Stockholm - Skavsta

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Stockholm - Nykoping

Příspěvek od BOEING737 »

OK, všem díky za info :-)


MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Skavsta - čas na přestup

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Caky píše:Ahoj, mám dotaz na znalce prostředí. Myslíte, že stačí na Skavstě na přestup 55minut (FR-FR)?


Jen me tak napdalo, kdy te to ceka?Docela by me zajimalo jak to dopadlo..

Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Skavsta - čas na přestup

Příspěvek od Caky »

MiraCBaBRNO píše:
Caky píše:Ahoj, mám dotaz na znalce prostředí. Myslíte, že stačí na Skavstě na přestup 55minut (FR-FR)?


Jen me tak napdalo, kdy te to ceka?Docela by me zajimalo jak to dopadlo..


Sorry, nevšiml jsem si, že jsi psal. Já to mám až za dlouho. Mám 12.11. PRG-NYO-STN, 13.11. STN-FAO, 16.11. FAO-STN a 17.11. STN-NYO a NYO-PRG (přestup 55min. se zálohou v podobě NYO-BTS, přestup nově 90min). Takže zkušenosti ještě nemůžu sloužit, co ty, už to máš za sebou?

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Mel jsme to na 12.11. pri trase RIX-NYO-PRG ale vcera mi prisel mail, ze meni casy z NYO do PRG a z 55 minut se stalo 25 minut...takze tak.

Ale nevadi, protoze jsem se stejne (jeste pred tim nez mi prisel mail) smiril s tim, ze tuhle cestu (asi) budu muset vynechat.

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od poja »

MiraCBaBRNO píše:Mel jsme to na 12.11. pri trase RIX-NYO-PRG ale vcera mi prisel mail, ze meni casy z NYO do PRG a z 55 minut se stalo 25 minut...takze tak.

Ale nevadi, protoze jsem se stejne (jeste pred tim nez mi prisel mail) smiril s tim, ze tuhle cestu (asi) budu muset vynechat.


no to se ryan trochu p****l!!!me žadnej mail neprisel ale muj let je taky posunuteja z 1:30 je razem 55min...za normalnich okolnosti by se to asi nejak vyřešilo ale vzhledem k tomu že je to cesta domu z indonesie a mame už zaplaceny bagly STN-NYO-PRG tak se mi to velice nelibi...s baglem už prakticky nemame sanci to stihnout pokud se odbaveni uzavira 40min pred odletem...ma narok na vraceni penez nebo o kolik se musi posunout cas odletu??


MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

poja píše:......ma narok na vraceni penez nebo o kolik se musi posunout cas odletu??

Nevim po tom jsem nepatral...a teda nezavidim ti tu situaci :roll:

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od Steve »

Sice to je off-topic, ale mě se změnil odlet MAD-PMI, a přišlo mj. toto:

As your flight times have changed significantly (more than 2 hours before or after the original scheduled departure times), you may apply either for a Travel Credit for the unused flight sector(s) on your booking or a full refund of all monies paid.

Pak se mi ještě změnil u jiného letu čas odletu o 1:45, a tam mi nabízejí storno letu s tím, že vystaví Travel voucher, který má stejné parametry jako klasický gift voucher, takže zkus to takto, lepší voucher než nic...

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od PDan »

Steve píše:Sice to je off-topic, ale mě se změnil odlet MAD-PMI, a přišlo mj. toto...

Mohu se zeptat kdy ? Taky mam... jestli mam bystrit pozornost. Dik

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od Steve »

PDan: let je v druhé polovině listopadu, oznámení o změně mi přišlo v týdnu. Nejlepší je se mrknout na ty data znovu, co to tam vyhodí...

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od poja »

Steve píše:Sice to je off-topic, ale mě se změnil odlet MAD-PMI, a přišlo mj. toto:

As your flight times have changed significantly (more than 2 hours before or after the original scheduled departure times), you may apply either for a Travel Credit for the unused flight sector(s) on your booking or a full refund of all monies paid.

Pak se mi ještě změnil u jiného letu čas odletu o 1:45, a tam mi nabízejí storno letu s tím, že vystaví Travel voucher, který má stejné parametry jako klasický gift voucher, takže zkus to takto, lepší voucher než nic...


nevim jestli se neco da vysasit když je rozdíl jen 35min hlavne mi zatim nepřišel mail a předpokladma že nepřijde tak nevim jestli bud mit pripadne narok na 250eur pokud mi to neřeknou 14dni dopředu...35min je pro 99% cestujicich sranda ale pro nas prodlouženi už tak dlouhy cesty

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od poja »

tak ja nevim co s tim přetupem za 55min..jestli to je realny pokud to přileti na cas...5min od letadl a přes pasovku 5min cekani na bagly a za 5min zavira checkin..když ma clobek to odbaveni online da se ten bagl odbavit i pozdejc než 40min před odletem...nevěřili by ste jakej je problem se dostat ve ctvrtek z londýna nebo NYO domu BTS drahý AB do DRS NUE nebo VIE taky, KRK KTW jakbysmet Altenburg ani Linz Brno neleti, takže nezbyde než koupit easy který je den předem o pulku levnejsi...bohužel vyhodime 800 za STN-NYO-PRG

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: autobus letiště - Stockholm

Příspěvek od Avathar »

Momentálně spolu válčí dva dopravci (Ryani a ještě jeden) takže cesta do Stockholmu vyjde na 100 SEK zpáteční ( nebo 50 SEK jedna cesta) pro 2 dospělé přes Ryany a u konkurence je možné za stejné peníze ještě zdarma vzít sebou 2 děti do 12 let (podmínkou je 1 dospělá osoba). Stánky jsou naproti sobě v příletové "hale" u východu ven.

Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od Caky »

Aktuální info ze Skavsty:

BUS do centra Stockholmu: kromě akce 2 for 1 stojí na letišti one way lístek 50SEK ( 5 EUR ) - jak společnost Flygbussarna, tak Ryanair se svojí společností FlyByCoach

Doba přestupu mezi přistáním na rwy a doběhnutím ke gatu navazujícího letu: cca 15-20minut (zahrnuta i pasová kontrola GB-EU + chvilka na WC). Bohužel nelze přelézt z příletů rovnou ke gatu, musí se znovu přes rentgen, kde je to ale rychlovka, nechtěli ani vytahovat pytlík s tekutinami ze zavazadla, bez front.

U vstupu k rentgenům mají váhu a v jednom ze dvou případů co jsem přes NYO letěl ji využívali. Ale vybírají si jen větší zavazadla a mám pocit že všeobecně ( po 6 letech s Ryanem za posl. týden) i daleko více kufříky na kolečkách než batohy.

Jinak potvrzuji, letiště malinké, ale celkem příjemné. U gatů i nějaké budky pro kuřáky, kde proud vzduch odsává kouř nahoru a nic není cítit i když jsou otevřené (bez dvířek)

Xampicek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 07. 09. 2009, 21:54
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od Xampicek »

Zdravím,

chystám se v lednu do Skavsty s rodiči, poletíme z PRG - 3 osoby. Chtěl bych se zeptat jestli platí ceny, co jsou napsan výše a kde koupit zpáteční lístek Skavsta - Stockholm - Skavsta. Kolik si dát rezervu na čekání busu a na letišti ? Kdybych kupovla lístek přes internet, musím tam být přesně na čas ? tj. když mi ujede autobus a pojede za ním od stejné společni další, platí mi i tak lístek, anebo musím zakoupit nový, třeba u řidiče 8) ?

----
PRG - NYO máme 14.01.10 (přílet v 11:25)
NYO - PRG máme 16.01.10 (dolet v 07:45)
----

Ještě bych se rád zeptal, jaké ubytování byste mi doporučili, letíme 3 osoby (teenager a 2 rodiče) nejlépe se snídaní. Koukal jsem na pokoje a většinou jsou po 2 osobách anebo po 1 osobě (viděl jsem také 2+, ale netuším, jak to funguje)

nemám zatím žádnou zkušenost s bookováním hotelu :|

Xampicek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 07. 09. 2009, 21:54
Stav: Offline

Re: Stockholm - Skavsta

Příspěvek od Xampicek »

up


Odpovědět