Vídeň

Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

Onedlho budu Rakusania chodit aj tankovat do Bratislavy...


Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mat »

Co se týče konce Laudy, je nějaká šance, že Ryanair převezme všechny jejich lety? Uvažuji o Santorini na září, ale nevím, jestli to kupovat a hlavně s tím letem počítat při plánování. Asi to bude profitabilní linka, byl by nesmysl o ni přijít, ale jistotu člověk nemá...

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od RadekFM »

Mat píše:Co se týče konce Laudy, je nějaká šance, že Ryanair převezme všechny jejich lety? Uvažuji o Santorini na září, ale nevím, jestli to kupovat a hlavně s tím letem počítat při plánování. Asi to bude profitabilní linka, byl by nesmysl o ni přijít, ale jistotu člověk nemá...

Já myslím, že šance je dost velká. Já měl na srpen VIE-LIS, letenky nejsou zrušené a svítí tam že je to operováno Ryanem.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mat »

Zajímavé, podíval jsem se do rezervačního systému a je to tam tak zvláštně na střídačku. Třeba zrovna to Santorini je na soboty "realizováno Ryanair" a na úterky "realizováno Lauda". Chtěl jsem úterek, tak snad ještě ty úterní lety nezruší... U Lisabonu je taky v některé dny Ryan a v některé dny Lauda.
Naposledy upravil(a) Mat dne 29. 05. 2020, 23:04, celkem upraveno 1 x.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

vždyť je to jedna firma, ne?


Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mailand »

Mat píše:Zajímavé, podíval jsem se do rezervačního systému a je to tam tak zvláštně na střídačku. Třeba zrovna to Santorini je na soboty "realizována Ryanair" a na úterky "realizováno Lauda". Chtěl jsem úterek, tak snad ještě ty úterní lety nezruší... U Lisabonu je taky v některé dny Ryan a v některé dny Lauda.

V ty uterky to muzou litat z jine Lauda baze, napr. STR-JTR-VIE-JTR-STR

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mat »

bugr píše:vždyť je to jedna firma, ne?

Jde o to,, že se báze Laudy má rušit.
Mailand píše:V ty uterky to muzou litat z jine Lauda baze, napr. STR-JTR-VIE-JTR-STR

Ano, to by dávalo smysl, ale podle časů letadlo vylétá z Vídně. Těžko říct, snad to není jen nějaký mezistupeň a ještě nebude vlna rušení linek a rotací. Od minulého týdne právě VIE-JTR jedna rotace týdně v rezervačním systému ubyla.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

je nějaká novinka ohledně parkování ve Vídni? Jako třeba jestli nezlevnili ofiko parking když je teď prd provoz.

Přemýšlím o Portugalsku na příští týden, do Vídně transitně můžeme a letenky proti Prze jiná liga.
Blbě navazuje vlak tak to spíš dáme autem.

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od speedy_r »

bugr píše:
01. 10. 2020, 14:33
je nějaká novinka ohledně parkování ve Vídni? Jako třeba jestli nezlevnili ofiko parking když je teď prd provoz.

Přemýšlím o Portugalsku na příští týden, do Vídně transitně můžeme a letenky proti Prze jiná liga.
Blbě navazuje vlak tak to spíš dáme autem.
Ceny sú rovnaké, ako boli minulý rok, aj keď sú parkoviská poloprázdne :confused:

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od procvi »

bugr píše:
01. 10. 2020, 14:33
je nějaká novinka ohledně parkování ve Vídni? Jako třeba jestli nezlevnili ofiko parking když je teď prd provoz.

Přemýšlím o Portugalsku na příští týden, do Vídně transitně můžeme a letenky proti Prze jiná liga.
Blbě navazuje vlak tak to spíš dáme autem.
Vždycky využívám toto parkování: https://parktiger.at/airportparking/cs/home-czech/

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

já přemýšlím to nechat někde u P+R a jet vlakem jak se tu o tom psalo.
Jen teda nevím jestli to teď splňuje tu podmínku transitu pro mě jakožto Čecha v Rakousku. Jestli můžeme vůbec přestoupit na vlak...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Globik »

bugr píše:
02. 10. 2020, 08:29
já přemýšlím to nechat někde u P+R a jet vlakem jak se tu o tom psalo.
Jen teda nevím jestli to teď splňuje tu podmínku transitu pro mě jakožto Čecha v Rakousku. Jestli můžeme vůbec přestoupit na vlak...
Jestli nejsi z Práglu (nebo jsi tam v poslední době nebyl) a toto jsou aktuální informace a já je chápu dobře, tak by to neměl být problém:
https://www.mzv.cz/vienna/cz/viza_a_kon ... dubna.html

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

no kámoš j z Prahy tak nevím.
Pročítám to a z toho tranzitu teda moc moudrej nejsem. Ještě tam odkazujou na článek rakouský ambasády v Praze ohledně Pražáků.

Aha, tak tam píšou tohle, takže pražák musí vypadnout z Rakouska ale test nepotřebuje. Tak nevím jestli je přestup na letadlo transit nebo ne.. Ale píšou, že člověk musí sedět v autě a nesmí jít ani natankovat...


Průjezd (Tranzit) bez zastavení je povolen, pokud je zajištěn okamžitý výjezd ze země. V případě průjezdu Rakouskem nemusí být předloženo zdravotní osvědčení (negativní test na Covid-19). Pro letištní tranzit není nutné zdravotní osvědčení (negativní test na Covid-19), pokud je zajištěn okamžitý výjezd ze země. Při kontrole se předkládá vstupní a tranzitní prohlášení.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Globik »

Zavolej na konzulát do Vídně, co tím textem na webu v tomto případě mysleli.
bugr píše:
02. 10. 2020, 09:21
no kámoš j z Prahy tak nevím.
Pročítám to a z toho tranzitu teda moc moudrej nejsem. Ještě tam odkazujou na článek rakouský ambasády v Praze ohledně Pražáků.

Aha, tak tam píšou tohle, takže pražák musí vypadnout z Rakouska ale test nepotřebuje. Tak nevím jestli je přestup na letadlo transit nebo ne.. Ale píšou, že člověk musí sedět v autě a nesmí jít ani natankovat...


Průjezd (Tranzit) bez zastavení je povolen, pokud je zajištěn okamžitý výjezd ze země. V případě průjezdu Rakouskem nemusí být předloženo zdravotní osvědčení (negativní test na Covid-19). Pro letištní tranzit není nutné zdravotní osvědčení (negativní test na Covid-19), pokud je zajištěn okamžitý výjezd ze země. Při kontrole se předkládá vstupní a tranzitní prohlášení.
speedy_r píše:
01. 10. 2020, 20:20
bugr píše:
01. 10. 2020, 14:33
je nějaká novinka ohledně parkování ve Vídni? Jako třeba jestli nezlevnili ofiko parking když je teď prd provoz.

Přemýšlím o Portugalsku na příští týden, do Vídně transitně můžeme a letenky proti Prze jiná liga.
Blbě navazuje vlak tak to spíš dáme autem.
Ceny sú rovnaké, ako boli minulý rok, aj keď sú parkoviská poloprázdne :confused:

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

vracím se k jedné informaci co tu proběhla. Jelikož kvůli letum zpět nemůžeme využít vlak tak to vypadá na auto. Chci ho nechat někde na vlaku. Je ta možnost na S7 s placeným parkingem jako nejlepší možnost na 5 dnů?

Vím, že tu někdo psal, že se dá někde nechat na P+R i auto zdarma ale netuším jak to mají. Studoval jsem to kdysi v okolí MUC a nebyl jsem z toho moudrej.


Odpovědět