Dresden

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Dresden

Příspěvek od egho »

Jak to chodí v Drážďanech??odbavení,pasy atd???kde sídlí cestovky??atd??


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Kamyl »

egho píše:Jak to chodí v Drážďanech??odbavení,pasy atd???kde sídlí cestovky??atd??

http://www.dresden-airport.de/cs-iso/in ... age=cs-iso

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od MK »

egho píše:Jak to chodí v Drážďanech??odbavení,pasy atd???kde sídlí cestovky??atd??


Já z DRS odlétal v dubnu (s dba...teda vlastně už AB..) do DUS...Letiště je dobře dostupné (jak sockou - S2+autobusy s přestupem na tramvaj u Infineonu, tak po dálnici - vede hned kolem letiště). Terminál není moc velký, ale moc příjemný...cestovky a různé kancly jsou po obvodu, odbavovací přepážky vprostřed. Horší je to trochu s obchodama, nic moc tam není....aspoň co se týče tranzitu, tak jen bar + pár dalších obchůdků docela drahých. Při odletu ani příletu jsem na nic nečekal, bagáž mi přijela hned jak jsem přišel k pásu. Všude čisto, příjemní zaměstnanci, vše přehledné, dobře značené,... Prostě německé letiště jak má být :wink:

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

DRS

Příspěvek od kuba.biker »

Jo, ale bacha na věc: v Drážďanech se chystá rekonstrukce RWY, proto bude letiště o víkendech na přelomu června a července uzavřeno-viz stránky letiště :?

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

Netušíte, co jsou zač ty letecké fabriky kolem drážďanského letiště? Jedno je EADS, nevím, co tam přesně dělají, pak tam jsou další dvě, z jejichž vrat koukaly dvě letadla...a na ploše odstavené tři A310 Air India...
Jinak pokud se chystáte z Drážďan letět a nechcete utrácet za parking, tak jedno v pohodě místo: Začátek Karl-Marx-Strasse..cca 11 minut pěšky k terminálu nebo přímo busem 77. V těsné blízkosti letiště to moc nejde, všude zákazy stání. Tady ověřeno, je to na ulici u sídliště.


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Jmenuje se to Elbe Flugzeugwerke; provádějí tam přestavby Airbusů A310 a A300 na cargo. Naposledy měli v parádě Air Macao, Qatar Airways a Canadian Air Force. Ty Air Indie jsem tam fotil (tehdy byly jen dvě) na začátku července, ale pletivo plotu fakt není "spotter-friendly" a Besucherterasse byla kvůli konání jakéhosi firemního večírku uzavřená...

ve fóru spotterů z DRS je činnosti EFW věnována celá kapitola (či jak se tomu říká) http://www.skybird-ev.de/
tady je ofiko stránka EFW http://www.eads.net/1024/en/businet/aeronaut/efw/efw.html

Myslím, že by tam měl být parking, kde je stání po dobu tří hodin grátis... :wink:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od alesesl »

Chtel bych se zeptat jak je to s parkovanim auta na DRS? Na nejake ceny jsem se dival co maji parking na letisti atd. Vite o nejakem parkovani v blizkosti letiste - i placenem, ktere vyjde levnejc nez na letisti.

Diky

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od euroflyer »

alesesl píše:Chtel bych se zeptat jak je to s parkovanim auta na DRS? Na nejake ceny jsem se dival co maji parking na letisti atd. Vite o nejakem parkovani v blizkosti letiste - i placenem, ktere vyjde levnejc nez na letisti.

Diky


letiště je v celkem obydlené oblasti, takže se dá v klidu parkovat u domů. Například na Flughafenstrasse zcela bez problémů, jsou tam takové komunistické paneláčky, kde je místa dost. na terminál je to pak cca 10 min pěšky.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od dider »

Ja jsem parkoval na P4 a na den to bylo 9E, takze docela cheap, ale jak tak koukam na google.maps, nebude asi problem parkovat v te obytne casti. Jen to bude trochu delsi prochazka.

Maximus
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 15. 07. 2009, 10:30
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Maximus »

Má někdo aktuální zkušenost s parkováním v obytné části u letiště Drážďany? Po změnách v parkování přímo na letišti se dá sice parkovat týden za cca 20 euro (15+5), ale volné místo při on line rezervaci je nejdříve za 14 dnů. Při LM zájezdu je to k ničemu. Díky za info.

remost
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 04. 03. 2009, 09:54
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od remost »

Minulý rok v srpnu jsem parkoval 10 dní na nedaleké Karl-Marx-Strasse. Několik míst v podélném stání bylo po ránu (5:30 hod.) volných, ve vzdálenější části od letiště poloprázdno. Pěšky 12 minut do terminálu. (viz mapa Google Earth). V červenci vyzkouším bližší ulice u rodinných domů...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od kuba.biker »

Netušíte, zda někdo nahradil Hamburg International na lince Dresden-Debrecen?

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od bugr »

nějaká aktualita ohledně parkování? Zkoušel jsem bůknout ten levný parking a 14 dnů dopředu plno :-/

rysmen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 04. 2015, 21:57
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od rysmen »

Prosím, někdo zkšuenosti s tím, jak dlouho se čeká na kufry po příletu ? Nejlépe s Air Berlin, doletíme z Mallorcy v 16:05 a studentagency bus nám frčí buď v 17:50 a nebo 19:50, tak jestli je 17:50 rezervace OK? Chceme totiž i nějakou rezervu v případě zpožděného letu.. Díky za rady! :)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od alesesl »

rysmen píše:Prosím, někdo zkšuenosti s tím, jak dlouho se čeká na kufry po příletu ? Nejlépe s Air Berlin, doletíme z Mallorcy v 16:05 a studentagency bus nám frčí buď v 17:50 a nebo 19:50, tak jestli je 17:50 rezervace OK? Chceme totiž i nějakou rezervu v případě zpožděného letu.. Díky za rady! :)


Predpokladam, ze jedete z letiste se Student agency, nebo z mesta? At uz tak nebo tak, tak si myslim, ze kufry do 17 hod budou urcite vydane, DRS je male letiste, a tam veci netrvaji tak dlouho. Z letiste se da S Bahn do centra dostat za 20 min, takze bych bus 17:50 vzal.


Odpovědět