Mnichov MUC

Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od MEA »

dneska 16-18.00 niekto na MUC nahodou na dake to kafe/pivo?


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od micaello »

Nevím, jak vypadal MUC předtím, nicméně aktuálně po rekonstrukci/dostavbě jeho části naprostá paráda.
Přiletěli jsme na T2 gate G, přesun na gate K pomocí nového vláčku během pár minut. Všechno krásně čisté, kombinace obrovských prosklených ploch a kovu. Sice typicky německy sterilní, ale to ničemu nevadilo, narozdíl od T2 v MAD jakoby se člověk ocitl v jiném, futuristickém světě :))

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Marty-t »

Osobně mi na jinak čistém a skvěle fungujícím MUC dosud nejvíc vadí to, že je relativně špatně napojen na síť německé železnice - S-bahnem na hlavní nádraží to trvá 45minut.

Kdysi dokonce vážně zvažovali tento handicap vylepšit stavbou Maglévu, ale nakonec se zalekli odhadované ceny. U Neufahrnu jsou ale viditelné práce na odbočce ze stávající trati - koncem roku 2018 v Bavorsku chtějí díky budované zatáčce obsluhovat trasu Mnichov hlavní nádraží - Mnichov letiště - Landshut - Regensburg (Řezno) přímými vlaky (snad to zkrátí jízdní dobu - regionální expresy na rozdíl od S- bahnu nemusí stát ve všech zastávkách po cestě). Mimochodem, přes Regensburg jezdí do Mnichova i Alexy do Plzně a Prahy. ( http://www.laenderbahn.com/alex/tickets/prag-spezial/ ) Takže je tu šance, že zastávka na letišti v MUC "postihne" jednou i je - já vím je tu argument šílené jízdní doby vlaku... Ale ta taky nemusí být na věky, zvlášť když se u nás vylepšuje koridor...

Více info v němčině na http://www.deutschebahn.com/presse/muen ... Kurve.html je to vlastně jen malá část plánu na zlepšení dopravní dostupnosti letiště a SV oblasti u Mnichova vlaky - viz. https://de.m.wikipedia.org/wiki/Erdinger_Ringschluss#

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od RAdek »

A nevyplatí se jet s Flixbus rovnou z letiště? Alespoň já jsem to tak při cestě do Norimberku udělal.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Marty-t »

RAdek píše:A nevyplatí se jet s Flixbus rovnou z letiště? Alespoň já jsem to tak při cestě do Norimberku udělal.

Možná v budoucnu (až budou busy častější a flexibilnější), já jsem osobně otevřený novotám. Sondoval jsem jen neděli a to jede jen Flixbus z letiště v 00:40, 11:50, 18:50 a 22:00. Ale i v pondělí jsou nabízeny jen 4 busy denně...

Oproti tomu vlaky z mnichovského hlavního nádraží (Hbf) jezdí MUC-NUE co půl hodiny (ICE) a mezi nimi občas nějaký ten regional expres... Navíc na Hbf jezdí s-bahny z letiště relativně často.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Marty-t »

výrazné zkrácení jízdní doby S-bahnů z letiště do centra Mnichova (na vlakové hlavní nádraží ze současných 45 minut na 23 minut) lze však prý počítat až se zprovozněním mnichovského projektu "2hé roury" - budované pro odlehčení současného úzkého hrdla pod centrem města - viz. http://www.2.stammstrecke-muenchen.de - v posledních dnech se nesměle začíná s přeložkami inž. sítí... Podle současných plánů pak bude stavba zprovozněna v roce 2026... Pak by měly jezdit navíc S-bahny častěji - v 15 minutovém taktu...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Marty-t »

Mnichovské letiště má jako jediné v Evropě dle Skytraxu opět 5 hvězdiček

MUC je tak v nevyšší kategorii společně s letišti v Soulu, Hong Kongu, Singapuru a Tokia, letos nově přibylo do elitní skupiny i letiště v Doha... Dle bodování míry přívětivosti pasažérům je MUC 4-té na světě. Více na: https://www.austrianwings.info/2017/03/ ... in-europa/

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od michal4 »

V září přemýšlím, že bych využil salónek v MUC. Existuje způsob jak se do něj dostat levněji než za 29,95 €? Dík.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od alesesl »

michal4 píše:V září přemýšlím, že bych využil salónek v MUC. Existuje způsob jak se do něj dostat levněji než za 29,95 €? Dík.


Vyletat si status u nejake aerolinky.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od michal4 »

Díky. Tak to do září určitě nestíhám. Ne že bych nechtěl, ale kombinace volna a faktu, že bych musel létat jen za své... =))

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od beardie »

premium kreditka z CSOB alebo Erste s Priority Passom

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od michal4 »

Dík. To už je nadějnější. Jen bych pro Erste Premier potřeboval změnit zaměstnání, kde budu o pár tisíc líp placený. Pár headhunterů se už ozvalo, tak uvidím... jinak to zatím vidím na kombinaci nákupu v Praze a karimatky a uvelebení se někde na těch 6 hodin, co tam od časného rána budu.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Fabo »

Taky moznost vyuzit Diners Club, maj v MUC 2 salonky. Vstup nad ramec vstupu zdarma stoji asi 500.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od michal4 »

Diners vypadá už líp. Jestli chápu správně jeho podmínky, pro 5 bezplatných vstupů do salónku ročně bych musel protočit určitý počet peněz plus zaplatit roční poplatek 2490 Kč za Diners Club Classic. Pokud si vezmu Diners Club Pure+ od Měšce bude stát 990 Kč, ale za vstup do salónku se bude platit 490 Kč už od první návštěvy. Nebo si můžete vzít Diners Club Pure, která by měla stát 0 Kč ročně a vstupy do salónků se platí také 490 Kč. To už je 18,5 € a možná bych si dal říct :-)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Fabo »

Myslim, ze nejake penize se tam tocit musi tak jako tak, ale nemusi to byt spatny kseft, bezurocni obdobi pomerne dlouhe.

Jinak ta cena mi prijde naprosto ferova, kdyz si vemu ze na vetsine letist necham za pivo, sendvic a treba kafe urcite vic nez 10 eur, a krom toho mam klid a pohodlne sezeni, coz je pri dlouhem prestupu fakt balzam na dusi.
Naposledy upravil(a) Fabo dne 23. 05. 2017, 16:28, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět