Dresden

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Petr31 »

Marty-t píše:protože DRS je alternativa českých letišť - viz. diskuse o parkingu výše :-) - zaujalo mne, že Germania v létě 2018 bude významně expandovat do zajímavých turistických lokalit:

Dresden – Barcelona eff 01MAY18 3 weekly 737-700 (Day 257)
Dresden – Bastia eff 19MAY18 1 weekly 737-700 (Day 6)
Dresden – Monastir eff 02MAY18 1 weekly 737-700 (Day 3)
Dresden – St. Petersburg eff 26APR18 2 weekly 737-700 (Day 47, Day 15 from LED)
Dresden – Thessaloniki eff 01MAY18 2 weekly 737-700 (Day 25)

Previously reported new route:
Dresden – Athens eff 04MAY18 2 weekly 737-700 (Day 15)
http://www.routesonline.com/news/38/air ... rk-in-s18/


..alternativa to je, ale podle mě jen pro celkem úzkou skupinu cesťáků.Bydlím 20km jižně Prahy a když zavřu vrata, tak jsem za hodinu na odletech na Ruzyni a auto cestou nechám v bezpečí u GO parking, zaplatím 890Kč za týden. Dresden pro mě není alternativa, s malou rezervou kvůli Praze a D8 na to potřebuju 3hodiny autem. Představa, že zvlášť při návratu s 2 dětmi mě čekají ještě 3 hodiny za volantem, než se dostanu do postele....asi jsem trochu zpovykaný... :lol: Takže i kdyby Dresden nabízel parkování zadarmo, tak to neberu.
Tudíž diskuse výše, zda jsou češi vyčůraní při hledání parkování za 15EUR nebo 25EUR mi připadá úplně směšná.Radši zaplatím téměř 40EUR GO parking, což při nákadech na dovolenou je stejně marginální položka a ušetřím při obou cestách minimálně 4hodiny času, spoustu nervů a rodinné pohody.


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Robert »

Petr31 píše:
Marty-t píše:protože DRS je alternativa českých letišť - viz. diskuse o parkingu výše :-) - zaujalo mne, že Germania v létě 2018 bude významně expandovat do zajímavých turistických lokalit:

Dresden – Barcelona eff 01MAY18 3 weekly 737-700 (Day 257)
Dresden – Bastia eff 19MAY18 1 weekly 737-700 (Day 6)
Dresden – Monastir eff 02MAY18 1 weekly 737-700 (Day 3)
Dresden – St. Petersburg eff 26APR18 2 weekly 737-700 (Day 47, Day 15 from LED)
Dresden – Thessaloniki eff 01MAY18 2 weekly 737-700 (Day 25)

Previously reported new route:
Dresden – Athens eff 04MAY18 2 weekly 737-700 (Day 15)
http://www.routesonline.com/news/38/air ... rk-in-s18/


..alternativa to je, ale podle mě jen pro celkem úzkou skupinu cesťáků.Bydlím 20km jižně Prahy a když zavřu vrata, tak jsem za hodinu na odletech na Ruzyni a auto cestou nechám v bezpečí u GO parking, zaplatím 890Kč za týden. Dresden pro mě není alternativa, s malou rezervou kvůli Praze a D8 na to potřebuju 3hodiny autem. Představa, že zvlášť při návratu s 2 dětmi mě čekají ještě 3 hodiny za volantem, než se dostanu do postele....asi jsem trochu zpovykaný... :lol: Takže i kdyby Dresden nabízel parkování zadarmo, tak to neberu.
Tudíž diskuse výše, zda jsou češi vyčůraní při hledání parkování za 15EUR nebo 25EUR mi připadá úplně směšná.Radši zaplatím téměř 40EUR GO parking, což při nákadech na dovolenou je stejně marginální položka a ušetřím při obou cestách minimálně 4hodiny času, spoustu nervů a rodinné pohody.


Tak pro tebe to alternativa není, ale pro lidi z Ústecka, Liberecka určitě je. Už z takové Roudnice nad Labem seš v Drážďanech na letišti za hodinu a čtvrt.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Petr31 »

Robert píše:
Petr31 píše:
Marty-t píše:protože DRS je alternativa českých letišť - viz. diskuse o parkingu výše :-) - zaujalo mne, že Germania v létě 2018 bude významně expandovat do zajímavých turistických lokalit:

Dresden – Barcelona eff 01MAY18 3 weekly 737-700 (Day 257)
Dresden – Bastia eff 19MAY18 1 weekly 737-700 (Day 6)
Dresden – Monastir eff 02MAY18 1 weekly 737-700 (Day 3)
Dresden – St. Petersburg eff 26APR18 2 weekly 737-700 (Day 47, Day 15 from LED)
Dresden – Thessaloniki eff 01MAY18 2 weekly 737-700 (Day 25)

Previously reported new route:
Dresden – Athens eff 04MAY18 2 weekly 737-700 (Day 15)
http://www.routesonline.com/news/38/air ... rk-in-s18/


..alternativa to je, ale podle mě jen pro celkem úzkou skupinu cesťáků.Bydlím 20km jižně Prahy a když zavřu vrata, tak jsem za hodinu na odletech na Ruzyni a auto cestou nechám v bezpečí u GO parking, zaplatím 890Kč za týden. Dresden pro mě není alternativa, s malou rezervou kvůli Praze a D8 na to potřebuju 3hodiny autem. Představa, že zvlášť při návratu s 2 dětmi mě čekají ještě 3 hodiny za volantem, než se dostanu do postele....asi jsem trochu zpovykaný... :lol: Takže i kdyby Dresden nabízel parkování zadarmo, tak to neberu.
Tudíž diskuse výše, zda jsou češi vyčůraní při hledání parkování za 15EUR nebo 25EUR mi připadá úplně směšná.Radši zaplatím téměř 40EUR GO parking, což při nákadech na dovolenou je stejně marginální položka a ušetřím při obou cestách minimálně 4hodiny času, spoustu nervů a rodinné pohody.


Tak pro tebe to alternativa není, ale pro lidi z Ústecka, Liberecka určitě je. Už z takové Roudnice nad Labem seš v Drážďanech na letišti za hodinu a čtvrt.


..nicméně na Ryzyni to má z Roudnice stejně blíž....do hodiny je tam.... :lol: A těžko říct, jestli ústecko je zrovna region, kde je zahraniční dovolená to nejdůležitejší, co lidi denně řeší. Ale jak říká klasik, podle vkusu každého soudruha... :lol: Takže, alternativa to je, ale řekl bych že rozhodně ne pro většinu obyvatel ČR.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Robert »

Petr31 píše:
Robert píše:
Petr31 píše:
..alternativa to je, ale podle mě jen pro celkem úzkou skupinu cesťáků.Bydlím 20km jižně Prahy a když zavřu vrata, tak jsem za hodinu na odletech na Ruzyni a auto cestou nechám v bezpečí u GO parking, zaplatím 890Kč za týden. Dresden pro mě není alternativa, s malou rezervou kvůli Praze a D8 na to potřebuju 3hodiny autem. Představa, že zvlášť při návratu s 2 dětmi mě čekají ještě 3 hodiny za volantem, než se dostanu do postele....asi jsem trochu zpovykaný... :lol: Takže i kdyby Dresden nabízel parkování zadarmo, tak to neberu.
Tudíž diskuse výše, zda jsou češi vyčůraní při hledání parkování za 15EUR nebo 25EUR mi připadá úplně směšná.Radši zaplatím téměř 40EUR GO parking, což při nákadech na dovolenou je stejně marginální položka a ušetřím při obou cestách minimálně 4hodiny času, spoustu nervů a rodinné pohody.


Tak pro tebe to alternativa není, ale pro lidi z Ústecka, Liberecka určitě je. Už z takové Roudnice nad Labem seš v Drážďanech na letišti za hodinu a čtvrt.


..nicméně na Ryzyni to má z Roudnice stejně blíž....do hodiny je tam.... :lol: A těžko říct, jestli ústecko je zrovna region, kde je zahraniční dovolená to nejdůležitejší, co lidi denně řeší. Ale jak říká klasik, podle vkusu každého soudruha... :lol: Takže, alternativa to je, ale řekl bych že rozhodně ne pro většinu obyvatel ČR.


A tady někdo říkal, že je to alternativa pro většinu obyvatel ČR? :crazy: Každé letiště má svou spádovou oblast a v té drážďanského letiště je prostě sever Čech. Roudnici jsem uvedl jenom jako příklad, že kousek severně za Prahou už je to autem do Drážďan celkem rychlé, ano na Ruzyni si do hodiny, v Drážďanech za hodinu a čtvrt a proto to může být pro někoho alternativa. Z takových Litoměřic vyjde cesta už nastejno. Ceny letenek Germania nejsou tak špatné, zajímavá je i nabídka destinací. Takže je to opravdu na rozhodnutí každého soudruha.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Mat »

DRS teď začíná mít pomalu výhodu proti PRG, kterou Praha dlouho měla proti MUC nebo třeba VIE, a sice klid. Byť pořád nejde pražské letiště srovnávat s vytíženými přestupními uzly, v exponovaných obdobích tam je trochu příliš živo. A z Ústí (natož z Děčína) bych viděl Drážďany jako jasnou volbu kvůli veřejné dopravě, hodinka vlakem na Hbf a odtamtud půlhodiny S-Bahnem až pod terminál. Praha má sice od nádraží bus AE, ale vlak je pohodlím úplně jinde (obzvlášť v létě).


dalam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 43
Registrován: 28. 10. 2007, 13:13
Oblíbené typy letadel: A330/A340, DH8D, CRJ9, E195, RJ1H, SB20
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od dalam »

Jen můj postřeh ohledně letiště DRS.

Využil jsem ho teď nedávno poprvé na DRS-KEF-DRS s Germanií.
Dal jsem v podstatě poprvé šanci odletu od někud jinud mimo PRG a mám následujících pár postřehů:

    Letiště v DRS je fakt celkem blízko 1:45 autem z Prahy

    Parkoviště je inzerované na stránkách DRS za 15-25EUR (týden) v asi hlavní sezóně jsem sehnal nejlevněji za 56EUR (týden) :(

    Parkoviště bylo plné českých aut (hlavně z Libereckého, Ústeckého, Středočeského kraje, ale i Prahy)

    Oba směry většina pasažérů mluvila česky (odhadem 60-70%), všiml jsem si ještě hrstky Němců pár Poláků a jednoho Islanďana :D (LF se mi zdál tak cca 70% na obou směrech v 737-700). Možná protože jsem i já letenky našel někde na cestujlevně, zaleťsi nebo tak někde?

    Vedoucí kabiny Germanie po cestě tam mluvila česky (asi vědí, že z DRS létá dost Čechů?)

    Germanie se mi v porovnání s TVS zdála jako daleko lepší alternativa

    Na DRS oproti PRG dávají lišky dobrou noc (večer jen odlety do ZRH, vrtulák do DUS a Germania do KEF). Ráno pak z KEF jediný přílet, ale na letišti bylo ještě letadlo LH a odlétalo někam další Germanie.

    Z dikuze s dalšími spolucestujícími je prý vlakové spojení z Prahy taky celkem dobré (nevyzkoušel jsem)

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Hansie »

Ad vlakové spojení: oproti českým letištím je parádní, z Dresden HBf tam jezdí linka S2. Lze na ElbeLabe Ticket

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Marty-t »

Germania přidá do DRS od S19 1x týdně LCA (=Larnaca, Kypr), zdroj: https://www.routesonline.com/news/38/ai ... f-04oct18/

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od palan »

Letos jsme DRS využili při cestě na dovolenou. Cena zájezdu (včetně transferu a letenky) vyšla s německou CK levněji než rezervace pokoje přes web hotelu/booking bez letenek. Asi bookuji velkou kapacitu. No a vzhledem k nemožnosti letět s němcema z havlova letiště jsme se rozhodli pro DRS.
Jeli jsme na 3 týdny pryč a vzhledem k ceně parkování vycházející na 150€ a stáří autobaterie v mém voze (těžko říct zda byh po 3 týdnech stání venku ještě nastartoval) jsme se rozhodli jet veřejnou dopravou.

Na DRS vidím 2 problémy: bus/vlak do města nejezdí v noci, tuším po cca 23 hod. U nás to vycházelo, že kdyby bylo ca hodinu zpoždění letadla, tak bychom už nic z letiště nestihli. A druhý problém - v docházkové vzdálenosti jsem nenašel žádný hotel s checkinem po oné 23 hodině.

Na letišti není moc co dělat. Ale dá se tam zapůjčit míček na stolní fotbálek. Po celé hale jich mají tak 10.

Cestou zpět jsme v ca 21 hodin vylezli před nádraží v Drážďanech a musím říct, že "Sherwood" před hlavním nádražím v Praze plný bezdaku a smažek je ve srovnání s Drážďany celkem bezpečné místo. Plac před nádražím byl plný hloučků arabské a turecké mládeže, kteří většinou popíjeli nebo hulili a navzájem na sebe cosi pokřikovali v jejich jazyce. Jediná němčina byla slyšet, když kdosi hlasitým hajlováním vzýval fuhrera..
Na nádraží bylo několik dvojic policajtů, ale před nádraží asi radši nechodí.
Doporučuji večerní návštěvu všem příznivcům multikulturní společnosti.. dle toho co jsem viděl dnes a co si pamatuji, jak to vypadalo venku večer pred pár lety tak mi přijde, že jsou Němci opravdu "v hajzlu".

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Dresden

Příspěvek od Marty-t »

V DRS se pokusí část díry na trhu po zkrachovalé Germanii uzmout pro sebe Sundair - bude tam přes léto bázovat jedno letadlo a nabídne odtud klasické koupácké destinace - https://www.austrianwings.info/2019/02/ ... ia-luecke/


Odpovědět