Frankfurt - Hahn

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

ty jo bych nerek ze zrovna v uzemi nikoho bude nouze o auta....


Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

poja píše:ty jo bych nerek ze zrovna v uzemi nikoho bude nouze o auta....


Nebo právě proto :-)

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od Tonda 2 »

ahojte všichni, je na letišti Hahn internetová kavárna s možností tisku?

MIGUELAS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 23. 04. 2008, 19:09
Bydliště: Ostrava-Jih
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od MIGUELAS »

Ano, internetová kavárna i s hracími automaty je v 1. patře a otevřená celou noc, jen jsem tam měl problém s vytisknutím letenky, normálně to nešlo a byla vytisknutá bílá stránka, ale po zavolání obsluhy a vhození dalších asi 50 centů se to vyřešilo a mohl jsem provést check in.

Jinak velmi zajímavá věc, kterou jsem dříve nezaregistroval a to na Hahnu spím přes noc dost často (ne na zemi jako ostatní ale v klidu v 1. patře na křesílkách v bufetu, i když moc pohodlná nejsou) - kolem půlnoci tam chodí ženské (asi uklízečky), určitě ne security a všechny co tam jsou, i třeba slušné číňany o) z prvního patra vyhazují dolů do přízemí. To ještě zlatý Madrid III nebo Porto, tam je to každému jedno.
Jestli to pak kontrolují i v průběhu noci, že se tam někdo vrátí, to nevím.
Oblíbené místo na spaní na zemi bývalo v 1. patře naproti těch internetových a telef. automatů, kousek od výhledové plošiny, ale vyhazují kolem půlnoci i odtamtud.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od procvi »

Já přespával na zemi naproti vchodu pro crew, protože tam nejen bylo teplo, ale také i zásuvka na 230V, takže s noťasem jsem měl na celou noc vystaráno :D


VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od VanillA »

Ahoj všem, 9.3 kolem 23:10 mám přílet z PRG. Chtěl jsem se zeptat ohledně hotelu. Vybral jsem si na osvědčeném booking.com InterCityHotel Hahn Airport. 11.3 pokračuju do DUB, ale nechal jsem si jeden den na prohlídku FRA.

Moje otázka směřuje k tomuto - přílet mám 23:10 a logicky by mi přišlo zabookovat hotel 1 noc tzn z 10.3-11.3. Ale když přijdu cca v 24:30 (10.3) na hotel, tak jestli mě ubytují.. Aby to nebylo tak, že má zaplatit 2 noci?

Díky za postřehy a rady. Snad můj dotaz není úplně hloupý.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od skater »

VanillA píše:Ahoj všem, 9.3 kolem 23:10 mám přílet z PRG. Chtěl jsem se zeptat ohledně hotelu. Vybral jsem si na osvědčeném booking.com InterCityHotel Hahn Airport. 11.3 pokračuju do DUB, ale nechal jsem si jeden den na prohlídku FRA.

Moje otázka směřuje k tomuto - přílet mám 23:10 a logicky by mi přišlo zabookovat hotel 1 noc tzn z 10.3-11.3. Ale když přijdu cca v 24:30 (10.3) na hotel, tak jestli mě ubytují.. Aby to nebylo tak, že má zaplatit 2 noci?

Díky za postřehy a rady. Snad můj dotaz není úplně hloupý.


Dotaz hloupý není, ale zklamu tě. Většina hotelů má tzv. chech-in time kolem 14.00 a check-out time cca 10-11 hod. Většinou na check-in tolerují o pár hodin dřívější nástup, pokud je volný tvůj pokoj, ale rozhodně tě nenechají ubytovat o půl dne dřív. Rozhodně bookuj dvě noci pokud nechceš spát tu první před hotelem.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od VanillA »

Díky moc za info. Ještě jsem psal do hotelu a docela rychle mi přišla odpoved:

Our Opening Time: 4.00 am until 2.00 am
Check-out: 12.00
Breakfast-Time: 4.30 am until 10.00 am

Our Hotel is 1500 meters from the terminal. The best way to get to us is with the shuttle bus (Parkplatz-Shuttle). The cost for the bus is 2,00 Euro per person from the hotel to the terminal, from the terminal to the hotel free. The bus stops in front of the terminal. It drives from 4.30 am until 11.00 am every 30 minutes from the hotel to the terminal and every 20 minutes from the terminal to our house until 1.00 am.

V tomto případě tam nejspíše někde přečkám 4 hodinky než platit 60 euro navíc..

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od context »

už som to tu niekde písal, že som spal v B&B Hotel Frankfurt Hahn-Airport hneď oproti letisku za 49€ double, pekné, čisté a hlavne je to na letisku...

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od VanillA »

Jak to děláte s ubytováním všichni ostatní?
Přílet z PRG i BTS je kolem půl noci pokud se nepletu.. Všichni spíte na letišti?

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od ziletka »

My jsme naposled stravili noc v tomto penzionu. http://www.advance-hotel-zum-hahn.de/en/garten.php Naprosto pohodove ubytovani, vyzvedli nas primo pred terminalem, rano nas tam zase zpet odvezli.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od VanillA »

A co ten čas příletu vs ubytování?

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od poja »

ja sem spal na hahn v hostel schwerbach za 18 asi 15km od letiste vyzvedli me ale rano sem musle jet taxikem pac jejich řidič jezdí až od 8...B&B na letišti je super je tam kabelovka kde davaj nemeckou ligu a happytreefriends :) 4lužak za 66e ale pokud je človek sam to to je asi 40...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od persona »

V úterý vyrážíme z BTS přes HHN, FRA a AMS na "velikonoční" New York a informací je tu překvapivě málo, tak jsem si říkal, že bych udělal - pokud to jen trochu bude možné - podrobný fotografický trip-report se zachycením klíčových míst pro lepší orientaci. A jako obvykle máme jednodenní rezervu s přespáním na cestě tam i zpět (zkusil jsem v tomto případě dát na doporučení uživatelů booking.com a vybral nejoblíbenější hotel jak v Hahnu: B&B Hotel Frankfurt Hahn-Airport za 56 EUR/double cca 200 metrů od terminálu a Hotel Bristol v centru Frankfurtu - bylo nám ovšem nabídnuto upgrade na 5hv. www.roomers.eu a vzal jsem to po ujištění, že cena zůstává stejná jako hotel Bristol a zahrnuje i snídani, za kterou se jinak doplácí nehorázných 29 EUR za osobu!!! Dopravu z Hahnu do Frankfurtu svěříme zřejmě Terravision - mají nejlepší sazbu 16 EUR za zpátečku, byť jezdí na kraj Frankfurtu a je nutné ještě dorazit zbývající kousek cesty S-Bahnem. Protože očekám, že na letišti HHN nebude žádný pořádný supermarket, bude zřejmě nutné na zpáteční cestě přivézt balík proviantu na celý den přímo z Frankfurtu. :)

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Frankfurt - Hahn

Příspěvek od jjj »

Je realny v Hahnu prestoupit pokud je prilet odlet 60 minut?


Odpovědět