Letiště Luton

Odpovědět
Honza130
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 10. 2007, 13:11
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Honza130 »

no byl to zajimavej zmatek.. sedeli jsme v restauraci a zrovna to hlasili.. pritelkyne si myslela ze si delam srandu, ona to neposlouchala.. no a pak kdyz jsme se sli podivat na kontrolu a tam lidi s vecma na zemi tak uz mi verila :lol: ...
ten NTB mozna projde, oni tam ohledne NTB neco hlasili, ale ja jsem prave nerozumel jestli se to pocita jako zavazadlo nebo ne :(..

Letel jsem se SkyEurope. Ale necestoval jsem do Londyna, ale na anglickou rivieru (Torquay).. takze me cekala cesta busem z Lutonu na Heathrow a pak jeste 5,5h k mori...
Ale pred letistem jsem zahlidnul autobus co jezdi do Londyna a myslim, ze jezdi hodne casto :D


skibam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 07. 04. 2008, 18:43
Stav: Offline

Příspěvek od skibam »

Ale pred letistem jsem zahlidnul autobus co jezdi do Londyna a myslim, ze jezdi hodne casto :-)


Aby nam tady nevznikla nejaka mylka, ty velke kloubove autobusy jezdi jen asi kilometr a kousek na zeleznicni zastavku Luton-parkway, odtud se pokracuje vlakem (primo na letisti se da koupit jizdenka, ktera plati na ten bus i na vlak).

Honza130
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 10. 2007, 13:11
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Honza130 »

aha, tak to se omlouvam ;). ja jsem dost spechal, mezi pristanim a odjezdem autobusu jsem mel asi 15min.. cekat dele na kufr tak bych mel asi celkem problemy se dostat tam kam jsem jel..

petr.v
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 02. 2008, 20:53
Stav: Offline

Příspěvek od petr.v »

Toto myslim plati na vsech lowcostovych letistich pod BAA. S tim notebookem bych to nevidel ruzove - vyhazujou i holky s kabelcickama... Takze vznika naprosto paradoxni situace ze pred rtg vsechno vmestnate do jednoho zavazadla a po rentgenu zase rozdelite protoze pak uz na to vsichni kaslou. Ma to byt udajne pro zrychleni rtg kontroly, podle me to vsak prinasi chaos - protoze stejne mate vice prepravek, nekdo si nesunda hodinky, nekdo si nesunda pasek atd...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

petr.v píše:Toto myslim plati na vsech lowcostovych letistich pod BAA. S tim notebookem bych to nevidel ruzove - vyhazujou i holky s kabelcickama... Takze vznika naprosto paradoxni situace ze pred rtg vsechno vmestnate do jednoho zavazadla a po rentgenu zase rozdelite protoze pak uz na to vsichni kaslou. Ma to byt udajne pro zrychleni rtg kontroly, podle me to vsak prinasi chaos - protoze stejne mate vice prepravek, nekdo si nesunda hodinky, nekdo si nesunda pasek atd...


všeobecne chlapci v UK to preháňajú...


petr.v
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 02. 2008, 20:53
Stav: Offline

Příspěvek od petr.v »

context píše:
petr.v píše:Toto myslim plati na vsech lowcostovych letistich pod BAA. S tim notebookem bych to nevidel ruzove - vyhazujou i holky s kabelcickama... Takze vznika naprosto paradoxni situace ze pred rtg vsechno vmestnate do jednoho zavazadla a po rentgenu zase rozdelite protoze pak uz na to vsichni kaslou. Ma to byt udajne pro zrychleni rtg kontroly, podle me to vsak prinasi chaos - protoze stejne mate vice prepravek, nekdo si nesunda hodinky, nekdo si nesunda pasek atd...


všeobecne chlapci v UK to preháňajú...


Staci se podivat na kontroly na international nadrazi na King's Cross St. Pancras - chapu ze cesta je tunelem, ale na vlakovou dopravu neobvykle kontroly... Holt nezijeme ve svete kde se kazdy tesi na to az se na nej ostatni usmeji... Jak rikaj ty arabove... Vy radi zijete, my radi umirame. Smutne.

jaakob
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 03. 2005, 13:15
Oblíbené typy letadel: KP-2U Sova
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od jaakob »

Potvrzuji, pouze 1 zavazadlo a ani kombinace carry-on + notas neprojde. Ja zvladnul projit s batohem s tim, ze zrcadlovku uz jsem kryl v prave ruce podel nohy ;-) Pred vchodem z odletove haly k rentgenum stoji jeden az dva "zrizenci" na jejichz ostrazitosti to cele vlastne stoji a pada. Tedy pro dobrodruzne povahy ci v pripade krize: pockat, az tam bude jen jeden chlapek a nejlepe jit v moment, kdy nekdo jiny pujde plne nalozen a vyuzit zmatku a kriku ;-) Jinak jak jiz bylo zmineno drive, u rentgenu se to uz moc neresi...

Monika Hořanská
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07. 08. 2008, 12:14
Bydliště: údolí duchů
Stav: Offline

Příspěvek od Monika Hořanská »

Ahojte :-) Chystám se letět na konci srpna do Londýna na letiště Luton. Marně hledám na netu, jak se dá dostat z letiště do Londýna a zpět. Vím, že to jde buď vlakem či autobusem. Nemáte prosím někdo odkaz na rezervaci vlaku či busu? Děkuju

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Monika Hořanská píše:Ahojte :-) Chystám se letět na konci srpna do Londýna na letiště Luton. Marně hledám na netu, jak se dá dostat z letiště do Londýna a zpět. Vím, že to jde buď vlakem či autobusem. Nemáte prosím někdo odkaz na rezervaci vlaku či busu? Děkuju

http://www.luton-airport-guide.co.uk/transport.html
http://www.londontoolkit.com/travel/luton_bus.htm

Monika Hořanská
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07. 08. 2008, 12:14
Bydliště: údolí duchů
Stav: Offline

Příspěvek od Monika Hořanská »

Kamyl píše:
Monika Hořanská píše:Ahojte :-) Chystám se letět na konci srpna do Londýna na letiště Luton. Marně hledám na netu, jak se dá dostat z letiště do Londýna a zpět. Vím, že to jde buď vlakem či autobusem. Nemáte prosím někdo odkaz na rezervaci vlaku či busu? Děkuju

http://www.luton-airport-guide.co.uk/transport.html
http://www.londontoolkit.com/travel/luton_bus.htm



Moc děkuju za odkazy :lol:

Bampa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 30. 09. 2006, 20:19
Stav: Offline

Luton

Příspěvek od Bampa »

Ahoj
Letím v listopadu s celou rodinkou na jednodení výlet do Londýna.
Je to můj první let a chtěl bych vás požádat o několik rad.
Hlavně ohledně dopravy do centra Londýna a zpět na letiště Luton.
Koukal jsem na stránky easyBusu ale bohužel nevládnu moc cizím jazykům a proto se chci zeptat jestli ta jízdenka platí jen pro ten čas odjezdu nebo ji lze využít
i na pozdější spoj a jakým spůsobem koopperují s Arriva Greenline.
A ještě jedna otázečka kdych jel do centra vlakem existuje nějaká sleva pro děti
nebo všichni platí plné jízdné?
Děkuji všem za odpovědi na moje otázky.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Příspěvek od jjj »

V Londyne deti do 15let v doprovodu rodicu jezdi v busech i metru zdarma. Na vlak do Londyna sleva pro deti nebude.

Bampa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 30. 09. 2006, 20:19
Stav: Offline

Příspěvek od Bampa »

Díky moc za radu ušetřils mi pár liber :D

skibam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 07. 04. 2008, 18:43
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od skibam »

to Bampa:
Pro inspiraci vrele doporucuji prostudovat tento trip report:
http://www.pilotka.cz/London08.htm
Pekne popsane, s nazornou fotodokumentaci.

lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od lukyluck »

Spojeni mezi Lutone a Londynem je asi nejlepsi jet busem. Zpatecni kolem £15 deti se slevou. Buse jede kazdejch 15 min a stavi po celym (Finchly road, Baker St, Oxford st, Marble Arch a London Victoria. Odjez je primo od teminalu a je provozovan 24 hodin denne Green line a Easy bus. Cesta do centra trva asi kolem hodky a pul, zalezi na dopravni situaci na M1( prochazi velkou rekonstrukci).

Dalsi moznost je Vlakem. Vlakove nadrazi je asi 2 Km od terminalu a zaveze vas tam autobus za £1 (bejvavalo zadarmo). Cena jizdenky se lisi podle doby (peak; mezi 7-10 a 17-20 vyjde zpatecni kolem 20 liber) off peak potom na £12-15. Cesta trva 40 minut pomalym a 25 minut rychlym vlakem. Konecna na Kings Cross Int (rychlym) nebo Kings Cross Thames links (pomalym)

Treti moznost je taxi............ :lol: za £50 plus priplatek £8 na poplatky za vjezd do Londyna


Odpovědět