Bergamo BGY

Odpovědět
Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Steve »

Nejde o cenu za celou pizzu, tedy celé kolo, ale jedná se o pizzu dělanou ve velkém na plechu, z níž se každému zákazníkovi odřezává kus. Tuším že cena za kilo se pohybuje od 11 do 15 €, název fakt nevím ,ale na té ulici se to nedá přehlédnout, pokud se budeš dívat do výkladů. A fakt to za to stojí.


Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Lukino »

Lukino píše:Mohl by mi někdo poradit hotel blízko letiště, případě z bezplatným či levným shuttlem? Přiletíme v sobotu z Brna v 21:00, odlétáme ráno v 8:15.


Odpovím si sám - nejlevnější hotel v okolí byl v našem termínu NH Orio al Serio hned naproti letišti vedle Orio centra - cesta pěšky 10 minut po chodníku, o víkendu skvělá cena pro mladé do 30 let - sleep and go - 60 EUR / 72 EUR se snídaní za double :wink:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Fabo »

Obecne piti (hlavne teda pivo a soft drinks) v italskych restauracich nejsou levna. Pri cene pizze kolem 5 eur, tedy jako tady, stoji 0,4 piva klidne 4,50 eura, cez teda neni zadne terno... Bejva ale obcas celkem levne vino, v Rimini v zari jsem si teda objednal misto pullitru piva za 4,50 litr cervenyho za 3,50 :) A musim podoktnout, ze to nebylo spatne vino.

Co se tyce vyberu samotne pizzerky, nepomohu, jed sem v pizzerce nahodne nalezene nekde v centru.

szkandi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 60
Registrován: 07. 08. 2008, 09:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od szkandi »

Steve píše:Nejde o cenu za celou pizzu, tedy celé kolo, ale jedná se o pizzu dělanou ve velkém na plechu, z níž se každému zákazníkovi odřezává kus. Tuším že cena za kilo se pohybuje od 11 do 15 €, název fakt nevím ,ale na té ulici se to nedá přehlédnout, pokud se budeš dívat do výkladů. A fakt to za to stojí.


Myslim, ze jsme to nasli...

Obrázek

Je to tady => http://goo.gl/maps/mR5A

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

goro píše:jedna výborná a levná je kousek od zastávky via Borgo Pallazo (z nádraží kousek busem 7 nebo 8).
Nevím bohužel jméno, ani adresu, zajde se za roh do via Paitro Rovelli a pak někde tam max 2 minuty chůze v nějaké boční uličce. Z venku je to poznat dobře.
Velká pizza za 5-6eur, vynikající. příjemné prostředí.


Tak už jsem tam byl znova a tentokrát jsem si všiml lépe, kde přesně to je:
http://goo.gl/ANWA4

Obrázek
Z nádraží se to dá i pěšky, já jsem to šel asi 10- max 15 minut. Z venku to vypadá jako nic moc, možná to je pro italy pajzl, ale uvnitř mají hezké čisté čisté nekuřácké prostředí.

Obrázek
Pizza je tady fakt dobrá

Obrázek

4.50 eur, malé pivo 2e, záhadný poplatek (v překladu ubrus a pečivo) 1.5e
Obsluha velice milá a sympatická, anglicky nemluví, ale protože jsem spěchal a minule jsme tady čekali tak 30minut na přípravu pizzy (a všimli jsme si, že italové si tam na běžný oběd vyhrazují tak 2 hodiny času) ... nakonec stačilo říct jen šupito presto, létí mi aéro :) Paní se usmála že to chápe a za pět minut jsem měl pizzu na stole. :D


Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Caky »

szkandi píše:Myslim, ze jsme to nasli...
Je to tady => http://goo.gl/maps/mR5A


Bohužel ta pizza je poněkud buchtózního typu. Mě taky na pohled lákala, ale po pozření bych do ní už znova nešel. Doporučuju radši klasickou pizzu v nějaké pizzerii. Co je sranda, tak ji z plechu ustříhávají nůžkama :)

szkandi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 60
Registrován: 07. 08. 2008, 09:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od szkandi »

...pravda pravdouci ! Ty nuzky jsme taky zahledli, hukot :mrgreen:

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Zulu Charlie »

Zdravím, prosím znalé o info, jaký je nejrychlejší transfer BGY - MXP. Kvůli návazným letům bych na to měl tak hodinu (pokud by vše šlo dobře). Dá se to vůbec stihnout ?

Díky moc.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

pokud máš na přepravu jen hodinu, myslím že to je málo.
Je to 85km, takže i kdybys měl na BGY přistavené auto s řidičem nebo si vzal za nehorázné peníze taxi, tak to zabere tak tu hodinu.
Nejbliž tomuto času je shuttle, který jezdí z centra Bergama na BGY a pak na postupně na T1 a T2 MXP. Tento bus jede asi 1:10-1:15. Ale jenom několikrát za den, musel bys mít štěstí, aby to zrovna bylo v čas, kdy přiletíš.
Jízdní řády zde (linka č.3) http://www.orioshuttle.com/documenti/EN ... 0-2010.pdf
Cena 18 euro OW, 30 euro RT

Jinak (pokud se do časů linky 3 netrefíš) jede mnohem častěji linka 1 (BGY - Milano centrale), odjezd z BGY cca každou půlhodinu. Jízdní doba 50minut. Cena 10 euro OW, 16 RT
Na Milano centrale přesedneš na Malpensa shuttle, který jede taky cca 50minut.
Jízdní řády zde http://www.malpensashuttle.it/mxp-mil.htm Cena 7,50 euro OW, 12 RT.

Jinak kdo má trochu víc času a chce ušetřit, tak za 1,8e do Bergama FS (15minut), a za 4,2euro vlakem do Milano centrale (48minut), jede každou hodinu.

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Zulu Charlie »

@goro: Díky moc. Nevím, nevím, to asi nedám. Pokud by vše dokonale klaplo, stihl bych to (byl bych na MXP hodinu před odletem). Ale jak se znám, ono by něco určitě neklaplo :thumbdown:

schvanc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 07. 2010, 21:52
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od schvanc »

Ahojte,

potrebuji stihnout prestup v Bergamu, nak ktery mam 50 min. Letim z Bratislavy do Bergama a pak do Marrakese jen s prirucnim zavazadlem. Jde to stihnout?

Diky moc

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od stano »

U Ryanairu je 50 minut jednoznacne malo. Je vela otaznikov: neskorsi odlet z BTS, problemy so security v BGY. Ryanair neberie ohlad na ziadne objektivne priciny.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od goro »

50 minut na přestup v BGY stačí v pohodě. Ale jak už bylo řečeno, vtip je v tom, že nesmí nastat žádné komplikace. Je to velký risk, stačí menší zpoždění (nic mimořádného) a uletí vám to.
Pokud bych neměl jištění (náhradní program v BGY, koupená další levná letenka druhý den), tak bych to neriskovat. Uletí to, a co pak? :crazy:

PS: security na BGY je nějaká problematická? měli jste tam někdo někdy problém? (já zatím vždy v pohodě, žádné čekání, ani nějaké nadstandardní kontroly..)

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od stano »

Take optimisticke odpovede mam najradsej, ako keby lietali do Maroka masiny kazdu hodinu... Ked nie je nahradne riesenie, tak je to velky risk.

schvanc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 07. 2010, 21:52
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od schvanc »

Diky za odpovedi!


Odpovědět