Bergamo BGY

Odpovědět
vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vitezslav »

goro: To obrovský OC tam je, otevřeno má denně. Stanovat 200m od prahu dráhy bych neriskoval. Ale nevím, já spal ve stanu jednu jedinou noc před 26 lety :lol: , takže asi nejsem ta nejpovolanější osoba.


goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

kdo jste byli v Bergamu a víte, prosim poradte mi pár věcí:

1) když přijedu busem od letiště na Stazione FS, potřebuju přesednout na tramvaj T1 do Albina a na přestup mám 7minut. Stojí ta tramvaj hned u zastávky busu, nebo se to musí ještě někde hledat?

2) lístek by měl jít použít na 5 a více zón (2,40 euro) rovnou na bus z letiště i na tramvaj, je to tak? A takový lístek na MHD se dá koupit kdykoliv na letišti nebo na nádraží?

3) v Bergamu a okolí jezdí příměstské autobusy (ne MHD) v nějakém integrovaném tarifním systému (S.A.B.), na který se prodávají lístky zvlášť v trafice. http://www.bergamotrasporti.it/interna.asp?id=5
Nevíte, kde by se tyhle lístky daly koupit v sobotu večer nebo v neděli ráno? Případně jestli je na to taky nějaký automat?

4) kolik času (orientačně) zabere přejít z letiště do toho obchodního centra Orio (hned naprosti, prý je tam pro pěší podchod pod dálnicí), udělat rychlý nákup potravin v hypermarketu a pak se vrátit na zastávku autobusu?
Má to obchodní centrum nějakou svou bližší zastávku MHD, nebo je nejrychlejší návrat podchodem na letiště a odjezd klasickou linkou 1 z letiště na vlakové nádraží?

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Steve »

ad 1) určitě není přímo u nádraží, vrátil jsem se odtamtaď včera, zkus se podívat přes Google street view nebo satelitní fotky...

ad 2) jízdenky se dají koupit buď na letišti v informačním centru Bergama (po vstupu do příletové haly ve veřejném prostoru doleva cca 30 metrů) nebo na zastávce autobusu je automat, bere jen mince.

ad 3) Toto je adresa MHD v Bergamu: http://www.atb.bergamo.it/ENG/homepage.aspx

ad 4) cesta do nákupní centra vezme rychlým krokem 7 minut - po východu z letiště doprava okolo vjezdových bran na parkoviště, na chodník a pokračovat stále doprava, po 150 metrech je přechod pro chodce se semaforem a u něj zastávka. Na přechodu přejít na druhou stranu, dolu do podchodu a na druhé straně dálnice opět cca 150 metrů doleva a pak přes mostek a podzemní parkoviště do nákupního centra. Když se sebou hodíš, tak se to za půl hodiny dá stihnout. Do města pak odjedeš z té zastávky, co je u přechodu, není třeba se vracet zpět na letiště. Autobusy jezdí po půlhodině.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od stano »

bergamo se vždycky oblitava otocka asi o 300 stupnu nad bergamem a přistava se od východu alespon to tak bylo vždy z mých asi 7 letu PRG-BGY...

Prave pri tom oblietavani som si vsimol, ze BGY ma nejake silne drahove osvetlenie. Strasne vela cerveneho, modreho...na inych letiskach som si toho az tak vela nevsimol. Mozno sa mylim...

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

Díky moc!
Steve píše:ad 4) cesta do nákupní centra vezme rychlým krokem 7 minut - po východu z letiště doprava okolo vjezdových bran na parkoviště, na chodník a pokračovat stále doprava, po 150 metrech je přechod pro chodce se semaforem a u něj zastávka. Na přechodu přejít na druhou stranu, dolu do podchodu a na druhé straně dálnice opět cca 150 metrů doleva a pak přes mostek a podzemní parkoviště do nákupního centra. Když se sebou hodíš, tak se to za půl hodiny dá stihnout. Do města pak odjedeš z té zastávky, co je u přechodu, není třeba se vracet zpět na letiště. Autobusy jezdí po půlhodině.

Podle toho popisu jsem pochopil nějakou takovouhle trasu, mám to zhruba dobře?
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 948f009ae5
Má to totiž skoro 800m, ale jiná tomu popisu neodpovídá.
A podél těch vjezdových bran se jde po nějakém chodíku? zdá se jakoby to byla dost krkolomná cesta mezi auty..

Steve píše:Do města pak odjedeš z té zastávky, co je u přechodu, není třeba se vracet zpět na letiště. Autobusy jezdí po půlhodině.

Aha, už jsem ji taky našel... linka 1, zastávka 1044 (Letiště - parkoviště)
http://www.atb.bergamo.it/user/download ... rmata_1044
Hodně autobusů tu zastávku ale projíždí, pro nás bude lepší návrat na letiště!

Steve píše:ad 1) určitě není přímo u nádraží, vrátil jsem se odtamtaď včera, zkus se podívat přes Google street view nebo satelitní fotky...

Tramvaj na nádraží podle mapky ATB je, až díky tvému odkazu jsem zastávku našel, když jsem mapu na té stránce dal do režimu leteckého snímku a náležitě přiblížil.
Zastávka tramvaje podle toho kousek od budovy nádraží, mírně doleva (stojíte-li čelem v nádraží), asi 150m.

Jízdenky doufám nějak seženeme, hlavně jestli to turistické centrum bude otevřené i v sobotu večer (přílet máme 20.15) a aby tam měli i tu 5ti zónovou jízdenku, která platí i na tramvaj do Albina.

A zkontrolujte mi prosím tu trasu do Oriocentra, Díky


Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Steve »

Ano, je to ta trasa, podél cesty vede široký chodník, který je zároveň i cyklostezka. 800 metrů to není, max. půl kilometru, fakt těch 7,8 minut max.

Potom ten bus by Ti měl zastavit, když na něj mávneš, ale samo že to není jisté. Ale Italové jsou v tomto celkem benevolentní. Když jsme šli kolem, tak tam pokaždé čekalo pár lidí, a to celkem 4x.. Infocentrum zavírá v 9 večer, alespoň v pátek. Spíš si ale najdi, jak se dostaneš na jízdenku ATB co nejdál, moc bych neposléhal na to, že tam bude možné koupit i nějaký regionální lístek...

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od happyna »

Neměl by někdo nějakej tip na levný ubytko v Miláně :wink:

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Lukino »

Mohl by mi někdo poradit hotel blízko letiště, případě z bezplatným či levným shuttlem? Přiletíme v sobotu z Brna v 21:00, odlétáme ráno v 8:15.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Steve »

http://www.centralhostelbg.com/eng/

Velmi slušný hostel, několikrát jsem tam spal, je to 2 minuty chůze od Porta Nuova, kde zastavuje bus z letiště. Jízdenka stojí 1,7 eura, musí být 3zónová.

szkandi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 60
Registrován: 07. 08. 2008, 09:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od szkandi »

Nejaky tip na dobrou / levnou pizzerii v Bergamu ?

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

jedna výborná a levná je kousek od zastávky via Borgo Pallazo (z nádraží kousek busem 7 nebo 8).
Nevím bohužel jméno, ani adresu, zajde se za roh do via Paitro Rovelli a pak někde tam max 2 minuty chůze v nějaké boční uličce. Z venku je to poznat dobře.
Velká pizza za 5-6eur, vynikající. příjemné prostředí.

szkandi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 60
Registrován: 07. 08. 2008, 09:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od szkandi »

Mohl by jsi se podivat na mapy a poslat mi GPS souradnice... takove to "A" od maps.google.com ? Diky.

http://fwd4.me/qFJ

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od skrita »

Není to Ristorante Tre Porcellini? Jedina, kterou jsem nasel na te ulici...Ale ten tip taky uvitam

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Steve »

Ovšem nejvyhlášenější pizzeria v Bergamu je v Citta Alta, stojíš na hlavním náměstí čelem k bílé budově knihovny a dáš se doleva, max. po sto metrech vidíš po pravé straně pizzerii, je to spíš sice fast food, ovšem velmi netradiční kombinace a chuť naprosto luxusní. Jedna porce přijde na 5 až 6 euro, ale stojí to za to. Poznávací znamení je jednoduché, výloha je plná pizzy.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

a název asi nevíš, že?
5-6euro je dobrá cena, ne?
Nebo za kolik se dá pizza v BGY koupit nejlevněji?


skrita píše:Není to Ristorante Tre Porcellini? Jedina, kterou jsem nasel na te ulici...Ale ten tip taky uvitam

Není, ta je na hlavní ulici. My jsme byli v nějaké boční. Bylo tam pěkně, pizza taky za 5-6e, ale pití drahé.


Odpovědět