Bergamo BGY

Odpovědět
Tomáš Kaiser
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 01. 10. 2008, 23:25
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Tomáš Kaiser »

ziletka píše:
ovi1 píše:Nevíte někdo jaké lanovky jsou v ceně MHD, jak o tom tady někdo píše?

V cene MHD je lanovka, ktera te vyveze nahoru do stareho mesta...

V ceně jednodenního lístku, který jsme kupovali za 3,50 €/osoba, byla i druhá lanovka, začínající pár kroků od konečné autobusu linky č.1, hned vpravo za průchodem městskými hradbami.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vitezslav »

Ano, pravdu má TK, v ceně jsou obě bergamské zubačky /víc jich přímo ve městě ani není/. Obě jsou na trase busu č.1 z letiště, jedna asi tři zastávky za nádražím po levé straně /nedá se přehlédnout/, ta vede do historického centra, druhá na konečné busu a ta vede k nádherné vyhlídce na město, do klidné části s botanickou zahradou.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vmachalik »

vitezslav píše:Ano, pravdu má TK, v ceně jsou obě bergamské zubačky /víc jich přímo ve městě ani není/. Obě jsou na trase busu č.1 z letiště, jedna asi tři zastávky za nádražím po levé straně /nedá se přehlédnout/, ta vede do historického centra, druhá na konečné busu a ta vede k nádherné vyhlídce na město, do klidné části s botanickou zahradou.


Poletím do Bergama poprvé a potřebuji se dostat do centra. Které čísla busů tam jedou, kde přesně si mám koupit lístky a jak se jmenuje tato společnost.
Dík.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Kamyl »

Normalni mistni dopravou, linka c. 1, zastavka primo pred terminalem. 24 hodinova jizdenka stoji, tusim, 3,50€.

Jinak spolecnost je ATB... :) http://www.atb.bergamo.it/homepage.asp?IDCategoria=1
Naposledy upravil(a) Kamyl dne 29. 07. 2009, 07:41, celkem upraveno 1 x.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Malvolio »

vmachalik píše:Poletím do Bergama poprvé a potřebuji se dostat do centra. Které čísla busů tam jedou,

č. 1, jak uvádí vitezslav v příspěvku, který sám cituješ.

vmachalik píše:kde přesně si mám koupit lístky

v automatu na zastávce.

vmachalik píše:a jak se jmenuje tato společnost.

ATB.


vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vita »

Nemáte někdo zkušenosti s půjčováním auta na Bergamu, respektive s jeho vracením? Půjčovny otevírají až v osm, ale já chci stihnout let WizzAiru do Prahy v 8:30, jde to?
Mám v hlavě takový trip - v neděli ráno z Prahy do Bergama, tam za cca 50 Euro půjčit auto, sjet do Monzy na GP Itálie, po Formuli 1 přejet do Janova (2 hodiny cesty), tam se vyblbnout v moři, v noci přesun do Bergama, eventuelně přespat v autě někde po cestě...vrátit auto a v pondělí se vrátit s WizzAirem do Prahy :-D

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vmachalik »

Nevíte někdo o nějakém free WIFI někde v Bergamu?

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od persona »

vita píše:Nemáte někdo zkušenosti s půjčováním auta na Bergamu, respektive s jeho vracením? Půjčovny otevírají až v osm, ale já chci stihnout let WizzAiru do Prahy v 8:30, jde to?
Mám v hlavě takový trip - v neděli ráno z Prahy do Bergama, tam za cca 50 Euro půjčit auto, sjet do Monzy na GP Itálie, po Formuli 1 přejet do Janova (2 hodiny cesty), tam se vyblbnout v moři, v noci přesun do Bergama, eventuelně přespat v autě někde po cestě...vrátit auto a v pondělí se vrátit s WizzAirem do Prahy :-D


No a není lepší si auto za 50 EUR nepůjčovat a přejet vlakem z Bergama vlakového nádraží rovnou do Monzy (je to nějakých 40 min. vlakem Regionale za 3 EUR, případně 20 minut z Milána z druhé strany). Vlaky v Itálii nejsou nijak drahé....a nebudeš mít potíže s parkováním. V době GP tam bude autem nebo na motorce šílená spousta lidí. Já bych doporučil Monzu spíše kvůli architektuře a parku ale proti gustu :D

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od persona »

vitezslav píše:Ano, pravdu má TK, v ceně jsou obě bergamské zubačky /víc jich přímo ve městě ani není/. Obě jsou na trase busu č.1 z letiště, jedna asi tři zastávky za nádražím po levé straně /nedá se přehlédnout/, ta vede do historického centra, druhá na konečné busu a ta vede k nádherné vyhlídce na město, do klidné části s botanickou zahradou.


To, že jsou obě lanovky v ceně denního lístku za 3.50 EUR jsem nevěděl - o to je to lepší. Díky. Máte někdo důkladněji projité dolní Bergamo? Já tam byl 2x a vždy se pouze kochal horní historickou částí - ale při pohledu z výšky vypadá "downtown" také pěkně rozsáhle. Už se moc těším na půlku prosince.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Globik »

persona píše:
vitezslav píše:Ano, pravdu má TK, v ceně jsou obě bergamské zubačky /víc jich přímo ve městě ani není/. Obě jsou na trase busu č.1 z letiště, jedna asi tři zastávky za nádražím po levé straně /nedá se přehlédnout/, ta vede do historického centra, druhá na konečné busu a ta vede k nádherné vyhlídce na město, do klidné části s botanickou zahradou.


To, že jsou obě lanovky v ceně denního lístku za 3.50 EUR jsem nevěděl - o to je to lepší. Díky. Máte někdo důkladněji projité dolní Bergamo? Já tam byl 2x a vždy se pouze kochal horní historickou částí - ale při pohledu z výšky vypadá "downtown" také pěkně rozsáhle. Už se moc těším na půlku prosince.

I dole je pár míst k vidění, ale je to běžné italské město. To jedinečné je právě Horní město a pak trochu i zahrady s vilami, co jsou ještě výš. Pokud se ale chce zeptat podrobně, prosím, mám centrum dost prochozené.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vmachalik »

vitezslav píše:Ano, pravdu má TK, v ceně jsou obě bergamské zubačky /víc jich přímo ve městě ani není/. Obě jsou na trase busu č.1 z letiště, jedna asi tři zastávky za nádražím po levé straně /nedá se přehlédnout/, ta vede do historického centra, druhá na konečné busu a ta vede k nádherné vyhlídce na město, do klidné části s botanickou zahradou.


Poraďte prosím, odkud přesně a jaký bus odjíždí na letiště, jak dlouho ta cesta trvá a zda ten jednodenní lístek platí i po půlnoci (24 hodinový) nebo je jen na den kdy byl zakoupen do půlnoci?
Dále taky nemůžu na google.maps najít tu nástupní stanici zubačky, která vede nahoru k té botanické zahradě. Může mi to někdo poslat odkaz na toto místo.
Dík

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od ziletka »

Co si pamatuju,tak cesta na bus do mesta je znacena uz od odebirani zavazdel a mam pocit, ze i ta zastavka ze ktere se jezdi je cela polepena a oznacena - no stress. A listek plati pouze do pulnoci dne oznaceni.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Kamyl »

vmachalik píše:Dále taky nemůžu na google.maps najít tu nástupní stanici zubačky, která vede nahoru k té botanické zahradě. Může mi to někdo poslat odkaz na toto místo.
Dík

http://maps.google.cz/maps?q=45.706526, ... iwloc=near

Hiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 16. 07. 2008, 19:24
Oblíbené typy letadel: ATR, A340-600
Pohlaví: muž
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Hiko »

Já jsem v BGY byl jednou, měl jsem pár hodin při čekání na další let, o městě jsem nevěděl zhola nic, o dopravě do centra jsem se dozvěděl až v kukani na letišti, tam mi dali i nějaký info letáček. Intuitivně jsem našel zastávku busu do města (ono to není zase tak složité) a i obě lanovky. A nemyslím si, že je to tím, že jsem geograf :wink:

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od poja »

Hiko píše:Já jsem v BGY byl jednou, měl jsem pár hodin při čekání na další let, o městě jsem nevěděl zhola nic, o dopravě do centra jsem se dozvěděl až v kukani na letišti, tam mi dali i nějaký info letáček. Intuitivně jsem našel zastávku busu do města (ono to není zase tak složité) a i obě lanovky. A nemyslím si, že je to tím, že jsem geograf :wink:


taky geograf?? odkad :D


Odpovědět