Bergamo BGY

Odpovědět
happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od happyna »

Rád bych se někoho zkušenýho optal, ohledně letiště a města :wink:
Jak je to s tím přenocováním na letišti, změnilo se něco od předchozích(starších) příspěvků? :idea:
A pokud je to tam tak špatný, tak jestli ve městě je to po nocích klidný, že bych se tam toulal někde a třeba si odpočinul na lavičce :lol:
(nechce se mi shánět žádný ubytko, sotva na jeden den)
A ještě, jestli se tam někde dá chytnout nějaká Wi-Fi :?:


Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Steve »

Spaní pořád stejné, tedy nedoporučuje se, není kde.

Město jako takové je klidné, ale parky v Citta Alta na noc nejspíš zavírají, dle mého soudu se noc v Bergamu dá probloumat,ale nebude to nic záživného.

Noc v hostelu se dá pořídit pod 20 euro na vícelůžáku

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vitezslav »

Já už jsem sice z nočního bloumání po letištích a městech vyrostl (fakt těch ušetřených 30éček nestojí za to), ale Bergamo je jedno vůbec nejklidnějších italských měst, jaké jsem viděl. A laviček je tam všude spousta.

mandre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 08. 2009, 15:25
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od mandre »

No to já taky, ovšem máme přílet ve 23.45 a odlet ráno v 6.30...máme velké zavazadlo, tak to abychom tam tak na 5. byli, to nevím, kde těch 5 hodin strávit....to se neviplatí někam jet do hotelu na 4 hodiny. Budeme tam hold muset přečkat, v říjnu to nebude asi počasí na lavičky.

Nechají tam alespoň sedět/ležet na karimatce?

mandre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 08. 2009, 15:25
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od mandre »

mandre píše:No to já taky, ovšem máme přílet ve 23.45 a odlet ráno v 6.30...máme velké zavazadlo, tak to abychom tam tak na 5. byli, to nevím, kde těch 5 hodin strávit....to se neviplatí někam jet do hotelu na 4 hodiny. Budeme tam hold muset přečkat, v říjnu to nebude asi počasí na lavičky.

Nechají tam alespoň sedět/ležet na karimatce?


"nevyplatí"


Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Steve »

Jo, to jo, toto je fakt nesmysl jít na hotel... Karimatka IMHO v poho, ale tato zkušenost už je rok a půl stará

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od poja »

mandre píše:No to já taky, ovšem máme přílet ve 23.45 a odlet ráno v 6.30...máme velké zavazadlo, tak to abychom tam tak na 5. byli, to nevím, kde těch 5 hodin strávit....to se neviplatí někam jet do hotelu na 4 hodiny. Budeme tam hold muset přečkat, v říjnu to nebude asi počasí na lavičky.

Nechají tam alespoň sedět/ležet na karimatce?


nechají ale jen asi od půlnoci do 3 pak se vyhání a ležet už tě nenechaj

HonzaM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 30. 07. 2010, 12:01
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od HonzaM »

Ahoj,

prosím o tipy, jak se nejlépe dostat z letiště k jezeru Lago di Garda. Zatím mi to vychází na taxi, což pi vzdálenosti cca 100km bude asi ranec eur....

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Malvolio »

Autobusem (1) na vlakové nádraží Bergamo. Odtud si koupit jízdenku do "Desenzano Del Garda-Sirmione", budeš jednou přestupovat v Trevigliu (příp. v Brescii), přes Treviglio to trvá hodinu a půl, jízdenka stojí 6€.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Night fly »

HonzaM píše:Ahoj,

prosím o tipy, jak se nejlépe dostat z letiště k jezeru Lago di Garda. Zatím mi to vychází na taxi, což pi vzdálenosti cca 100km bude asi ranec eur....


Pokud se chces dostat do jakehokoliv mista u jezera, pak asi za 1,70EUR z letiste na nadrazi a potom vlakem do Peschiery del Garda za dalsich 6-7EUR. Z Peschiery pak uz jezdi po jezere lode.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

ahoj,
letíme v září s Ryanairem večer do Bergama, přílet asi kolem 20:15.
Budeme mít stan, rádi bychom toho využili a zašili se někam bokem na přespání.
Prosím poraďte nějaké místo, kde by bylo možné na noc stan postavit.
Uvažujeme koupit si za 3,5e tu celodenní jízdenku a jet si ještě večer projet město, tak klidně i nějakou lokalitu, kam lze dojet MHD. Co tam především stojí za vidění?

druhý den bychom chtěli dokoupit bombu na vařič (běžný typ VAR/Primus), je v Bergamu nějaký outdoorový obchod?

A pak bychom chtěli podniknout nějaký výlet do hor, máme na to tak 4 dny - takže ne moc daleko. Lecco, Valbodione, Sondrio, Tirano, Edolo?

Snažím se najít nějaké informace o horách v té oblasti (Bergamské, Orobské alpy), ale na webu toho moc není - a nebo fakt neumím hledat.
Tak prosím poraďte, kdo to tam znáte.

Chtěl bych buďto nějaký přechod hor po hřebenovce, s možností spát ve stanu nebo v bivakovacích boudách, nebo se utábořit na nějakém strategickém místě a vyrážet hvězdicovitě na tůry do okolí - nalehko, případně na ferraty (obtížnost -+D). Chtěl bych co nejvíš, ovšem nebudeme mít vybavení na ledovec, čili max. tam, kde lze dojít bez maček.

Pokud máte v elektoronické podobě nějaké mapy nebo průvodce této oblasti, budu rád, když mi je pošlete,nebo dáte odkaz.

Díky

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Steve »

Tak v Bergamu těžko, Citta Alta je prochozena za hodinu, protože katedrály už budou zavřené. Stavit stan si tam dost dobře nedokážu představit, asi spíš sednout na vlak a odjet kousek z bergama na venkov a podle statelitního pohledu na mapách najít nějaké potencionální klidné místo...

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

a někde kolem toho letiště se nedá se stanem "zašít"?
Nebo někde v těch lesích za cita alta, kam se dá večer dojet v dosahu MHD?
Přiletíme pozdě, na vlak to vypadá až druhý den.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vitezslav »

goro: Stanovat u letiště bych rozhodně nedoporučoval. Ani není kde - samá parkoviště, silnice, hotely, OC a centrum města kousíček.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

no ohledně toho přespání u Bergama, našel jsem na satelitních snímcích takové místo, budu rád, když mi to zhodnotíte, jestli je to OK.

Otevřený obchod jsem nakonec taky našel - hned u letiště by mělo být nákupní centrum Orio i s hypermarketem otevřeným každý den.

Poslední, co potřebujeme vyřešit, je jak sehnat v neděli bombu na vařič.
Koupit v nějakým kampu po cestě?


Odpovědět