Bergamo BGY

Odpovědět
majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od majkl666 »

LukasV píše:Ahoj, mám dotaz k přestupu na letišti Bergamo, dá se stihnout v pohodě přestup s 1kufrem (odbavené zavazadlo), když přiletím z Rhodosu v 15:35 do Bergama a mám pak let v 17:10 z Bergama do Bratislavy-obojí Ryanair? Můžu to risknout a letenky koupit? Díky za názor.
FR 4992 přílet v 15:35 do Bergama
FR 4642 odlet v 17:10 z Bergama do Bratislavy


V BGY jde odbavení většinou rychle, takže si myslim že by to mělo být bez problému a máš dostatek času i na crosaint a kafejo ;-)


LukasV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09. 09. 2011, 11:38
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od LukasV »

Takže v pohodě stíhám vyzvednout kufry a zaběhnout na check-in je odbavit na další let? Jde mi o to, že se přepážky check-inu zavírají snad hodinu před odletem, tak mi to přijde dost na knap.
Říkáte že v pohodě stíhám, nebo je lepší radši koupit letenku až na další den? Nechce se mi právě přenocovat v Bergamu, proto bych rád let z Rhodosu do Bratislavy sfouknul během jednoho dne..Díky

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vitezslav »

Pokud první let přiletí na čas (což tě samozřejmě dopředu nikdo stoprocentně nezaručí), není jediný důvod to nestihnout.

LukasV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09. 09. 2011, 11:38
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od LukasV »

Díky. Takže byste to riskli a koupili letenku na těch 17:10?

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od majkl666 »

LukasV píše:Díky. Takže byste to riskli a koupili letenku na těch 17:10?

Pokud se jedná o let s FR tak bych to risknul 100 %, tam moc zpoždění nebývá, ja snad letěl do BGY s FR víc než 10x a vždy na čas nebo ještě dřív, ale samozřejmě náhoda je svi.. :D no ale ja bych to určo riskl, lepší než nocovat na letišti, času je si myslím dostatek, většinou žádné fronty u check-inu takže pohoda pokud to sedne z řecka na čas, snad bys to stihl i kdyby měl let sekeru do 30 minut. Terminál není velký od příletu k check-inum doběhneš za 2min ani ne ;-) Jen snad na bezpečností kontrole se občas tvoří dlouhé fronty.


LukasV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09. 09. 2011, 11:38
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od LukasV »

Díky za radu, už jsou koupený:) Už jsem si i online odbavil 15kg zavazadlo a na boarding pasu se píše, že je třeba na letišti zajít k baggage drop desku, jak tohle funguje na letištích v Bergamu a Bratislavě? To je nějaké zvláštní místo, mímo odbavovaví přepážky, kde odevzdám zavazadlo? Jaký je přesný postup na letišti, když jsem se už online odbavil doma? Kde mi vydají čísla sedadel do letadla? Díky za info.

carcharias
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 11. 2010, 21:42
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od carcharias »

Zdravím,
máte někdo zkušenosti s přespáním na letišti ? Dá se tam slušně přespat, nebo letiště zavíraj na noc ?
Přílet mám ve 21 a odlet 06 tak se mi nechce dávat za hotel.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Airbus380 »

V pondělí letím z PRG do BCN přes BGY (W6+FR), a mám 4 hodiny na přestup. Má někdo osoboní zkušenost s tím, zda je to pohodlný čas na oběd v Bergamě?

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Lucx »

Airbus380 píše:V pondělí letím z PRG do BCN přes BGY (W6+FR), a mám 4 hodiny na přestup. Má někdo osoboní zkušenost s tím, zda je to pohodlný čas na oběd v Bergamě?

Na oběd v nedalekém Orio Centru je to tak akorát, ale někdy jsou ve špičce před security v BGY brutální fronty, na odlet bych nechodil na poslední chvíli.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od vitezslav »

S klidem můžeš i do centra, pokud to přiletí na čas. V BGY jsi po příletu do 15min před terminálem, odkud jezdí bus do centra a cesta trvá 10-15min. Hodinku na oběd, stejným busem zpátky a pořád máš i při frontách dostatečnou časovou rezervu.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od bugr »

Jezdí do Milána jen bus nebo je tam i vlak? díky

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od Globik »

bugr píše:
25. 07. 2020, 10:37
Jezdí do Milána jen bus nebo je tam i vlak? díky
MHD bus z BGY na nádraží v centru Bergama a odtamtud vlak. Trať nevede přes letiště, je cca 2 km vzdálená od terminálu.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od bugr »

aha, díky, takže to dáme přímým busem. Mě vlak vyhodily nějaké vyhledávače ale nepřišlo mi to moc věrohodné.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od persona »

Pokud jedete na více dnů nebo dokonce týden, doporučuji zvážit jízdenku, na kterou se už dlouho chystám.

io viaggio ovunque in Lombardia - 43.50 EUR za 7 dní

https://www.regione.lombardia.it/wps/po ... ettimanale

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bergamo BGY

Příspěvek od bugr »

Já chtěl být Bergamo, Milán jeden den. Pak Benátky.
Ale ten denní by se asi hodil. Protože tam bych si kupoval denní po Bergamu, pak ještě lístek na vlak do Milána, potřebujeme se z vlaku dostat do centra. Takže ten denní asi dobrej. I když jak na to koukám tak to není na 24 hodin ale na kalendářní den :(


Odpovědět