Mnichov MUC

Odpovědět
beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od beedat »

Tak ta terasa na T2 je úplně o ničem.
Mnohem lepší je Besucherpark, hlavně z něj je přímo vidět na A380 na T1.

A ještě jedno upozornění: parkoval jsem na P41 (minimální doba parkování jeden týden). Měl jsem platit 35E, zaplatil jsem v automatu 100E bankovkou a vypadlo mi jen 40E.

Tak jsem to hned přes interkom reklamoval, chlapík byl nepříjemnej až hrůza, že někoho pošle, kdo to se mnou vyřídí. Nikdo nejel, tak jsem to musel dvakrát reklamovat a dost na něj řvát, že nehodlám na parkovišti trávit celý den.
Ten přijel za půl hodiny, kouknul mi na lístek, kde jsem měl "Gutschrift 25E" (dobropis) a částku mi v hotovosti vyplatil. Ale kdo neumí německy, tak by se asi s těmi 25E mohl rychle rozloučit....

Když tedy vezmu v potaz prehistorický terminál T1 a patálie na parkovišti, tak se budu Mnichovu dlouho vyhýbat.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

to o tý terase jsem ti tu psal, to si zkoušet nemusel :D

Já tam parkoval za 50EUR na týden, zaplatil jsem, dojel k závoře a nic, prostě mi automat tvrdil, že jsem nezaplatil, neumím moc německy ale zvládl jsem mu říct do toho kecafónu, že jsem zaplatil, hotově, on mi dal doplňující otázku aby zjistil, že jsem to já s tím lístkem a pustil mě s tím, že platbu v systému vidí. Takže to asi nebude moc výjimka :-/

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od beedat »

Tak o terase jsi psal, když já byl už na cestě :)
Jinak na tom parkovišti jde parkovat místo za 50E za 35E.
Jen si člověk musí online vyplnit registraci, pak si na letišti s vytištěnou registrací vyzvedne slevovou kartu a to je vše. Nejlepší na tom je, že když nakonec na letišti parkovat nebudeš, tak propadnutí registrace je zadarmo.
Link na tu registraci je http://www.munich-airport.de/de/consume ... /index.jsp

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

já tuhle možnost zjistil nedávno u NUE, tady jsem ji neznal, to už se nevyplatí jezdit na to parkoviště jak člověk sváží dodávkama, tam to maj tuším za stejnou cenu.
Jen teda to placení by jim mohlo líp fungovat.

Cassidy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 29. 06. 2004, 21:54
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Cassidy »

Parkoval jem na P 41 Nord 11 dní a zcela bez problémů. Z cestovky jsem zadarmo dostal slevovou kartu, při odjezdu jsem do automatu nejprve strčil parkovací lístek, ukázalo to zaplatit 58 euro. Do stejného otvoru jsem strčil slevovou kartu, částka na displeji se snížila na 43 euro a do třetice jsem tam zasunul platební kartu. Ta po pár vteřinách vyjela, na displeji se objevilo, že je zaplaceno. Potom vyjel parkovací lístek, na který se mi posléze otevřela bez problémů závora. Z účtu jsem zjistil, že se mi strhlo přesně těch 43 eur, což je přes 1100 Kč, takže to vychází na stovku na den, což je dobrá cena. Autobus MHD tuším číslo 635 jezdí od parkoviště k terminálu přes den docela často, tuším po 20 minutách, s lístkem z parkoviště je zdarma. Co je docela brutální, je cena za balení kufrů, za větší kufr chtějí 7 euro, v Praze jen 95 Kč. Ale např. na Tenerife (TFS) 6 euro.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od whiskey »

Cassidy píše:Co je docela brutální, je cena za balení kufrů, za větší kufr chtějí 7 euro, v Praze jen 95 Kč. Ale např. na Tenerife (TFS) 6 euro.

vitaj v Europe. Vo Viedni v starom terminali to bolo 8€. Odkedy je otvoreny novy, tak som este nemal tu cest.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

já už na to kašlu, když jsem to ještě balil tak zásadně potravinová folie za pár korun :D

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od kuba.biker »

Nezkoušel prosím náhodou někdo thajskou restauraci Bamee v T2? Je to tam v rámci letištních možností ok?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od whiskey »

kuba.biker píše:Nezkoušel prosím náhodou někdo thajskou restauraci Bamee v T2? Je to tam v rámci letištních možností ok?

Kde to je? Mam za sebou 94 segmentov cez MUC, a toto som si nikdy nevsimol :?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od kuba.biker »

whiskey píše:
kuba.biker píše:Nezkoušel prosím náhodou někdo thajskou restauraci Bamee v T2? Je to tam v rámci letištních možností ok?

Kde to je? Mam za sebou 94 segmentov cez MUC, a toto som si nikdy nevsimol :?


http://www.munich-airport.de/en/consumer/shops/a-z/B/bamee/index.jsp

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od anyzek88 »

Dobrý den, čeká mě let z Prahy do Stuttgartu přes Mnichov. Na přestup mám hodinu a jelikož jsem v Mnichově nikdy nebyla, ráda bych se zeptala jak to funguje. Přílet i následný odlet je z terminálu 2, půjdu tedy rovnou ke gatu nebo mě čekají nějaké kontroly? Bojím se, abych vše stihla. Děkuji

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od whiskey »

anyzek88 píše:Dobrý den, čeká mě let z Prahy do Stuttgartu přes Mnichov. Na přestup mám hodinu a jelikož jsem v Mnichově nikdy nebyla, ráda bych se zeptala jak to funguje. Přílet i následný odlet je z terminálu 2, půjdu tedy rovnou ke gatu nebo mě čekají nějaké kontroly? Bojím se, abych vše stihla. Děkuji

Hodina je bohate. Stuttgart poleti z poschodia G, kde su len lety v ramci Schengenu. Na poschodie G vystupis priamo z lietadla z Prahy (menej pravdepodobny variant) alebo sa nan dostanes hore eskalatormi z miesta, kde ta vylozi autobus, ktory ta privezia od prazskeho lietadla. Ziadne dalsie pasove ani bezpecnostne kontroly po ceste nemas.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

Zkouším najít free parking kolem letiště, tuší někdo jak je to v těch vesnicích okolo? Když jsme tam spal v hotelu, který měl placený parking tak jsem normálně auto (v Halbergmoosu) nechal na ulici, teď bych potřeboval na 4 dny ale nevím jestli nemaj němci nějaký pravidlo, který to zakazuje.. Jinak tady jsem nic nenašel..
http://www.gratisparken.de/parkplatz/detail_5152.html

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Marty-t »

anyzek88 píše:Dobrý den, čeká mě let z Prahy do Stuttgartu přes Mnichov. Na přestup mám hodinu a jelikož jsem v Mnichově nikdy nebyla, ráda bych se zeptala jak to funguje. Přílet i následný odlet je z terminálu 2, půjdu tedy rovnou ke gatu nebo mě čekají nějaké kontroly? Bojím se, abych vše stihla. Děkuji

Jen pro Info - ja osobne bych Prahu - Stuttgart resil radeji kombinaci letu do FRA a DB-ICE FRA-STR - kterazto jezdi co pul hodiny / hodinu a jede se dle spojeni 1:15 az 2:00 hod. Podle mne je to levnejsi a stejne rychle nez prestup na let LH v MUC. Navic se da DB listek koupit spolecne s cilovym Sbahnem do napr. do Feuerbach ci Vaihingen :wink: Jo a pokud by clovek potreboval a koupil opacne (Nemecko-PRG-Nemecko) muze zkusit Rail & Fly od DB - vlak i ICE tusim za 58EUR return - viz. http://www.bahn.de/p/view/service/flug/ ... _fly.shtml nebo https://www.lufthansa.com/online/portal ... 62208&l=de

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

jsem zkusil zamluvit ten parking na tyden a je to za 41EUR a ne 35, jestli teda nedělám něco špatně :-/


Odpovědět