Bergamo BGY

Odpovědět
Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Steve »

goro: záleží na koho narazíš, zažil jsem už i doplácení, a téměř pravidlem je měření velikosti zavazadel, o něco méně častěji i vážení.

schvanc: po příletu u karuselů se dát doleva, po schodech nahoru a měla by tam být spojovací chodba přímo do odletové části letiště. Sám jsem to teda nezkoušel, ale dříve to už tady bylo zmiňováno...


mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od mex »

Steve píše:goro: záleží na koho narazíš, zažil jsem už i doplácení, a téměř pravidlem je měření velikosti zavazadel, o něco méně častěji i vážení.

schvanc: po příletu u karuselů se dát doleva, po schodech nahoru a měla by tam být spojovací chodba přímo do odletové části letiště. Sám jsem to teda nezkoušel, ale dříve to už tady bylo zmiňováno...


Chodba bývá již zavřená a vstup povolen pouze personálu !!!

Cassidy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 29. 06. 2004, 21:54
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Cassidy »

Nevíte někdo, jak je to v Bergamu přesně s platností 3-denní jízdenky na MHD ??? Kdysi tu někdo psal, že platí jen v den označení a 2 následující dny - to by mohlo taky být jen 50 hodin. Zatímco na webu letiště i přepravní společnosti je uvedeno, že platí 72 hod. od označení (zřejmě tedy např. od pondělí, 16.00 hod. do čtvrtka, 16.00 hod.). Co tedy platí ??
My budeme v Bergamu od pátku, 20 hod., do pondělí 12 hod. (=64 hodin).

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Lucx »

Co já si pamatuji, tak na 24 hodinové jízdence je vyznačen čas označení a jízdenka platila skutečně do druhého dne, ne jen do půlnoci. S tímto jsem se setkal i jinde v Itálii, jízdenka platila vždy celých 24, 36, resp. 72 hodin od označení.
Píšou to i na webu ATB http://www.atb.bergamo.it/ENG/Default.aspx?SEZ=2&PAG=126&NOT=257

ufo.jupiter
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 03. 2011, 02:12
Oblíbené typy letadel: Airbus A340-600,Airbus A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Isera,Italy
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od ufo.jupiter »

Spis nez do Milana si radsi zajedte k lago di garda.Vlakem je to z bergama neco pres hodku..:-D


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Globik »

ufo.jupiter píše:Spis nez do Milana si radsi zajedte k lago di garda.Vlakem je to z bergama neco pres hodku..:-D

Nebe a dudy. Hrušky a jablka. Každý má jiné preference.

Kamulda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 04. 2011, 09:50
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Kamulda »

Zdravím, můžete mi bližší info ohledně dopravy z letiště v Bergamu do Milána? Vidím to nejpíš na ten autobus - dá se koupit i zpáteční jízdenka neomezená časově??

A co doprava v Milánu - je reálná koupě 3denní jízdenky na MHD? Za jakou cenu a dá se koupit už vše na letišti v Bergamu? :)

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Lucx »

Kamulda píše:Zdravím, můžete mi bližší info ohledně dopravy z letiště v Bergamu do Milána? Vidím to nejpíš na ten autobus - dá se koupit i zpáteční jízdenka neomezená časově??


Jízdenka se neprodává na konkrétní datum a čas, takže ji lze využít kdykoli při zpáteční cestě.

A co doprava v Milánu - je reálná koupě 3denní jízdenky na MHD? Za jakou cenu a dá se koupit už vše na letišti v Bergamu? :)

Vyvstává otázka, co chcete dělat 3 dny v samotném Miláně, kde máte to nejdůležitější projité za půl dne, a to možná přeháním.
Už to tady několikrát zaznělo, za prohlídku a rozhodně stojí samotné Bergamo a Citta Alta, kde se dostanete lanovkou.
Jinak, jízdenky na MHD v Miláně http://www.atm-mi.it/en/ViaggiaConNoi/Biglietti/Pages/Biglietti%20Urbani.aspx Stačí používat google a mozek 8)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Globik »

Lucx píše:Vyvstává otázka, co chcete dělat 3 dny v samotném Miláně, kde máte to nejdůležitější projité za půl dne, a to možná přeháním.


Myslím, že každý z nás je jiný a někomu 2 dny v Miláně nemusí stačit. A to mluvím jen o klasické turistice, třeba tam jede za jinými aktivitami.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od persona »

Byl jsem v Miláně 4x (v květnu 2011 opět na 2 dny), v souhrnu tak 7 dní čistého času a ještě mi to nestačilo. Je to velmi individuální.

Kamulda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 04. 2011, 09:50
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Kamulda »

Při koupi "Two days pass"" v hodnotě 5,5eur můžu v Miláně cestovat libovolně po dobu 48hodin od označení
neomezeně jak metrem tak autobusy???

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od dydzej »

persona píše:Byl jsem v Miláně 4x (v květnu 2011 opět na 2 dny), v souhrnu tak 7 dní čistého času a ještě mi to nestačilo. Je to velmi individuální.

Presne tak, je to opravdu velmi individualni. V Milane jsem byl letos nekolikrat a jen galerie byly skoro na dva dny. Ale chapu, ze Lucx's mozek to muze vnimat jinak :) .

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Lucx »

dydzej píše:
persona píše:Byl jsem v Miláně 4x (v květnu 2011 opět na 2 dny), v souhrnu tak 7 dní čistého času a ještě mi to nestačilo. Je to velmi individuální.

Presne tak, je to opravdu velmi individualni. V Milane jsem byl letos nekolikrat a jen galerie byly skoro na dva dny. Ale chapu, ze Lucx's mozek to muze vnimat jinak :) .


Jasně, teď mě tady všichni začněte kamenovat, že jsem kulturní nevzdělanec, který nedychtí po muzeiích a galeriích :twisted:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Globik »

Lucx píše:
dydzej píše:
persona píše:Byl jsem v Miláně 4x (v květnu 2011 opět na 2 dny), v souhrnu tak 7 dní čistého času a ještě mi to nestačilo. Je to velmi individuální.

Presne tak, je to opravdu velmi individualni. V Milane jsem byl letos nekolikrat a jen galerie byly skoro na dva dny. Ale chapu, ze Lucx's mozek to muze vnimat jinak :) .


Jasně, teď mě tady všichni začněte kamenovat, že jsem kulturní nevzdělanec, který nedychtí po muzeiích a galeriích :twisted:

Všichni asi ne. Ale uvědom si, že na toto forum chodí nejširší možné spektrum osob s nejrůznějšími zájmy. A řeči typu "Vyvstává otázka, co chcete dělat 3 dny v samotném Miláně, kde máte to nejdůležitější projité za půl dne, a to možná přeháním" se tu moc nenosí. Tobě stačí vidět to nejdůležitější a to proběhneš za půl dne nebo méně. Někdo chce vidět sice jen to nejdůležitější, ale potřebuje na to celý den. Jiný toho chce vidět více a další chce nejen vidět, ale i zažít. A jsou lidi, co necestují za turistikou, ale za jinými účely. Prostě sis svojí poznámkou naběhl ke komentáři Dýdžeje.

LukasV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09. 09. 2011, 11:38
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od LukasV »

Ahoj, mám dotaz k přestupu na letišti Bergamo, dá se stihnout v pohodě přestup s 1kufrem (odbavené zavazadlo), když přiletím z Rhodosu v 15:35 do Bergama a mám pak let v 17:10 z Bergama do Bratislavy-obojí Ryanair? Můžu to risknout a letenky koupit? Díky za názor.
FR 4992 přílet v 15:35 do Bergama
FR 4642 odlet v 17:10 z Bergama do Bratislavy


Odpovědět