, a pak ten doskok stoji do 2 tisic obvykle.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

mě se právě nechce moc letět dozadu, pak 12 hodin v letadle, to je vražda. Ideál je Turek, loni jsme platil něco přes 15 000 ale letos to všichni drží přes 18 000 a to krát dvě už není p***l.. Proto jsem koukal na tu Vídeň ale to mi přijde jako velkej risk.


ohledně víz do Kataru, nevím ale co jsem hledal informace tak Filipínci tam víza potřebují.

H_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 10. 12. 2016, 19:15
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od H_K »

Tak nejkratsi trasu ma porad Finnair nebo Aeroflot, na HK, samozrejme zalezi jak moc jste pak schopni dat jeste prestup a dalsi 2h v letadle, je to proste nechutne daleko, no...:/

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

no já chci mít letenku až tam, ten Turek je absolutně nejrychlejší, 15 hodin, to nikdo neudělá z PRG tak rychle. Ono to letí skoro po přímce a navíc rychlý přestup. Je pravda, že těch 12 hodin v triplu je opruz ale v čem není ..
jsem si měl najít ženu v BKK :)

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pettte »

Tak do Manily taky létá ne moc známý Kuwait airways, v Praze mají zastoupení https://www.kuwaitairways.cz/. Aktuálně píšou Praha Manila od 12,200CZK

Dá se letět dráž z Prahy nebo FRA-KWI-BKK-Manila, v BKK se pokud vím nevystupuje, jen někdo vystoupí a přistoupí. Letěl jsme s nimi cca před 7mi lety, ale to bylo v C.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

Ty Kuwajt Airways mi to kdysi nabízelo z Německa. Ani neutším jestli jsou ve vyhledávačích. mrknu na to.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

VIE pokračuje v růstu - za devět měsíců letos má tolik pasažérů co za celý rok předloni - 24 M . Tj. 19,5 pct. růst 9měsíců letos vs. 9měsíců loni. Tempo růstu ale polevuje - září 2019 vs. září 2018 = plus 10,4pct. Zdroj: https://www.austrianwings.info/2019/10/ ... september/

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od leokontra »

Ako je na tom Transavia s linkou na Orly? V rezervacnom systeme ju uz nemaju vobec, flightmapper a aviability maju zopar letov cez zimu uplne random datumy, podla flightaware naposledy leteli pred 2 tyzdnami...ma niekto nejake blizsie info?

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od vladivostok »



Odpovědět